Uczniowie gimnazjum przy Kasprowicza z niemieckim za pan brat
- Uczymy się angielskiego i niemieckiego. Lekcji tego pierwszego języka mamy w tygodniu 2 godziny, z kolei niemiecki zajmuje nam aż 6 godzin tygodniowo. Ponadto wszyscy uczniowie starają się uczestniczyć w dodatkowych zajęciach - opowiadają laureaci i finaliści.
Uczniowie biorą udział w Konkursie Przedmiotowym z Języka Niemieckiego i w Olimpiadzie z Języka Niemieckiego, zaczynając od szczebla szkolnego. Kolejnym etapem jest etap okręgowy, a następnie wojewódzki. Laureaci konkursu przedmiotowego są zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego z języka niemieckiego, finaliści otrzymują dodatkowe punkty przy rekrutacji do liceów.
- Niemieckiego uczyłem się już w domu, bo większość mojej rodziny mieszka w Niemczech. W Konkursie Przedmiotowym z Języka Niemieckiego biorę udział od I klasy gimnazjum, w olimpiadzie organizowanej przez DFK wziąłem udział po raz pierwszy w III klasie. W takich konkursach sprawdzana jest nie tylko nasza znajomość języka, ale też wiedza o krajach niemieckojęzycznych, znajomość historii, geografii czy kultury - opowiada Daniel Klima z klasy III. - Pójście do tej szkoły było bardzo dobrą decyzją. Jest to moim zdaniem jedna z najlepszych szkół. Jako jedna z nielicznych pozwala na zdobycie certyfikatu. - dodaje Daniel.
- Przeprowadziłam się do Polski z Niemiec jako małe dziecko, z językiem więc nie mam problemu. To gimnazjum pozwala mi rozwijać moje umiejętności i wiedzę nie tylko o języku. Poziom jest naprawdę wysoki, mamy dobrych nauczycieli, którzy starają się nam urozmaicać lekcje. Czasem na przykład oglądamy filmy w języku niemieckim, przez co też się uczymy. W przyszłości chciałabym studiować język niemiecki albo prawo w Wiedniu lub w Niemczech, dlatego cieszę się, że mam tu możliwość zdobyć certyfikat - opowiedziała nam jedna z finalistek konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego, Laura Szafarczyk.
W tak licznym gronie laureatów i finalistów znalazły się także dwie maturzystki, które dotarły do finału Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Niemieckiego. Dzięki temu są zwolnione z matury z języka niemieckiego.
- Gimnazjum skończyłam oczywiście tutaj. W liceum zdecydowałam się na profil matematyczno-fizyczny. Już w gimnazjum brałam udział w konkursach. W zeszłorocznej olimpiadzie byłam laureatką. W tym roku trzeci etap odbył się w Poznaniu, udział w nim wzięło 70 osób. Musieliśmy zmierzyć się z częścią ustną i pisemną. Wcześniej mieliśmy do przeczytania osiem lektur, których znajomością również musieliśmy się wykazać. Rok temu wzięłam też udział w międzynarodowej olimpiadzie z języka niemieckiego. Zmierzyłam się z setką osób z 50 krajów. Zajęłam drugie miejsce - dowiadujemy się od Pauliny Muchy.
Języka niemieckiego w gimnazjum przy Kasprowicza uczy sześć nauczycielek: Emanuela Baron-Tomala, Teresa Kachel, Ewelina Klein, Sybilla Weleda-Krężlewska, Zuzanna Koloska i Krystyna Neugebauer - Mało która szkoła może się pochwalić tak dużą ilością laureatów i finalistów - przyznają nauczycielki.
- Każdy, kto chce nauczyć się niemieckiego i go poznać na naprawdę wysokim poziomie, powinien zdecydować się na nasze gimnazjum! - zachęcają uczniowie.
Lista laureatów i finalistów
GIMNAZJUM
Laureaci Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2014/2015
1. Martin Smołka
2. Monika Kapinos
3. Michael Gorgosch
4. Daniel Klima
Finaliści Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2014/2015
1. Kinga Ternka
2. Patryk Stroka
3. Monika Trojańska
4. Patryk Trojański
5. Emilia Wiśniowska
6. Tomasz Furgoł
7. Kamil Swoboda
8. Dominik Depta
9. Laura Szafarczyk
10. Patryk Kaczyński
11. Szymon Klinik
12. Patrycja Trompeta
13. Tomasz Wyleżych
14. Klara Gotzmann
Finaliści Wojewódzkiej Olimpiady z Języka Niemieckiego organizowanej przez DFK
1. Aleksandra Schmidt
2. Jakub Kupka
3. Patryk Stroka
4. Patryk Kaczyński
5. Kamil Swoboda
6. Daniel Klima
LICEUM
Finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Niemieckiego
1. Paulina Mucha
2. Sandra Mikołajec
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany