Pięć godzin świetnej zabawy na nowej scenie! Festyn rodzinny w ZSO Rudy!

Mimo psikusa, jakiego organizatorom dorocznego festynu rodzinnego z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka w rudzkim Zespole Szkół Ogólnokształcących sprawiła tegoroczna aura, impreza po raz kolejny okazała się autentycznym strzałem w przysłowiową dziesiątkę.
Świetny program artystyczny trwający nieprzerwanie przez prawie pięć godzin na nowiuteńkiej, zakupionej w zeszłym tygodniu scenie, tłumnie oblegana kawiarenka z domowymi wypiekami i zawody sportowe z turniejem siatkówki na dużej hali sportowej cieszyły się nieprzerwanym oblężeniem na zasadzie wymiany. A wymiana owa polegała na tym, że po zakończeniu kolejnego punktu niezwykle barwnego programu artystycznego publika szła na małą czarną z dobrym ciasteczkiem, a ich miejsce zajmowali ci, którzy swoją porcję właśnie skończyli. Co bardziej usportowieni ruszyli na widownię hali sportowej, by podziwiać zmagania swoich pociech i… księdza wikarego Marcina Kutka! Ale wróćmy do gwoździa programu, czyli programu artystycznego, bo naprawdę wart był tego, by coś o nim napisać.
Tegoroczny festyn oficjalnie rozpoczął się o 13.30 krótką przemową dyrektora Adriana Plury. Tuż po niej rozpoczęły się występy wokalne uczennic klasy V b: Igrany Bartoszek, Nicoli Roter, Luisy Marschollek. Jedyny uczeń w tym żeńskim gronie, Mariusz Kieś zaprezentował swój talent wokalny w repertuarze rapowym. Z niewielkim poślizgiem około godziny 14.00 rozpoczął się występ uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej przygotowany przez panie Agnieszkę Siedlaczek i Renatę Paradowską. Na program najmłodszych uczniów rudzkiej podstawówki złożyły się wiersze i piosenki, inscenizacja zatytułowana „Noc bajek” oraz budzący euforię publiczności taniec Zorba. Uczniowie klas drugich pod troskliwym okiem Grażyny Zachłód i Gabrieli Michny przygotowali program złożony z wierszy oraz występów wokalnych i instrumentalnych. W kolejnym punkcie programu artystycznego tegorocznego festynu publika podziwiała występy zespołu mażoretek oraz występ grupy tanecznej dziewcząt działającej przy Fundacji Elektrowni Rybnik, w której występują również uczennice ZSO w Rudach. Po zapierających dech w piersiach występach tancerek i po karkołomnych układach tanecznych do głosu doszli uczniowie i uczennice klas trzecich, którzy swój program zatytułowany ,,To my trzecia klasa” przygotowywali pod kierownictwem Grażyny Nosiadek i Barbary Kanii. No i tak zastała rozgrzaną publiczność godzina 16 z minutami, kiedy to rozpoczął się oczekiwany absolutnie przez wszystkich hit popołudnia. Był nim bez wątpienia spektakl w wykonaniu nauczycieli i rodziców zatytułowany „Bajka o łaciatym słoniu Bambiku”. Niezwykli aktorzy swoje przedstawienie zadedykowali szczególnie najmłodszym uczniom szkoły.
W kapitalnym, śmiesznym i wzruszającym spektaklu wystąpili wcielając się w role zwierząt następujący aktorzy - amatorzy:
Hieny: Katarzyna Hajder i Agnieszka Kania
Papuga Żakożala – Anna Bartoszek
Struś Dudu/ Mamut Bambidu: Marcin Wenglorz
Doktor Nosorożec – Tomasz Ścibich (lekarz)
Profesor Goryl – Ewa Brzozowska
Pani Lwica – Magdalena Wrona (nauczycielka języka niemieckiego)
Żyrafa – Martyna Grabowicz
Hipopotam Popo – Gerd Nosiadek (nauczyciel informatyki)
Mama Słoniowa – Magda Malejka
Tata Słoń – Adrian Plura (dyrektor szkoły)
Bombilla – Natalia Wenglorz (uczennica)
Bombik – Lidia Kalemba
Narrator – Dariusz Oleszowski
Scenografia – Mirela Okulicka
Reżyseria, opracowanie muzyczne – Katarzyna Lubos
Owacjom nie było końca. Dzieciarnia była szczególnie zachwycona niebanalną opowieścią i oczarowana grą niecodziennej ekipy aktorów. A kiedy ta zeszła w końcu ze sceny na kilkadziesiąt minut opanował ją ze swoim programem szkolny chór pod kierownictwem pana Marcina Lubosa. Kiedy program zbliżał się ku końcowi i wydawało się, że wszystko, co najlepsze zostało już pokazane na scenę wkroczyli gimnazjaliści ze swoją aranżacją sztuki ,,Sen nocy letniej”. Kapitalnie i żywiołowo zagrana sztuka kostiumowa wyreżyserowana przez panią Katarzynę Lubos nagrodzona została owacjami. Młodzież już w czerwcu zaprezentuje sztukę po raz kolejny. Tym razem w murach starego opactwa podczas imprezy z okazji 70. rocznicy założenia chóru im. Juliusza Rogera.
Dużym powodzeniem cieszyły się cegiełki rozprowadzane podczas całego festynu. Ich nabywcy wzięli udział w losowaniu ciekawych i cennych nagród, które odbyło się na zakończenie imprezy. Do wygrania były między innymi plecaki, namiot, leżaki, słodycze, sadzonki drzew, kosmetyki samochodowe i wiele innych.
Sponsorami tegorocznej imprezy zorganizowanej przez dyrekcję szkoły, radę rodziców i grono pedagogiczne byli:
Państwo Zenon i Małgorzata Drożdżok z Jankowic
Państwo Marian i Magda Malejka (sklep ,,Na Rogu”)
Nadleśnictwo Rudy
Firma Resus
Panie Edyta Fojt i Agnieszka Kania
Pan Mirosław Winszowaty
Pan Sebastian Morgala
Dombod Bis w Rudach
Pani Anna Paul – kierownik Domu Seniora Bukw Rudach
Pan Karol Gloger
Państwo Kozowscy z Jankowic
Stadnina ,,Indeks” w Rybniku Stodołach
Rada Rodziców ZSO Rudy – nagrody główne
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom oraz OSP Rudy za pomoc w przygotowaniu festynu zaś panu Grzegorzowi Kania oraz wszystkim innym zaangażowanym za pomoc w przygotowaniu spektaklu „Bajka o łaciatym słoniu Bambiku”. To oczywiście nie ostatnia tegoroczna impreza w murach rudzkiego ZSO, ale póki co przed wszystkimi rozpościera się coraz bliższa perspektywa letnich wakacji a niedzielny festyn był tylko wstępem do wakacyjnej zabawy.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany