Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja8 kwietnia 202416:08

Uczniowie Ekonomika na praktykach w Rimini

Uczniowie Ekonomika na praktykach w Rimini - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Tuż przed świętami uczniowie ZSE w Raciborzu wrócili z włoskiego Rimini, gdzie przez 4 tygodnie odbywali praktyki zawodowe w zagranicznych przedsiębiorstwach.

Dzięki środkom pozyskanym z programu Erasmus+ młodzież zdobyła nowe doświadczenia zawodowe w obszarze reklamy, handlu, logistyki i administracji poznając kulturę pracy w międzynarodowym środowisku. Uczniowie doskonale poradzili sobie z obowiązkami, jakie postawili przed nimi włoscy pracodawcy co potwierdzają wysokie oceny i uzyskane certyfikaty.

- Na praktykach we Włoszech bardzo podobała mi się atmosfera otwartości i gościnności, jaka panowała w miejscach pracy. – wspomina Aleksandra Timler, uczestniczka projektu. Odbywałam praktyki w świetnym miejscu pod opieką cudownej Pani Aldy – tak praktyki w sklepie opisuje Emilia Kubowicz.

Konrad Golik, uczeń kierunku technik reklamy, opowiada: - Praktyki w Rimini pomogą mi w rozwijaniu przyszłej kariery zawodowej. Uważam, iż wyjazd na praktyki był udany i bardzo chętnie bym go powtórzył.

Uczestnicząc w projekcie uczniowie doskonalili także swoje umiejętności językowe. Najpierw przygotowując się do wyjazdu uczęszczali na zajęcia języka włoskiego w Polsce a następnie szlifowali swoje umiejętności na kursie w Rimini. Zajęcia z włoską lektorką oraz codzienna komunikacja w miejscu pracy pozwoliła uczniom pokonać barierę językową i sprawiła, że nauka języków nabrała nowego – praktycznego wymiaru.

Popołudniami grupa miała okazję odkrywać historię, kulturę i piękne zabytki Rimini. Zwiedzili historyczne centrum miasta: Łuk Augusta, Most Tyberiusza, Zamek Sismondo, Świątynię Malatesty, muzeum miejskie z kompleksem archeologicznym „Dom Chirurga”. Młodzież odkrywała także Rimini podążając śladami znanego włoskiego filmowca Federico Felliniego – zwiedzając muzeum Felliniego i klimatyczną dzielnicę San Giuliano. Weekendy również dostarczały mnóstwo atrakcji. Wycieczki do Bolonii, Florencji, Ravenny czy San Marino pozwoliły uczniom poznać przepiękne zabytki, architekturę i krajobrazy regionu Emilia – Romania. Bliskość plaży dawała ponadto możliwość wypoczynku i długich spacerów wzdłuż wybrzeża Adriatyku.

Erasmus zmienia życie, otwiera umysły! Dzięki europejskim projektom raciborski Ekonomik daje swoim uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju, poszerzania horyzontów i zdobywania cennego doświadczenia.

Podczas praktyk we Włoszech poznałam nowe miejsca, ludzi i kulturę. Odwiedziłam wiele miast między innymi Florencję, która urzekła mnie swoim pięknem i kuchnią. Ten wyjazd nauczył mnie wielu nowych rzeczy. To było niesamowite przeżycie. – wspomina Katarzyna Bluk – uczennica ZSE w Raciborzu.

- Było to dla mnie niesamowite doświadczenie, którego nigdy nie zapomnę - dodaje Kacper Staśko uczestnik projektu.

Wszystkie te działania zostały zrealizowane w ramach projektu "Europejskie kwalifikacje zawodowe uczniów i nauczycieli” i sfinansowane z funduszy europejskich programu Erasmus+.

Dzięki uzyskanej akredytacji w sektorze: Kształcenie i Szkolenie Zawodowe programu Erasmus+, Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu ma zagwarantowane środki na organizację praktyk zagranicznych aż do 2027 roku. Projekty te realizuje zespół nauczycieli ZSE w składzie: Olga Małek, Justyna Kwaśny, Anna Karwowska-Kosztyła i Magdalena Gawliczek-Kapelusz.

Autor: ZSE, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności24 maja 202413:50

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 24.05., na raciborskim Rynku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W ich trakcie wręczono awanse i odznaczenia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 maja 202408:25

Zamkowa noc i przejazdy bryczką [FOTO i WIDEO]

Zamkowa noc i przejazdy bryczką [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Blisko sto osób przyszło wczoraj, 24.05., na kolejną zamkową noc, tym razem poświęconą rodzinie von Ratibor. Atrakcją były przejazdy bryczką po parku Zamkowym. Rafał Wochnik z księżną Elżbietą wozili gości blisko do północy.

fot. Jan Ptak
Reklama
Sport24 maja 202409:03

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności24 maja 202415:13

Moc atrakcji na Stadionie Śląskim z okazji 20-lecia polski w UE

Moc atrakcji na Stadionie Śląskim z okazji 20-lecia polski w UE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biuro Prasowe Stadionu Śląskiego
Reklama
Aktualności24 maja 202410:58

Obywatel Ukrainy zmieniał swoje dane osobowe, żeby ominąć ciążący na nim zakaz wjazdu

Obywatel Ukrainy zmieniał swoje dane osobowe, żeby ominąć ciążący na nim zakaz wjazdu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rzecznik Prasowy Komendanta Oddziału SG - Kierownik Zespołu Prasowego Śląski Oddział Straży Granicznej
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.