Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja25 maja 202313:33

Warsztaty teatralne w DLO w ramach projektu Bierz książkę i yolo

Warsztaty teatralne w DLO w ramach projektu Bierz książkę i yolo - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

23 maja rozpoczęły się warsztaty teatralne dla młodzieży zorganizowane w ramach projektu "Bierz książkę i yolo" dofinansowanego z funduszy programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury.

Pierwszy dzień warsztatów teatralnych z panią Grażyną Tabor przebiegł pod kątem poznawania własnych umiejętności uczestników, poznawania warsztatu aktorskiego oraz tekstu. Najpierw prowadząca przeprowadziła rozgrzewkę i część techniczną, podczas której młodzież ćwiczyła głos, wymowę, ruch, umiejętność improwizacji i wyrażanie emocji.

Potem nadszedł czas na część twórcza i pracę z tekstem. Na warsztat uczestnicy wzięli fragmenty przepięknego tekstu Olgi Tokarczuk ,,Prawiek i inne czasy”. Młodzież rozpoczęła przygotowania do stworzenia krótkiej etiudy. Zanim jednak będą mogli pokazać efekty swojej pracy, muszą bardzo dobrze poznać tekst, zrozumieć przekaz jaki niesie, rozpoznać emocje w nim zawarte, dlatego po rozdzieleniu ról, sporą część warsztatów poświęcili na tak zwane „próby czytane”.

Warsztaty, to także okazja do rozmowy z panią Grażyną na temat radzenia sobie ze stresem podczas wystąpień, doboru repertuaru do konkursów recytatorskich oraz sposobu recytacji. Młodzież z niecierpliwością czeka już na kolejne zajęcia w przyszłym tygodniu.

Zajęcia przeprowadzone w ramach projektu Bierz książkę i yolo realizowanego dzięki funduszom pozyskanym z projektu Łączy nas Biblioteka w ramach programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.