Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport4 października 202216:52

Pacak i Klimek najlepsi w II Półmaratonie po wałach

Pacak i Klimek najlepsi w II Półmaratonie po wałach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Wojciech Klimek z Lubomi i Dominika Pacak z Raciborza zostali zwycięzcami drugiej edycji Półmaratonu po wałach, która odbyła się w Bukowie. Zmagania w marszu nordic walking na dystansie 10 km wygrał z kolei Adrian Fibic. Trasa jak wskazuje nazwa, wiodła po obwałowaniach polderu Buków i zbiornika Racibórz, organizatorem zmagań był klub Dystans Lubomia i Gmina Lubomia, a patronat honorowy objęła senator Ewa Gawęda.

Impreza po raz pierwszy odbyła się rok temu. Udała się tak bardzo, że organizatorzy zapowiedzieli jej kontynuację w kolejnych latach. Słowo stało się ciałem 2 października, kiedy rozegrana została II edycja Półmaratonu po wałach. Impreza, której start i meta znajdowały się na boisku Wypoczynku Buków, tym razem zgromadziła 55 biegaczy (w tym 12 pań) oraz 10 amatorów marszów nordic walking. Do zmagań wystartowała ich senator Ewa Gawęda, która pistoletem startowym dała sygnał do rozpoczęcia zmagań.

Bieg na dystansie półmaratonu wygrał Wojciech Klimek z Lubomi, reprezentujący klub gospodarzy wydarzenia, czyli Dystans Lubomia. Trasę pokonał w czasie 01:19:55. Drugie miejsce zajął reprezentant Formy Wodzisław Sebastian Bartosik z Wodzisławia, który na mecie pojawił się z czasem 01:24:32. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Szymura. Zawodnik z Leszczyn uzyskał czas 01:26:12.

Wśród pań równych sobie nie miała raciborzanka Dominika Pacak z klubu Biegam Bo Lubię Racibórz. Na mecie zameldowała się po 01:38:51. Warto podkreślić, że pani Dominika wygrała również przed rokiem, bijąc wtedy swoją życiówkę na dystansie półmaratonu. Drugie miejsce zajęła Oleksandra Jadak z Raciborza (01:50:26) a trzecia była Bernadeta Gach reprezentująca KS Gryf Kietrz. Jej czas to 1:54:03

Zacięte zmagania w marszu nordic walking wygrał Adrian Fibic z Lubomi, reprezentujący klub gospodarzy, czyli Dystans Lubomia. Wygrał z czasem 01:11:33. Wśród pań najlepsza okazała się Elżbieta Przybył z Radzionkowa, reprezentantka klubu Cidry Lotajom. Pani Elżbieta była też druga w klasyfikacji generalnej nordic walking, a do zwycięzcy z Lubomi straciła zaledwie... 1 sekundę, przegrywając dosłownie o pół kroku.

Podczas wydarzenia oprócz samego półmaratonu na płycie boiska w Bukowie odbyła się międzyszkolna sztafeta tj. rywalizacja gminna między szkołą w Lubomi i Syryni. Rywalizację szkół rozpoczęła sztafeta w składzie: Wójt Czesław Burek, senator Ewa Gawęda, wicewójt Bogdan Burek oraz sołtys Bukowa Stanisław Zuch.

Podobnie jak przed rokiem prezes klubu Dystans Lubomia Justynie Stefanow i sołtysowi Bukowa Stanisławowi Zuchowi udało się zaangażować do pomocy w wydarzeniu społeczność Bukowa i gminy Lubomia. - Myślę, że Półmaraton po wałach stanie się kolejnym, po Biegu przesiedleńczym, rozpoznawalnym i kojarzonym z gminą wydarzeniem o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Mieszkańcy gminy chcą aktywnie spędzać czas, zresztą nie tylko oni, bo startują tu również zawodnicy z ościennych gmin, nawet województw. To pokazuje jak ważne jest by takie zawody organizować. Dziękuję pani Justynie Stefanow, sołtysowi Stanisławowi Zuchowi za organizację tych zmagań, a wójtowi Gminy Lubomia Czesławowi Burkowi za wsparcie jakiego gmina udziela organizatorom – mówi senator Ewa Gawęda.

Autor: materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:58

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO]

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę, 5 lipca na boisku KS Kolejarz Chałupki odbył się wyjątkowy sportowy festiwal – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice. Organizatorem wydarzenia był KS Kolejarz Chałupki, który już od lat z powodzeniem integruje lokalną społeczność wokół piłki nożnej i tradycji sportowej, we współpracy z Gminą Krzyżanowice.

Th
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:35

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO]

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

5 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wiosce (gmina Krzyżanowice) obchodziła jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Kuc. Następnie strażacy i ich goście przejechali do remizy w Nowej Wiosce, gdzie odbyła się uroczystość.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.