Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport9 lipca 202216:13

Justyna z biletem na mistrzostwa świata. Liczymy na medal w sztafetach

Justyna z biletem na mistrzostwa świata. Liczymy na medal w sztafetach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Justyna Święty-Ersetic to jedyna reprezentantka naszego miasta na mistrzostwa świata w Oregonie (USA).

Światowy championat rusza 15 lipca. Polska wysłała do USA 45-osobową ekipę. Jest w jej składzie Justyna Święty-Ersetic. Raciborzanka ma biec w sztafecie 4x400 m kobiet oraz w mikście. W Tokio w tych konkurencjach zdobyła srebro i złoto. Również w USA polscy kibice liczą na medale. O naszych szansach medalowych pisze portal weszlo.com, tam też wywiad z Justyną Święty-Ersetic.

Kalendarz startów na Mistrzostwach Świata w Oregonie

W składzie reprezentacji nie zabrakło lidera światowych tabel w rzucie młotem Wojciecha Nowickiego oraz obrońcy tytułu w tej konkurencji Pawła Fajdka. Do Stanów Zjednoczonych polecą też wszystkie nasze czołowe specjalistki od biegania na 400 metrów z Natalią Kaczmarek – liderką krajowych tabel z czasem 50.16 – na czele. Na Hayward Field zobaczymy też wieloboistkę Adriannę Sułek, a na trasie chodu powalczy mistrz olimpijski Dawid Tomala. Do Eugene po ośmiu latach wróci też Konrad Bukowiecki, który na tym stadionie – jeszcze przed jego przebudową – świecił triumf w mistrzostwach świata juniorów.

Mistrzostwa świata wracają do kalendarza lekkoatletycznego po trzech latach. Zawody w Eugene planowo miały odbyć się przed rokiem, ale ze względu na przeniesienie igrzysk – wynikające z trwającej naówczas pandemii COVID-19 – zdecydowano o relokowaniu ich w kalendarzu.

Trzy lata temu w Dosze, podczas poprzedniej edycji mistrzostw świata, reprezentacja Polski zdobyła sześć medali, a jedyny złoty wywalczył Paweł Fajdek.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności18 września 202513:28

Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 września 2025 roku, w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wydarzenie to poświęcone było osobom, które od lat dzielą się tym, co najcenniejsze – własną krwią. Podczas ceremonii wręczono odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.