Zapaśnicy Dębu Brzeźnica z medalami Mistrzostw Polski

Trzy medale przywieźli zawodnicy Dębu z tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w Bydgoszczy w dniach 26-28 kwietnia 2019.
Medale z najcenniejszego kruszcu trafiły do Patryka Ołenczyna (kat. 70 kg) oraz Sebastiana Jezierzańskiego (kat. 84 kg). Medal brązowy do brzeźnickiej kolekcji dołożył z kolei Mateusz Kampik w kategorii 74 kg. Udział w zawodach brał również Patryk Gołuchowski w kategorii 65 kg. Zawodnik ten uplasował się poza podium, na miejscu piątym.
Gdyby nie kontuzje ubiegłorocznego mistrza Polski Juniorów Remigiusza Waśkowski oraz Zbigniewa Nowak ilość zdobytych medali była by znacznie większa. W ogólnej kwalifikacji klubów zawodnicy Dębu uplasowali się na V miejscu wśród 43 klubów biorących udział w mistrzostwach.
Wielkie słowa uznania należą się Trenerowi Klubu Krzysztofowi Ołenczynowi, gdyż wszyscy medaliści to jego wychowankowie. Jak widać zapaśnicy Dębu godnie reprezentują Gminę Rudnik oraz całą ziemię raciborską.







![Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177425810955-926939-2-.jpg)


![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)






![Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774250829dsc05363-.jpg)



![Słodkie imperia dawnego Raciborza. Spotkanie z historią i degustacja [ZAPROSZENIE] Słodkie imperia dawnego Raciborza. Spotkanie z historią i degustacja [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774340794zrzut-ekranu-2026-03-24-o-09-25-54-.png)







![Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774254308dsc-0029-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany