Sport7 października 202221:42

Choć bardzo się starali, Rybnika nie pokonali [FOTO i WIDEO]

Choć bardzo się starali, Rybnika nie pokonali [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W hali sportowej przy Łąkowej rozegrano spotkanie drugiej kolejki ligi koszykówki w kategorii U15M. Minibasketball Racibórz podejmował MKKS Rybnik.

Już przed meczem było wiadome, że o zwycięstwo raciborzanie będą niezwykle trudno. W składzie zespołu z Rybnika występowało bowiem dwóch reprezentantów Polski w tej kategorii wiekowej. Mimo to gracze Minibasketball przystąpili do rywalizacji pełni chęci pokazania się z jak najlepszej strony. Niestety zgodnie z przewidywaniami goście przewyższali miejscowych w wielu aspektach. Byli szybsi, pewniej zbierali pod tablicami, a przede wszystkim celniej rzucali. W związku z tym na pierwszą kwartę najlepiej byłoby spuścić zasłonę milczenia. Nieco lepiej miała się sytuacja w drugiej partii, która po wyrównanym boju padła łupem graczy gospodarzy.

Druga połowa to zdecydowana przewaga gości, którzy w trzeciej i czwartej kwarcie zdobyli łącznie 57 punktów. Miejscowi odpowiedzieli jedynie 19 oczkami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 44:99, a do tego by "pękła" setka zabrakło dosłownie sekundy. Choć była to już druga porażka ekipy Minibasketball w tym sezonie, to zawodnikom należą się pochwały za podjęcie walki z o wiele lepiej dysponowanym rywalem.

Minibasketball Racibórz – MKKS Rybnik 44:99 (6:27; 19:15; 5:32; 14:25)

Punkty dla Minibasketball Racibórz: O. Pałka 12, A. Kuliga 9, T. Kucza 9, J. Król 8, A. Solich 4, A. Śliwka 2, A. Żołyński 0

Punkty dla MKKS Rybnik: N. Marcol 29, N. Majewski 21, S. Kuśka 14, K. Surma 11, J. Noga 6, K. Trzeciak 6, W. Brodziak 4, Ł. Siwica 2, J. Cieśla 2, I. Ćwiękała 2, P. Terlecki 2, P. Stach 0