Sport7 września 202220:33

LKS Raszczyce idzie jak burza

LKS Raszczyce idzie jak burza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W minioną niedzielę, 4 września, na boisku w Raszczycach doszło do starcia LKS BraxTon Raszczyce z KS Górnik Radlin. Spotkanie to było niezwykle ważne dla gospodarzy.

Drużyny walczące w niedzielnym spotkaniu w tabeli dzielił różnica jednego punktu. Radlinianie z siedmioma oczkami plasowali się na miejscu siódmym, z kolei gospodarze pojedynku z sześcioma punktami na koncie zajmowali miejsce dziewiąte. To zwiastowało zaciętą rywalizację.

Już po kilku minutach od pierwszego gwizdka arbitra Roberta Reguły oba zespoły ruszyły do ataków. Mimo to gole nie padały. Zmieniło się to w 33 minucie, kiedy po jednej z ofensywnych akcji gospodarzy ich gracz został sfaulowany w polu karnym gości. Arbiter wskazał na „wapno”, a rzut karny na gola zamienił Maciej Kocztorz. Do końca pierwszej części meczu, mimo starań z obu stron, wynik nie uległ zmianie i to gracze gospodarzy schodzili na przerwę prowadząc 1:0.

Do drugiej połowy z większym animuszem przystąpiła drużyna gości, tworząc kilka dogodnych sytuacji pod bramką Raszczyc. Przytomna gra obrony gospodarzy oraz ich bramkarza uchroniła ten zespół przed stratą gola.

Tego samego nie mogli powiedzieć gracze gości. W 53 minucie po fenomenalnym uderzenia Kacpra Kowalczyka zespół gospodarzy podwyższył prowadzenie. Gdy licznie zgromadzonym na raszczyckiej arenie kibicom wydawało się, że worek z golami w końcu się rozwiązał, stało się coś odwrotnego. Po strzale Grzegorza Gojnego piłka znalazła się w siatce Raszczyc, co oznaczało zdobycie gola kontaktowego przez ekipę Górnika. To zwiastowało kolejne emocje.

Choć okazji do zdobycia kolejnych goli nie brakowało z obu stron, to rezultat spotkania nie uległ już zmianie i to gospodarze mogli cieszyć się z wygranej 2:1 i kompletu punktów na swym koncie.

LKS BRAX TON RASZCZYCE - KS GÓRNIK RADLIN 2:1 (1:0)

1:0 Maciej Kocztorz – 33 min.
2:0 Kacper Kowalczyk – 53 min.
2:1 Grzegorz Gojny – 54 min.

Żółte karki – Sebastian Obara (LKS BraxTon Raszczyce)

LKS Brax Ton Raszczyce: Mateusz Stebel, Szymon Niedziela, Roman Kowalczyk kpt., Kacper Kowalczyk, Jakub Kowalczyk, Dawid Nepelski, Sebastian Obara, Maciej Kocztorz, Marcin Stachurski, Arkadiusz Kłoda i Kacper Szweda.

Rezerwowi: Wojciech Wacławczyk, Bartłomiej Socha (60 min.), Michał Górny i Kamil Brzoska (46 min.).

KS Górnik Radlin: Kacper Kłopocki, Dawid Zimoń, Kamil Szydłowski, Wojciech Frycz, Tomasz Siegmund, Patryk Kraszczyński, Daniel Chyczewski, Jakub Rosiak, Grzegorz Gojny, Szymon Szydłowski. Jakub Lubszczyk.

Rezerwowi: Mateusz Kałuża, Bartosz Wietecha, Aleksander Adam, Kacper Krypczyk, Robert Świerczek (78 min), Emil Adamczyk.