Sport16 kwietnia 202217:39

Nie wykorzystujesz? Stracisz! Podział punktów przy Zamkowej [FOTO]

Nie wykorzystujesz? Stracisz! Podział punktów przy Zamkowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W jednym z meczów III grupy klasy okręgowej raciborska Unia podejmowała na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Zamkowej zespół GKS Pierwszy Chwałowice. Oba zespoły dzieliła różnica siedmiu oczek na korzyść raciborzan.

Przed tym spotkaniem raciborska Unia plasowała się na pozycji lidera. Na swym koncie miała czterdzieści cztery oczka. Zespół GKS Pierwszy Chwałowice z trzydziestoma siedmioma punktami zajmował miejsce szóste. Wydawało się więc, że to gospodarze będą stroną, która bez większego problemu powinna poradzić sobie z rywalem.

Nadzieje na to dała pierwsza połowa, a przynajmniej dwa pierwsze kwadranse sobotniego pojedynku. Unia objęła prowadzenie po golu Marcina Oślizloka w 15 minucie spotkania. Napastnik Unii okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego. Przewaga Unii w tej części meczu była bezsprzeczna. Raciborzanie tworzyli kolejne okazje, ale gole mimo ich starań nie padały. Dopiero w 26 minucie na 2:0 podwyższył M. Oślizlok, zdobywając swego drugiego gola w tym spotkaniu. Goście jednak nie chowali głów w piasek. Grali swoje, co w ostateczności się opłaciło. W 41 minucie, po strzale Szymona Węgrzyka z rzutu karnego złapali kontakt z liderem i faworytem. Kilka minut później arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania.

Na drugie czterdzieści pięć minut oba zespoły wyszły mocno odmienione. W szeregach Unii zniknął polot i łatwość tworzenia okazji, który widoczny był w pierwszej części spotkania. Z kolei w drużynie Chwałowic widać było determinację i chęć odwrócenia losów meczu. Po części ekipa gości swój cel osiągnęła, gdyż w 63 minucie doprowadziła do wyrównania. Na listę strzelców ponownie wpisał się Szymon Węgrzyk. Do końca spotkania, choć oba zespoły robiły co w ich mocy, kolejne gole nie padły. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i podziałem punktów. Pozycja Unii nie uległa zmianie, nadal przewodzi tabeli tej klasy rozgrywkowej. Z kolei zespół Chwałowic awansował o jedną lokatę. Obecnie jest piąty.

Unia Racibórz sp. z.o.o. - GKS Pierwszy Chwałowice 2:2 (2:1)

1:0 Marcin Oślizlok 15' (k)
2:0 Marcin Oślizlok 26'
2:1 Szymon Węgrzyk 41' (k)
2:2 Szymon Węgrzyk 63'

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl