Gospodynie z Bojanowa ze wsparciem Fundacji Biedronki

KGW Bojanów walczy z samotnością i niedożywieniem osób starszych w akcji „Danie Wspólnych Chwil” Fundacji Biedronki.
Fundacja Biedronki, poprzez program „Danie Wspólnych chwil”, podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych oraz ich ochrony zdrowia. Spośród 1100 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, do programu zakwalifikowało się lokalne KGW z Bojanowa.
Cała akcja polega na zorganizowaniu minimum 6 spotkań z seniorami do końca roku. Głównym celem tych spotkań są wspólne posiłki dla osób starszych. Po stronie KGW leży organizacja spotkania, przygotowanie posiłków i zapewnienie atrakcji. Fundacja Biedronki zapewnia zaś wsparcie finansowe, materiały pomocnicze oraz gadżety. Udział w spotkaniu jest całkowicie darmowy, trzeba jedynie potwierdzić swoją obecność, aby móc przygotować odpowiednią ilość jedzenia. Kolejne spotkanie odbędzie się w maju.
Podstawowe dane o programie „Danie Wspólnych Chwil”:
- 1100 Kół w edycji 2024
- nawet 21 tysięcy seniorów miesięcznie na spotkaniach
- już ponad 20 000 godzin wspólnie spędzonych z seniorami
Serce programu „Danie Wspólnych Chwil”, powstałego z inicjatywy Jakuba Kuronia, stanowią wspólne posiłki dla osób starszych. Seniorzy spotykają się przy stole i dzielą się nie tylko jedzeniem, ale także wspomnieniami, tworząc atmosferę bliskości i wzajemnego wsparcia. Jest to odpowiedź na coraz większe wyzwania związane z wyludnianiem wsi i starzeniem się społeczeństwa, a finalnie – samotnością osób starszych.














![Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177304144920260304-161527-duz-y-.jpeg)







![Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772969479photo-104-of-117-.jpg)


![Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772917307bez-nazwy-136-.jpg)

![Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772920562gre05192-.jpg)

![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772958373621839216-1217445060573819-8914340143689542740-n-.jpg)
































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany