Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport13 czerwca 202118:46

Derby Gminy Krzyżanowice. Udany rewanż Tworkowa [FOTO]

Derby Gminy Krzyżanowice. Udany rewanż Tworkowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

W meczu XIII kolejki klasy okręgowej gruypy mistrzowskiej ekipa LKS Tworków podejmowała zespół zza miedzy, czyli LKS Krzyżanowice. W pierwszym meczu, rozegranym w dniu 1 maja, lepsi okazali się gracze ze stolicy gminy. Jak było tym razem?

Ekipa Tworkowa od początku chciała wykorzystać atut własnego boiska. Ruszyła do ataku stwarzając dogodne sytuacje. Wynik nie ulegał jednak zmianie. Pierwszy gol padł dopiero w 16 minucie pojedynku. Jego autorem był Krzysztof Szewczyk. Po otwarciu wyniku przez zespół gospodarzy gracze Tworkowa nie zwalniali tempa chcąc zdobyć kolejne gole. Niestety, mimo ich starań wynik nie ulegał zmianie. Swe szanse mieli także gracze Krzyżanowic, ale i im brakowało szczęścia w niedzielnym pojedynku. Kolejne trafienie, znów dla gospodarzy, padło w 31 minucie gry. Szybka kontra, zagranie do Mateusza Kocota, który pobiegł z piłką przez całą połowę Krzyżanowic, po czym wpakował piłkę do siatki. Do końca pierwszej cześci spotkania, choć oba zespoły robiły co mogły, by pokonać przeciwnika, nie było więcej trafień.

Po przerwie gra obu ekip nie różniła się znacząco, od tego, co zaprezentowały w pierwszej częsci meczu. Sytuacji było co nie miara, lecz zarówno po stronie gości, jak i gospodarzy brakowało przysłowiowej kropki nad i. Dopiero w 58 minucie po faulu gracza Tworkowa w polu karnym, w sercach zawodników i kibiców Krzyżanowic pojawiło się nieco więcej wiary na dobry rezultat. Sędzia bez zawahania wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem jedenastki był Łukasz Musioł, gracz który w jeszcze nie tak dawno reprezentował... LKS Tworków. Wraz z upływem kolejnych minut spotkania obie ekipy próbowały stworzyć dogodne sytuacje, lecz znów najsłabszym ogniwem była celność. W związku z tym, spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 2:1. Obecnie drużyna Tworkowa plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Ma na swym koncie szesnaście punktów. Krzyżanowice z trzynastoma punktami na koncie zajmują miejsce piąte.

LKS 05 Tworków - LKS Krzyżanowice 2:1 (2:0)

Gole dla Tworkowa: Krzysztof Szewczyk, Mateusz Kocot
Gol dla Krzyżanowic: Łukasz Musioł (k)

Spotkanie można było śledzić na żywo - TUTAJ.

Autor: oprac. (greh), fot. Damian Matioszek, gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 kwietnia 202521:22

Piłkarskie zmagania oldbojów z charytatywnym akcentem [FOTO]

Piłkarskie zmagania oldbojów z charytatywnym akcentem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 26 kwietnia w hali sportowej przy ulicy Łąkowej rozegrano turniej charytatywny na rzecz Patryka Lesia. Wydarzenie było dedykowane zawodnikom kategorii oldbojów. Na parkiecie było wiele sportowych emocji i dynamicznych zmagań.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Sport27 kwietnia 202500:01

Osiem do zera! Unia Racibórz żegna z Czernicy outsidera [FOTO]

Osiem do zera! Unia Racibórz żegna z Czernicy outsidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

26 kwietnia na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu rozegrano jednostronne spotkanie pomiędzy miejscową Unią Racibórz a Zameczkiem Czernica, drużyną zamykającą tabelę III grupy klasy okręgowej. Mecz obserwowali licznie zgromadzeni kibice obu zespołów.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 kwietnia 202500:15

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Miniony weekend w regionie nie poskąpił piłkarskich emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności27 kwietnia 202520:11

Druga edycja World Hat Walk w Raciborzu [FOTO]

Druga edycja World Hat Walk w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. M. Kościelniak
Kultura i edukacja26 kwietnia 202512:56

Wernisaż absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborskim Centrum Kultury

Wernisaż absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborskim Centrum Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ZSO nr 1, fot. Alicja Witek, Nina Banach-Gębska, Nadia Juroszek
Aktualności26 kwietnia 202510:22

Pomoc przedświąteczna? Zawsze!

Pomoc przedświąteczna? Zawsze! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.