Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport27 września 202021:21

C klasowe derby gminy dla rezerw Tworkowa [FOTO]

C klasowe derby gminy dla rezerw Tworkowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

W szóstej kolejce pierwszej grupy C klasy doszło do potyczki zespołu Ruchu Bolesław z rezerwami LKS 05 Tworków. Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli była ekipa Tworkowa. Na swym koncie miała dziewięć punktów, co dawało jej szóste miejsce. Drużyna Ruchu mogła pochwalić się natomiast dorobkiem czterech oczek i dziewiątą pozycją.

Początkowo spotkanie to miało zostać rozegrane w na boisku przy ulicy Głównej w Tworkowie, lecz z powodu silnych opadów deszcu w ostatnich dniach murawa była mocno nasiąknięta wodą. Oba zespoły podjęły więc decyzję o zmianie gospodarza niedzielnej potyczki. Wspomniania różnica od początku spotkania nie była praktycznie widoczna. Oba zespoły grały dość równo. Swe okazje mieli zarówno goście, jak i gospodarze. Gole jednak nie padały. Aż do 22 minuty, kiedy to piłkę w siatce umieścił Marcin Skowronek, dając prowadzenie bolesławskiemu Ruchowi. Ekipa rezerw Tworkowa, choć bardzo się starała nie doprowadziła do wyrównania w pierwszej połowie. Ekipa gospodarzy w tej części meczu także już nie trafiła do siatki przeciwnika. W związku z tym pierwsza odsłona derbowego spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Bolesławia.

Początek drugiej cześci meczu ułożył się bardzo dobrze dla graczy drugiego zespołu Tworkowa. Trzy minuty po wznowieniu gry gola wyrównującego zdobył Artur Leśniak, który jeszcze w pierwszej połowie zastąpił Dennisa Kustosa. Od tej pory stan meczu został wyrównany, a coraz bardziej do głosu dochodzili gracze drugiego zespołu Tworkowa. Starania gości opłaciły się. W 55 minucie wyszli na prowadzenie. Piłkę w siatce z punktu oddalonego o jedenaście metrów od bramki Ruchu umieścił Artur Leśniak. Strata drugiego gola podrażniła ambicję zespołu Bolesławia. Gracze Marka Kozińskiego ruszyli do ataku. Opłaciło się. W 66 minucie doprowadzili do wyrównania. Gol powędrował na konto Grzegorza Bedrunki.

Od tej pory spotkanie znów było bardzo wyrównane. Swe okazje miał zarówno zespół gospodarzy jak i ekipa gości. Gole jednak nie padały. Do czasu. Praktycznie w ostatniej akcji spotkania szalę zwycięstwa na swą stronę przechyliła drużyna Tworkowa. Gola na 2:3 zdobył Grzegorz Adamczyk, dając swej drużynie zwycięstwo. Po tym spotkaniu ekipa rezerw Tworkowa ma na swym koncie dwanaście oczek i plasuje się na piątym miejscu w tabeli I grupy C klasy Podokręgu Racibórz. Drużyna Ruchu nadal ma cztery oczka, jej pozycja nie zmieniła się. Nadal jest dziewiąta.

LKS Ruch Bolesław - LKS 05 Tworków II 2:3 (1:0)

1:0 Marcin Skowronek 22'
1:1 Artur Leśniak 48'
1:2 Artur Leśniak 55' (k)
2:2 Grzegorz Bedrunka 66'
2:3 Grzegorz Adamczyk 90'+2'

Żółte kartki: Mariusz Fichna (LKS Ruch Bolesław); Janusz Sala (LKS 05 Tworków II)

Składy

LKS Ruch Bolesław: Andrzej Tomaszek - Przemysław Psota, Mariusz Fichna (kpt.), Krzysztof Masny, Tomasz Klohsek, Dominik Skowronek, Marcin Skowronek, Patryk Ćwik, Marcin Kirszniak, Krzysztof Olszak (60. Łukasz Lisowski), Grzegorz Bedrunka
Pozostali rezerwowi: Szymon Kirszniak, Grzegorz Panek
Trener: Marek Koziński
Kierownik drużyny: Adam Gaida

LKS 05 Tworków II: Roman Bindacz (8. Wojciech Zygar) - Marcin Rossa, Dennis Kustos (kpt.) [36. Artur Leśniak], Michał Latoń, Damian Krzyżok, Dawid Kasza (75. Grzegorz Adamczyk), Martin Wojtek, Wojciech Wojak, Janusz Sala, Marek Pytlik, Michał Wolnik (87. Łukasz Grud)
Trener: Michał Wolnik
Kierownik drużyny: Adam Machowski

Spotkanie sędziował: Grzegorz Wojda (sędzia główny)

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności19 czerwca 202507:36

Racibórz i powiat gotowy na Boże Ciało. Procesje, kwietne dywany i nowa trasa w parafii WNMP [FOTO i WIDEO]

Racibórz i powiat gotowy na Boże Ciało. Procesje, kwietne dywany i nowa trasa w parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Od wczesnych godzin rannych Racibórz i cały powiat przygotowują się do uroczystości Bożego Ciała. Wierni układają kwietne dywany i wznoszą ołtarze. W centrum miasta procesja parafii miejskiej przejdzie w tym roku inną trasą niż dotychczas. W naszej galerii zdjęcia z parafii WNMP, Matki Bożej, NSPJ i Jana Chrzciciela oraz z Brzezia.

red., fot. w, J. Ptak
Reklama
Aktualności19 czerwca 202512:12

Tradycyjna procesja Bożego Ciała w Brzeziu: dywany arcydzieła i modlitwa w sercu parafii [FOTO i WIDEO]

Tradycyjna procesja Bożego Ciała w Brzeziu: dywany arcydzieła i modlitwa w sercu parafii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Brzeziu, jedynej miejskiej parafii w granicach archidiecezji katowickiej, odbyła się tradycyjna procesja Bożego Ciała. Uczestnicy przeszli wyznaczoną trasą od czterech kaplic przy ulicach abp. Józefa Gawliny oraz Brzeskiej, podkreślając duchowe znaczenie tego święta.

red., fot. lotnicze Tobiasz Kuchajewicz
Aktualności19 czerwca 202513:39

Boże Ciało w parafii WNMP w Raciborzu – nowa trasa procesji i przypomnienie genezy święta

Boże Ciało w parafii WNMP w Raciborzu – nowa trasa procesji i przypomnienie genezy święta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ustanowiona w XIII wieku jako odpowiedź Kościoła na wątpliwości wokół realnej obecności Chrystusa w Eucharystii, ma swoje korzenie w objawieniach bł. Julianny z Cornillon. W Raciborzu, w najstarszej parafii miasta, procesja eucharystyczna przeszła w tym roku nową trasą.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności20 czerwca 202508:27

Pytania o obwodnicę Raciborza i siedem pięter w centrum miasta

Pytania o obwodnicę Raciborza i siedem pięter w centrum miasta  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

Wyjątkowo we wtorek, 17 czerwca, odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego. Zmiana podyktowana była wypadającą w czwartek uroczystością Bożego Ciała. W trakcie zgromadzenia radni pochylili się nad uchwałami ważnymi dla miasta i jego mieszkańców.

(greh)
Aktualności19 czerwca 202513:23

Boże Ciało w parafii NSPJ w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Boże Ciało w parafii NSPJ w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Tradycyjna procesja eucharystyczna w największej raciborskiej parafii przeszła ulicami Warszawską, Matejki, Eichendorffa, Waryńskiego i Opawską. Boże Ciało to jedno z głównych świąt w Kościele katolickim, obchodzone zawsze w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności20 czerwca 202511:05

DW 919. Mercedes zjechał do rowu i uderzył w drzewo

DW 919. Mercedes zjechał do rowu i uderzył w drzewo - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot. KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności19 czerwca 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Przed nami długi weekend pełen ciekawych wydarzeń. Sprawdź, co wydarzy się w Raciborzu i okolicy, oraz gdzie warto się wybrać.

red.
Reklama
Sport19 czerwca 202523:55

Stałe fragmenty gry tajną bronią Gamowa [FOTO]

Stałe fragmenty gry tajną bronią Gamowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotnie popołudnie, 19 czerwca, na stadionie przy ulicy Urbana w raciborskiej dzielnicy Studzienna odbyło się jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań końcówki sezonu – półfinałowy mecz barażowy o awans do klasy okręgowej. Na murawie zmierzyły się drużyny LKS Studzienna i LKS Gamów. Pojedynek nie zawiódł oczekiwań – było wszystko, czego od meczu o wysoką stawkę można oczekiwać: emocje, walka, pięć goli i spora dawka dramatyzmu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 czerwca 202508:15

Duży spadek liczby dzieci w przedszkolach, w Studziennej chcą zakazać używania smartfonów

Duży spadek liczby dzieci w przedszkolach, w Studziennej chcą zakazać używania smartfonów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To jedne z tematów, jakie poruszono w środę, 18 czerwca, w sali kolumnowej raciborskiego magistratu, gdzie odbyło się XIII posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Rekreacji i Opieki Społecznej.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 czerwca 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Przed nami weekend z piłkarskimi emocjami. Rozegrane zostaną decydujące spotkania, które ostatecznie ustalą, kto awansuje, a kto być może spadnie do niższej klasy rozgrywek. Sprawdź, z kim zmierzy się drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności18 czerwca 202513:12

Odkrywcy zdrowia na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE]

Odkrywcy zdrowia na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski/fot. ANS Racibórz
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:41

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Nasz Racibórz 30.05.2025
29 maja 202517:46

Nasz Racibórz 30.05.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.