Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport11 lutego 201514:20

Trzech raciborzan walczy o bilet do Rio de Janeiro. W sobotę zobaczymy ich na matach w Raciborzu

Trzech raciborzan walczy o bilet do Rio de Janeiro. W sobotę zobaczymy ich na matach w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: Blisko stu najlepszych polskich klasyków z 17 klubów pojawi się w sobotę na matach w Arenie Rafako na Pucharze Polski w zapasach. To jedna z trzech najważniejszych w tym roku krajowych imprez, która pokaże, kto z polskiej czołówki pojedzie na mistrzostwa świata, a jednocześnie przedolimpijski turniej kwalifikacyjny w Las Vegas. Stawką jest bilet do Brazylii.

Polska kadra jest już po zgrupowaniu w Soczi (pojechała tam trenować z rosyjską czołówką dzięki osobistym znajomościom Ryszarda Wolnego z trenerem tamtejszej kadry) i turnieju we Francji. - Nasi zawodnicy poprawili walkę w parterze. Wypadli bardzo dobrze - przekonywał dziś Ryszard Wolny na konferencji prasowej poprzedzającej sobotni Puchar Polski. Spotkanie odbyło się w hotelu Racibor. Wśród pretendentów do Rio jest trzech raciborzan - Arkadiusz Gucik i Dawid Ersetic (obaj będą rywalizować w 59 kg) oraz Mateusz Wolny (75 kg). Na turniej kwalifikacyjny do Las Vegas pojadą najlepsi w krajowej rywalizacji. Bilet do Brazylii wywalczy w USA sześciu najlepszych w każdej kategorii. - To wymaga dostania się do strefy medalowej, a o to będzie bardzo trudno - dodaje Wolny. W kalendarzu startów, poza pucharem w Raciborzu, także mistrzostwa Polski, turniej Pytlasińskiego i Igrzyska Europejskie w Baku.

W zapasach, od czasu głośnej próby wyeliminowania ich z programu igrzysk, wiele się zmieniło. - Celem jest zwiększenie widowiskowości - podkreśla Grzegorz Pieronkiewicz, prezes MKZ Unia Racibórz i Polskiego Związku Zapaśniczego. Zmieni się kolor mat i strój zapaśników. W telewizjach więcej będzie relacji z zawodów. W przyszłym roku rusza w Polsce liga zapaśnicza, w pełni zawodowa. Wystartuje w niej Unia Racibórz razem z brzeźnickim Dębem. Mimo iż pojawiła się koncepcja połączenia obu klubów, to jednak postanowiły zachować autonomię. - W lidze połączymy siły - przekonuje Pieronkiewicz. Wyjścia zresztą nie ma, bo walki będą się odbywać - po trzy - w stylu wolnym, klasycznym i kobiet. Odbędzie się też kolejny mecz Polska kontra reszta świata. Nie wybrano jeszcze miejsca organizacji imprezy. Wałbrzych natomiast będzie gościł w marcu najlepszych młodzieżowców w Europie.

Walki w Arenie Rafako zaczynają się w sobotę 14 lutego o godz. 9.00. Wstęp wolny.

(waw)

Autor: Grzegorz Wawoczny, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.