Drugi raciborski uliczny Bieg bez granic to już historia

3 maja na ulicach Raciborza ścigali się długodystansowcy. Pomimo tego, że bieg był rozgrywany po południu wysoka temperatura dała się we znaki zawodnikom. Na pokonanie 10 km najlepszy potrzebował 32 minut i 42 sekund.
W tym roku w Biegu bez granic, którego organizatorem jest raciborski magistrat wystartowało 130 zawodników, do mety dotarło 118. Oprócz zawodników reprezentujących 23 kluby startowała liczna grupa zawodników niezrzeszonych. W biegu wystartowało 25 kobiet i 105 mężczyzn. Wśród pań raciborzanka Justyna Święty w generalnej klasyfikacji zdobyła trzecie miejsce.
Najstarszy z uczestników Czech Karel Stuchlik z pobliskiego Kravarza miał 72 lata, a najmłodsi zawodnicy MKS-SMS Victoria Racibórz biorący udział w biegu byli bagatela o 58 lat młodsi. Najlepszy w klasyfikacji generalnej biegu Piotr Pałka (32,42,1)(KS Piętka Katowice) bezpośrednio po biegu powiedział, że szybko musi się umówic z bardzo miłą kelnerką z pobliskiej restauracji, bo ona mu to obiecała jak wygra. Dodatkowo podkreślał, że na trasie było bardzo fajnie, bo kibicowało wiele pięknych dziewcząt. Na drugim miejscu przybiegł Daniel Wosik (UMKS Ostrowia) tracąc do zwycięzcy czterdzieści kilka sekund. Bardzo zmęczony stwierdził, że Racibórz jest dużo ładniejszym miastem od Ostrowca, w którym mieszka. Na trzecim miejscu bieg ukończył Tomasz Antosiak (LUKS KUP).
Wśród pań najlepsza była Ewa Bych - Pająk (startowała z pierwszym numerem startowym) wyprzedzając na mecie Ewę Fliegert i Justynę Święty. Bieg ukończyło również dwóch zawodników niepełnosprawnych: Marcin Wybraniec i Andrzej Wójtowicz.
Klasyfikacja wśród pań i panów w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco:
K-16
1. Renata Sajdak,
2. Vanessa Farina,
3. Danuta Lichacz.
M-16
1. Szymon Szymiczek,
2. Marcin Cieplak,
3. Arnold Krojczy.
M-20
1. Przemysław Podstawka,
2. Robert Antczak,
3. Paweł Wosik.
K-30
1. Magdalena Konderka,
2. Karolina Kasza,
3. Sandra Brzezina.
M-30
1. Rafał Sieradzki,
2. Tomasz Wróbel,
3. Adam Kurek.
K-40
1. Bogdana Cieplak,
2. Beata Szyjka,
3. Marie Glovicikova.
M-40
1. Robert Smuda,
2. Janusz Magiera,
3. Andrzej Grzesik.
M-60
1. Karol Kałus,
2. Wacław Dziuk,
3. Zdzisław Twardy
Nagroda dla najlepszej raciborzanki przypadła w udziale Justynie Święty, wśród panów nagrodę dla najlepszego raciborzanina odebrał Adam Kurek.
Najlepszym obcokrajowcem był Karel Stuchlik z Kravarza, a wśród pań Marie Glovicikova z Opavy.
W specjalnej kategorii służb mundurowych, które skutecznie zabezpieczyły bezpieczeńtwo uczestników w czasie biegu triumfował Norbert Smuda przed Adamem Kurkiem i Januszem Pytelem, który jednocześnie okazał się najlepszy w kategorii M-50 wyprzedzając Lesława Zycha i Tadeusza Laszkiewicza.
Bieg ukończyli również Jan Deńca wice-wójt w gminie Rudnik, Marek Kurpis naczelnik WEKiS urzędu miejskiego w Raciborzu, a także Janusz Mendyk, który 89 razy przebiegł pełny maraton i ma za sobą kilka biegów ciągłych na 100 km.
Nagrody ufundowane przez organizatorów wręczał prezydent miasta Racibórz Mirosław Lenk w towarzystwie mistrza olimpijskiego w zapasach Ryszarda Wolnego i dwukrotnego olimpjczyka, lekkoatlety specjalizującego się w biegu na 400 m przez płotki Marka Plawgo, który w rozmowie ze spikerem biegu Sławomirem Szwedem bez chwili zająknięcia powiedział, że nigdy w życiu nie przebiegł 10 km w jednym kawałku, przeciwnie zresztą do Ryszarda Wolnego, który pamięta swoje bieganie nawet na dwukrotnie dłuższym dystansie.
Projekt pn. Bieg bez granic jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa Przekraczamy granice.
Kompletna lista wyników: http://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2009/racbez9op.xls
PiK
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany