Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport10 kwietnia 201313:41

Historyczny awans koszykarzy z I LO

Historyczny awans koszykarzy z I LO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu, 4 kwietnia w Rybniku wzięli udział w koszykarskich, półfinałowych zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.  Efektowne zwycięstwa nad drużynami z Żywca oraz mocną ekipą gospodarzy, pozwoliły uzyskać szkolnym reprezentantom z naszego miasta historyczny awans do finałów województwa Śląskiego, które rozegrane zostaną 18 kwietnia w Dąbrowie Górniczej.

W półfinałowych zmaganiach oprócz ekipy z Raciborza do walki na parkiecie stanęły reprezentacje szkół z Żywca, Wodzisławia Śląskiego i Rybnika. Turniej rozegrano systemem pucharowym, tak więc każde przegrane spotkanie przez graczy z naszego miasta oznaczało dla nich koniec przygody w walce o awans do finału. Raciborzanie w losowaniu nie mieli szczęścia. Rywalem graczy z I LO okazał się być wieloletni faworyt szkolnych rozgrywek, reprezentacja placówki z Rybnika. Gospodarze w pierwszej kwarcie mogli poczuć się jednak bardzo zaskoczeni. – Prawdopodobnie na początku spotkania Rybnik trochę zlekceważył naszą ekipę, ponieważ po pierwszych dziesięciu minutach gry prowadziliśmy w meczu wynikiem 16 do 7. Reszta kwart kończyła się w okolicach remisu (11:12, 15:12, 18:19). Krótko mówiąc ważna była zdobyta przez nas przewaga z pierwszej kwarty, której później już nie udało się odrobić gospodarzom. Cały mecz był pod nasza kontrolą i zakończył się wynikiem 60 do 50 na naszą korzyść – relacjonuje nauczyciel i opiekun drużyny z I LO, Piotr Michalak. W spotkaniu najlepszym strzelcem ekipy z naszego miasta okazał się kapitan składu, Jakub Jendrysek, który zdobył 24 punkty, z kolei Krzysztof Pociecha i Dawid Kampka trafili po 11 „oczek”.

W drugim półfinałowym meczu ekipa z Żywca pokonała drużynę z Wodzisławia Śląskiego i skład finałowego starcia był już znany. W spotkaniu o trzecie miejsce, Rybnik pokonał nieznacznie graczy z Wodzisławia Śląskiego.

W finałowym boju Raciborzanie nie pozostawili rywalom z Żywca żadnych złudzeń wygrywając pewnie trzy kwarty, a oddając tylko jedną (16:13, 16:9, 6:12, 15:5). Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 52 do 39. Najlepsi punktujący gracze I LO: Jakub Jendrysek, Mikołaj Książek po 13 pkt. – Ponownie udało nam się kontrolować punktowy wynik przez całe spotkanie. Wydawałoby się, że początkowe pechowe dla nas losowanie i pierwszy mecz z teoretycznie najsilniejszym Rybnikiem, okazało się dla nas bardzo korzystne. Wiedzieliśmy, że przegrany odpada, więc chłopcy mając zapas sił bardzo zmobilizowali się w tym meczu, a późniejszy finał z Żywcem, jak się okazało szczęśliwie był dla nas już tylko formalnością. Muszę pochwalić mój skład za dobrą obronę, w której popełniali mało przewinień (w całym meczu tylko 11 fauli). W ataku z kolei kluczowym elementem okazała się bardzo dobra zespołowa gra i to co wspomniałem niesamowita determinacja w grze –  dodaje Piotr Michalak.

Finały wojewódzkie odbędą się w czwartek 18 kwietnia w Dąbrowie Górniczej. Przeciwnikami graczy I LO z Raciborza będzie reprezentacja szkoły z Katowic, oraz gospodarze z Dąbrowy. Czwarta ekipa obecnie jest jeszcze nieznana. Awans koszykarzy z naszego miasta do finałów wojewódzkich, był pierwszym takim osiągnięciem sportowym w historii raciborskich szkolnych zmagań licealistów. Jaka jest recepta na sukces reprezentantów I LO? – W naszym zespole jest trzech chłopców, którzy wcześniej chodzili do Gimnazjum Dwujęzycznego i zaprosiłem ich już w tamtym czasie na zajęcia SKS. Byli to Jakub Jendrysek, Mikołaj Książek i Maciej Bencal. Wszyscy łącznie przez cztery lata przez ten czas ze mną już ćwiczyli. Pozostali gracze są wychowankami nauczyciela Arkadiusza Galdii. Z kolei Dawid Kampka doszedł do nas z Gimnazjum nr 2. Dla wszystkich chłopaków koszykówka jest wielką pasją. Trenujemy dwa razy w tygodniu, w każde środy oraz soboty. Trzeba przyznać, że wszystkim zawsze chce się wstawać rano w weekendy i brać udział w SKS-ach. Ogólnie podczas zajęć bardziej bawimy się w koszykówkę, ponieważ dwa treningi nie pozwalają na przeprowadzenie przeze mnie pełnego przygotowania fizycznego. Skupiamy się więc bardziej na grze taktycznej i elementach techniki. Dodatkowo bardzo ważną rolę odgrywa funkcjonująca od kilku dobrych lat w naszym mieście, na co raz większym poziomie Amatorska Liga Koszykówki. Uczniowie grający w różnych drużynach w tej lidze mają okazję ogrywania się i wypróbowania tego co nauczyli się na zajęciach SKS, a to są niezastąpione doświadczenia. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci. Rodzice między innymi Dawida Kampki jeżdżą z nami na zawody i bardzo angażują się emocjonalnie podczas tych rozgrywek. Kluczowe okazało się oczywiście ogromne zaangażowanie wszystkich naszych graczy. Wiedząc, że każda przegrana automatycznie nas eliminuje z turnieju, chłopaki dali z siebie dosłownie wszystko – kończy Piotr Michalak.

W zwycięskiej ekipie zagrali:

Jakub Jendrysek, Dawid Kampka, Krzysztof Pociecha, Mikołaj Książek, Maciej Bencal, Radosław Kurowski, Kamil Monkiewicz, Michał Tokarczyk, Piotr Oliwa, Jakub Sołtys, Przemysław Foryś, Ronald Migus.

Opiekun: Piotr Michalak

(asr)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 lutego 202411:15

Farma wiatrowa Racibórz. Pierwsze wiatraki już stoją [FOTO]

Farma wiatrowa Racibórz. Pierwsze wiatraki już stoją [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Pietrowice Wielkie:

- Dwa pierwsze wiatraki stanęły właśnie na terenie farmy wiatrowej w Pietrowicach Wielkich, budowanej przez VSB Energie Odnawialne Polska. Kolejnych sześć jest po etapie preinstalacji. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie roku i zapewniać zielony prąd dla ok. 36 tysięcy gospodarstw domowych - czytamy w przesłanej informacji prasowej.

Materiał prasowy
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 lutego 202416:16

Raciborski XII Bieg Twardziela na bis!

Raciborski XII Bieg Twardziela na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Impreza zgromadziła dziś, 25.02., na starcie w Arboretum Bramy Morawskiej ponad sto biegaczek i biegaczy z całej Polski, a nawet Czech. W galerii zdjęcia Jana Ptaka. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jan Ptak
Reklama
Sport25 lutego 202421:00

Piłkarska wiosna tuż, tuż [WYNIKI SPARINGÓW]

Piłkarska wiosna tuż, tuż [WYNIKI SPARINGÓW] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. FB/Trzi Rogi Elwer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 lutego 202409:26

Płonące śmietniki na terenie Raciborza

Płonące śmietniki na terenie Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Sport25 lutego 202408:50

Raciborki opanowały podium w czeskim Hradcu

Raciborki opanowały podium w czeskim Hradcu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Aktualności26 lutego 202410:25

Ogień z instalacji elektrycznej w Rudach

Ogień z instalacji elektrycznej w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Rudy
Aktualności26 lutego 202409:45

Seria wyjazdów do fałszywych alarmów

Seria wyjazdów do fałszywych alarmów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności26 lutego 202410:16

Pożar sadzy w kominie w Wojnowicach

Pożar sadzy w kominie w Wojnowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Aktualności26 lutego 202413:10

Klub Ojca w bibliotece – sobota konstruktorów

Klub Ojca w bibliotece – sobota konstruktorów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Sport25 lutego 202420:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Sport25 lutego 202423:05

RKK AZS Racibórz odpadł z walki o półfinał II ligi [FOTO i WIDEO]

RKK AZS Racibórz odpadł z walki o półfinał II ligi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielne popołudnie w hali OSiR Racibórz rozgrywano mecz II ligi kobiet. Naprzeciw siebie stanęły ekipy RKK AZS Racibórz oraz MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. W całym spotkaniu nie brakowało niczego, no, może poza dobrym rezultatem dla gospodyń.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.