Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport10 kwietnia 201313:41

Historyczny awans koszykarzy z I LO

Historyczny awans koszykarzy z I LO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu, 4 kwietnia w Rybniku wzięli udział w koszykarskich, półfinałowych zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.  Efektowne zwycięstwa nad drużynami z Żywca oraz mocną ekipą gospodarzy, pozwoliły uzyskać szkolnym reprezentantom z naszego miasta historyczny awans do finałów województwa Śląskiego, które rozegrane zostaną 18 kwietnia w Dąbrowie Górniczej.

W półfinałowych zmaganiach oprócz ekipy z Raciborza do walki na parkiecie stanęły reprezentacje szkół z Żywca, Wodzisławia Śląskiego i Rybnika. Turniej rozegrano systemem pucharowym, tak więc każde przegrane spotkanie przez graczy z naszego miasta oznaczało dla nich koniec przygody w walce o awans do finału. Raciborzanie w losowaniu nie mieli szczęścia. Rywalem graczy z I LO okazał się być wieloletni faworyt szkolnych rozgrywek, reprezentacja placówki z Rybnika. Gospodarze w pierwszej kwarcie mogli poczuć się jednak bardzo zaskoczeni. – Prawdopodobnie na początku spotkania Rybnik trochę zlekceważył naszą ekipę, ponieważ po pierwszych dziesięciu minutach gry prowadziliśmy w meczu wynikiem 16 do 7. Reszta kwart kończyła się w okolicach remisu (11:12, 15:12, 18:19). Krótko mówiąc ważna była zdobyta przez nas przewaga z pierwszej kwarty, której później już nie udało się odrobić gospodarzom. Cały mecz był pod nasza kontrolą i zakończył się wynikiem 60 do 50 na naszą korzyść – relacjonuje nauczyciel i opiekun drużyny z I LO, Piotr Michalak. W spotkaniu najlepszym strzelcem ekipy z naszego miasta okazał się kapitan składu, Jakub Jendrysek, który zdobył 24 punkty, z kolei Krzysztof Pociecha i Dawid Kampka trafili po 11 „oczek”.

W drugim półfinałowym meczu ekipa z Żywca pokonała drużynę z Wodzisławia Śląskiego i skład finałowego starcia był już znany. W spotkaniu o trzecie miejsce, Rybnik pokonał nieznacznie graczy z Wodzisławia Śląskiego.

W finałowym boju Raciborzanie nie pozostawili rywalom z Żywca żadnych złudzeń wygrywając pewnie trzy kwarty, a oddając tylko jedną (16:13, 16:9, 6:12, 15:5). Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 52 do 39. Najlepsi punktujący gracze I LO: Jakub Jendrysek, Mikołaj Książek po 13 pkt. – Ponownie udało nam się kontrolować punktowy wynik przez całe spotkanie. Wydawałoby się, że początkowe pechowe dla nas losowanie i pierwszy mecz z teoretycznie najsilniejszym Rybnikiem, okazało się dla nas bardzo korzystne. Wiedzieliśmy, że przegrany odpada, więc chłopcy mając zapas sił bardzo zmobilizowali się w tym meczu, a późniejszy finał z Żywcem, jak się okazało szczęśliwie był dla nas już tylko formalnością. Muszę pochwalić mój skład za dobrą obronę, w której popełniali mało przewinień (w całym meczu tylko 11 fauli). W ataku z kolei kluczowym elementem okazała się bardzo dobra zespołowa gra i to co wspomniałem niesamowita determinacja w grze –  dodaje Piotr Michalak.

Finały wojewódzkie odbędą się w czwartek 18 kwietnia w Dąbrowie Górniczej. Przeciwnikami graczy I LO z Raciborza będzie reprezentacja szkoły z Katowic, oraz gospodarze z Dąbrowy. Czwarta ekipa obecnie jest jeszcze nieznana. Awans koszykarzy z naszego miasta do finałów wojewódzkich, był pierwszym takim osiągnięciem sportowym w historii raciborskich szkolnych zmagań licealistów. Jaka jest recepta na sukces reprezentantów I LO? – W naszym zespole jest trzech chłopców, którzy wcześniej chodzili do Gimnazjum Dwujęzycznego i zaprosiłem ich już w tamtym czasie na zajęcia SKS. Byli to Jakub Jendrysek, Mikołaj Książek i Maciej Bencal. Wszyscy łącznie przez cztery lata przez ten czas ze mną już ćwiczyli. Pozostali gracze są wychowankami nauczyciela Arkadiusza Galdii. Z kolei Dawid Kampka doszedł do nas z Gimnazjum nr 2. Dla wszystkich chłopaków koszykówka jest wielką pasją. Trenujemy dwa razy w tygodniu, w każde środy oraz soboty. Trzeba przyznać, że wszystkim zawsze chce się wstawać rano w weekendy i brać udział w SKS-ach. Ogólnie podczas zajęć bardziej bawimy się w koszykówkę, ponieważ dwa treningi nie pozwalają na przeprowadzenie przeze mnie pełnego przygotowania fizycznego. Skupiamy się więc bardziej na grze taktycznej i elementach techniki. Dodatkowo bardzo ważną rolę odgrywa funkcjonująca od kilku dobrych lat w naszym mieście, na co raz większym poziomie Amatorska Liga Koszykówki. Uczniowie grający w różnych drużynach w tej lidze mają okazję ogrywania się i wypróbowania tego co nauczyli się na zajęciach SKS, a to są niezastąpione doświadczenia. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci. Rodzice między innymi Dawida Kampki jeżdżą z nami na zawody i bardzo angażują się emocjonalnie podczas tych rozgrywek. Kluczowe okazało się oczywiście ogromne zaangażowanie wszystkich naszych graczy. Wiedząc, że każda przegrana automatycznie nas eliminuje z turnieju, chłopaki dali z siebie dosłownie wszystko – kończy Piotr Michalak.

W zwycięskiej ekipie zagrali:

Jakub Jendrysek, Dawid Kampka, Krzysztof Pociecha, Mikołaj Książek, Maciej Bencal, Radosław Kurowski, Kamil Monkiewicz, Michał Tokarczyk, Piotr Oliwa, Jakub Sołtys, Przemysław Foryś, Ronald Migus.

Opiekun: Piotr Michalak

(asr)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 września 202215:29

Pożar naczepy na trasie Racibórz-Żerdziny [FOTO]

Pożar naczepy na trasie Racibórz-Żerdziny [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Czytelnik Kamil, KP PSP Racibórz
Reklama
Aktualności23 września 202210:31

Gwałcił i nagrywał komórką. Areszt dla podejrzanego

Gwałcił i nagrywał komórką. Areszt dla podejrzanego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Dotychczasowe ustalenia śledztwa wskazują na to, iż podejrzany podstępem doprowadzał pokrzywdzone (najczęściej poznane np. w dyskotece lub miejscu publicznym) do stanu nieprzytomności podając im alkohol.

PO Gliwice
Reklama
Reklama
Aktualności23 września 202211:06

Czołowe zderzenie w Rybniku. Kierowca zaplanował zabójstwo żony?

Czołowe zderzenie w Rybniku. Kierowca zaplanował zabójstwo żony? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Komunikat Prokuratury Okręgowej w Rybniku, fot. Rybnik i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności24 września 202210:54

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rodzony Ślązak z gminy Godów niedaleko Raciborza zmarł wczoraj, 23 września. Dwa lata temu, w wywiadzie dla GCKSiT, opowiadał o swojej młodości. Bywał w Raciborzu.

fot. Jerzy Reżny
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202216:43

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO]

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Impreza zorganizowana przez stajnię Podkowa zgromadziła hodowców i miłośników koni z całej południowej Polski i Czech.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 września 202208:06

Dzień seniora w Raszczycach

Dzień seniora w Raszczycach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Sport24 września 202220:27

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO]

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartej kolejce pierwszej grupy C klasy Podokręgu Racibórz naprzeciw siebie stanęły zespoły Wichru Płonia i TS Górnik Pszów. Oba zespoły dzieliła różnica trzech punktów na korzyść ekipy z Pszowa.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.