Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport15 listopada 202311:01

Udane starty zapaśników Unii w Wałbrzychu

Udane starty zapaśników Unii w Wałbrzychu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W dniach 10-11 listopada w Wałbrzychu odbywał się Puchar Polski Juniorów U20 w zapasach klasycznych. Zawodnicy z całego kraju i zagranicy rywalizowali o tytuł najlepszego zawodnika w swojej kategorii wagowej. Na zawodach nie zabrakło zapaśników MKZ Unii Racibórz.

Bezkonkurencyjny na tym turnieju okazał się Wojciech Iwanowski w kategorii 87 kg. Wojtek zdominował rywalizację, zdobywając nie tylko zaszczytne pierwsze miejsce, lecz także serca kibiców. Jego zwycięstwo nad reprezentantem Danii było tylko jednym z czterech triumfów, które zapewniły mu tytuł. Wojtek jest aktualnym mistrzem Polski juniorów i reprezentantem kraju w Mistrzostwach Europy i Świata.

To jednak nie koniec sukcesów zawodników Miejskiego Klubu Zapaśniczego. Kajetan Jakubowski, zajął pierwsze miejsce w kategorii do 63 kg, demonstrując swoją wyjątkową kondycję fizyczną i umiejętności mentalne, mimo tego, że dopiero co wkroczył w tę grupę wiekową już okazał się najlepszy. Kajetan przejawiał zdumiewającą pewność siebie, zwyciężając w czterech starciach, w tym z rywalem z Ukrainy, mającym na koncie 15 zwycięstw.

Blisko podium był z kolei Mateusz Alot, zajmując ostatecznie wysokie 5 miejsce w kategorii do 60 kg. Mateusz popełnił parę decydujących błędów, które zaważyły o końcowym rezultacie. Zdobyte doświadczenia z pewnością staną się fundamentem do dalszego rozwoju.

Michał Rostek wygrał jedną walkę i poniósł dwie porażki. Jego obecność na turnieju była cennym doświadczeniem, ujawniającym aspekty, nad którymi należy popracować przed mistrzostwami Polski. Innym ważnym uczestnikiem był Igor Ochan, powracający po przerwie na matę. Jego doświadczenie podczas wałbrzyskiego turnieju będzie nieocenione w dalszym rozwoju.

Triumfatorem w turnieju był również Piotr Skalik z Granicy Gdańsk w kategorii do 67kg. W walce finałowej pokonał reprezentanta Niemiec kładąc go na łopatki. Piotrek jeszcze niedawno reprezentował raciborski klub ucząc się w raciborskim SMS-ie.

Wojtek Iwanowski, Mateusz Alot, Kajetan Jakubowski są uczniami ZSOMS, gdzie przy współpracy klubu i szkoły mogą rozwijać swoje sportowe umiejętności.

Miejski Klub Zapaśniczy uplasował się na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej turnieju.

Autor: Materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności28 października 202514:14

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO]

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu zorganizował doroczne obchody Dnia Seniora. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach restauracji Raciborska przy Rynku i zgromadziło licznie przybyłych członków związku, przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości. Spotkanie, jak co roku, stało się okazją do wspólnego świętowania, podsumowania działalności organizacji oraz uhonorowania zasłużonych seniorów.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 października 202513:39

Służby w akcji przy Cegielnianej. Powiatowe manewry w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Służby w akcji przy Cegielnianej. Powiatowe manewry w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 29 października, w godzinach porannych na terenie zaplecza Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu przeprowadzono rozbudowane manewry służb ratunkowych. Scenariusz zakładał poważny wypadek z udziałem karetki pogotowia, która po utracie panowania nad pojazdem uderzyła w budynek szpitalny, powodując pożar i liczne obrażenia wśród osób znajdujących się w pobliżu. Symulacja obejmowała również ofiary śmiertelne oraz osoby ciężko ranne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.