Sport23 października 202319:35

Siatkówka. Wygrana Raciborza, porażka Krzanowic

Siatkówka. Wygrana Raciborza, porażka Krzanowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Kibice lokalnej siatkówki w miniony weekend nie mogli w większości śledzić poczynań swych zespołów na żywo. Drużyny KS Racibórz, jak i siatkarki GS UKS Krzanowice rozgrywały spotkania wyjazdowe. Jak potoczyły się losy obu ekip?

Zespół KS Racibórz rozgrywał swe spotkanie w sobotę. Przeciwnikiem ekipy Marcina Polowczyka była drużyna BBTS Włókniarza Bielsko-Biała. Pierwszy set należał do gatunku wyrównanych. Gra toczyła się w zaciętym stylu, ale to raciborzanie bardziej kontrolowali przebieg partii, ostatecznie wygrywając ją 21:25. W drugim i trzecim secie poszło już zdecydowanie łatwiej. Obie partie padły łupem zespołu z Raciborza, odpowiednio do 18 i 16.

Zespół KS Racibórz plasuje się obecnie na czwartym miejscu w tabeli I ligi śląskiej siatkówki. Na swym koncie ma dziewięć punktów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że raciborzanie mają rozegrane o jedno spotkanie mniej od pozostałych ekip. Kolejna okazja na zdobycz punktową już w najbliższą sobotę, 28.10. Przeciwnikiem Klubu Siatkarskiego Racibórz będzie plasujący się na dziesiątym miejscu LKS Olimpia Włodowice.

BBTS Włókniarz Bielsko-Biała - Klub Siatkarski Racibórz 0:3 (21:25; 18:25; 16:25)

Zapis spotkania

Siatkarki Krzanowic z kolei, swój drugi mecz w sezonie 2023/2024 rozegrały w Żywcu z ekipą TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec. Pojedynek, choć zakończył się wygraną gospodyń 3:0, nie jest powodem do wstydu dla ekipy Krzanowic. Siatkarki UKS dzielnie walczyły w każdym z setów. Na pochwały zasługują w szczególności sety numer dwa i trzy, gdzie ekipa Żywca szalę zwycięstwa na swą korzyść przechyliła dopiero po grze na przewagi.

Obecnie ekipa Krzanowic zajmuje dziewiąte, przedostatnie miejsce w tabeli. Swe najbliższe spotkanie rozegra w sobotę, we własnej hali. Przeciwnikiem krzanowiczanek będzie MUKS Michałkowice, który plasuje się na ósmym miejscu.

TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec - GS UKS Krzanowice 3:0 (25:20; 27:25; 35:33)

Autor: opr. (greh), fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz, gpiszczan@naszraciborz.pl