Sport29 kwietnia 202319:39

Boisko przy Tuwima szczęśliwe dla Wojnowic [FOTO]

Boisko przy Tuwima szczęśliwe dla Wojnowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Ostatnia sobota kwietnia w B klasie to między innymi spotkanie pomiędzy Wojnowicami a Cyprzanowem. Mecz rozegrano w Raciborzu, przy Tuwima.

Było to spowodowane tym, że podczas jednego z wcześniejszych meczów rozgrywanych w Wojnowicach, kibic naruszył nietykalność cielesną sędziego. W związku z tym boisko LKS Wojnowice zostało zawieszone na trzy kolejki.

Faworytem spotkania wydawała się ekipa Wojnowic, która przed tym meczem z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów zajmowała miejsce dwunaste. Cyprzanów, który ostatnich meczów nie może zaliczyć do udanych z piętnastoma punktami zajmował miejsce piętnaste.

Początek spotkania należał, co mogło zaskoczyć do gości, którzy wypracowali kilka dogodnych sytuacji. Wykonywali także serię rzutów rożnych, ale żaden z nich nie zakończył się zdobyciem gola. W pierwszym kwadransie meczu Wojnowice odpowiedziały jedną akcją ofensywną, ale i ona nie doprowadziła do zmiany rezultatu.

W drugim kwadransie meczu przebudziły się Wojnowice, które w ciągu pięciu minut stworzyły trzy dogodne okazje. Choć gracze gospodarzy byli naprawdę blisko objęcia prowadzenia, to ostatecznie piłka w żadnej z wypracowanych sytuacji nie znalazła drogi do siatki. W związku z tym wynik wciąż pozostawał bezbramkowy.

Wraz z upływem czasu oba zespoły coraz bardziej prowadziły otwartą wymianę ciosów na zasadzie akcja za akcję. Mimo ich starań, piłka niczym zaczarowana, nie trafiała do bramki rywala. Choć tempo spotkania nie było wysokie, to akcji i emocji nie brakowało. Jedyne, na co można było narzekać, to brak goli.

Sytuacja taka trwała aż do 37 minuty spotkania. Wtedy kolejną akcję ofensywną ekipy Wojnowic strzałem zakończył Piotr Lazar wyprowadzając swą ekipę na prowadzenie. Goście próbowali odpowiedzieć niemal natychmiast, ale ich atak został przerwany przez obronę gospodarzy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem zespołu Wojnowic.

W drugą połowę z nieco większym animuszem weszli gracze Cyprzanowa, którzy w ciągu pierwszych minut dwukrotnie zagrozili bramce rywali. Ich strzały były jednak niecelne. Tego samego nie można było powiedzieć o uderzeniu Szymona Świętka z 54 minuty. Niepilnowany zawodnik gospodarzy zdecydował się na strzał z około 18 metrów. Uderzenie było ładne, a przede wszystkim celne. Choć bramkarz wyczuł intencje strzelca i rzucił się w dobrym kierunku, to piłka znalazła się w siatce. Zespół Wojnowic powiększył w ten sposób swe prowadzenie na 2:0.

Drugi gol gospodarzy podciął skrzydła gościom, a dodał wiary w wygraną ekipie Wojnowic. Rozgrywali piłkę na luzie, a to co robił doświadczony Jacek Trzeciak było wprost majstersztykiem. Zaawansowany wiekiem zawodnik co rusz ogrywał o wiele młodszych graczy Cyprzanowa, niejednokrotnie popisując się tzw. siatką.

70 minuta spotkania. Kolejna ofensywna akcja Wojnowic. Idealnie zagrana piłka na lewą flankę trafiła na środek do Mateusza Wolnika. Gracz gospodarzy mimo bliskiej obecności zawodnika Cyprzanowa oddał strzał, pokonując bramkarza gości. Podłamany Cyprzanów pokonany po raz trzeci.

Do końca spotkania mimo usilnych prób żadna z ekip nie stworzyła sytuacji, która mogłaby wpłynąć na zmianę wyniku. Spotkanie zakończyło się więc wygraną Wojnowic.

LKS Wojnowice – LKS Cyprzanów 3:0 (1:0)

1:0 Piotr Lazar 37’
2:0 Szymon Świętek 54’
3:0 Mateusz Wolnik 70’

Żółte kartki: Jakub Gorczowski, Filip Hamerski (obaj LKS Cyprzanów)

LKS Wojnowice: Szymon Matczak (46. Kamil Zawieja) – Jakub Konopacki, Daniel Cimała, Damian Kleta, Piotr Lazar, Tomasz Marcinek (72. Mirosław Szurgacz), Jacek Trzeciak, Paweł Zwierzyna, Filip Myszogląd, Szymon Świętek, Mateusz Wolnik (kpt.) [72. Łukasz Wojteczek]
Trener: Paweł Zwierzyna
Kierownik drużyny: Andrzej Wolnik

LKS Cyprzanów: Patryk Luda – Jakub Gorczowski, Daniel Mrozek, Michał Posmyk (kpt.), Tomasz Haras, Maksymilian Stiebler (46. Denis Grud), Dawid Weideman, Dawid Luda, Dawid Gmitruk, Filip Hamerski (60. Łukasz Posmyk), Paweł Bednarz (75. Artur Gieron)
Trener: Daniel Mrozek
Kierownik drużyny: Rafał Kubik

Spotkanie sędziowali: Damian Hareńczuk (sędzia główny); Zdzisław Małys, Jakub Bencal (asystenci)

Aktualności26 kwietnia 202410:00

Od 1 maja można zwiedzać nowe muzeum w Raciborzu

Od 1 maja można zwiedzać nowe muzeum w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Zgodnie z zapowiedzią, od 1 maja multimedialne muzeum w słodowni raciborskiego zamku dostępne będzie dla zwiedzających. Muzeum powstało w ramach wartego ponad 20 mln zł projektu zrealizowanego przez Powiat Raciborski. Nowoczesne ekspozycje prezentują europejski poziom. To jedna z najnowocześniejszych tego typu ekspozycji w Polsce.

Zamek Piastowski
Aktualności28 kwietnia 202409:06

Raciborzanie lubią zwiedzać zamek nocą [FOTO]

Raciborzanie lubią zwiedzać zamek nocą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Sport27 kwietnia 202423:36

Unia Racibórz z kolejnym zwycięstwem [FOTO]

Unia Racibórz z kolejnym zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Po rozgromieniu zameczku Czernica zespół Unii Racibórz podejmował w sobotę, 27.04., ekipę Czarnych Gorzyce. Spotkanie przyniosło wiele emocji.

opr. (greh), fot. Jan Ptak
Aktualności28 kwietnia 202407:28

Mażoretki zawładnęły areną przy Łąkowej. Drugi dzień mistrzostw [FOTO]

Mażoretki zawładnęły areną przy Łąkowej. Drugi dzień mistrzostw [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Do niedzieli, 28.04., wieczór w arenie przy Łąkowej można się jeszcze przyglądać rywalizacji zespołów mażoretkowych.

Jan Ptak
Aktualności28 kwietnia 202413:52

Procesja konna w Łubowicach. Dopisała pogoda i jeźdźcy [FOTO i WIDEO]

Procesja konna w Łubowicach. Dopisała pogoda i jeźdźcy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

Około 60 koni pod jeźdźcami i w zaprzęgach wyjechało dziś, 28.04. na szóstą już procesję błagalno-dziękczynną wokół Łubowic w gminie Rudnik. Przyjechali hodowcy i miłośnicy koni z całego regionu oraz Czech.

waw
Sport26 kwietnia 202417:12

Raciborski Zespół Szkół Specjalnych po sezonie zimowym

Raciborski Zespół Szkół Specjalnych po sezonie zimowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl