Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 września 202109:46

Raport 988. W domu przy Gajowej ujawniono ciało kobiety

Raport 988. W domu przy Gajowej ujawniono ciało kobiety - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie minionej służby strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP odnotowali dziesięć interwencji. Działania prowadzono między innymi przy zdarzeniach drogowych. Nie zabrakło także interwencji z owadami w roli głównej.

Pierwsze zdarzenie odnotowano o godzinie 9.20 na ulicy Głubczyckiej w Raciborzu. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów: daewoo matiz i skoda superb. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, usunięciu samochodów na pobocze oraz uprzątnięciu jezdni po zdarzeniu. Straty materialne oszacowane zostały na kwotę 15 000 złotych.

Jak informuje policja, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Jego sprawcą był kierujący skodą 20-latek. Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Poszkodowany w tym zdarzeniu został 66-latek kierujący matizem.

O godzinie 10.16 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Długą w Raciborzu. Interwencja związana była z otrzymaniem informacji o podłożonej bombie w tutejszej placówce oświatowej. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i kontroli pomieszczeń, zagrożenia nie stwierdzono. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy złośliwy.

Kolejne trzy interwencje dotyczyły usuwania gniazda owadów błonkoskrzydłych. Działania prowadziły zastępy OSP. Interwencje odnotowano w Kuźni Raciborskiej (godz. 11.48), w Rudniku (godz. 13.42) oraz Bojanowie (godz. 17.23).

O godzinie 17.52 dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP udały się do domu jednorodzinnego przy ulicy Gajowej w Raciborzu-Brzeziu. Interwencja związana była z koniecznością otwarcia mieszkania. Po dotarciu na miejsce strażakom udało się wejść do lokalu przez otwarte okno. W środku ujawniono ciało około 70-letniej kobiety. W związku z widocznymi plamami opadowymi odstąpiono od czynności ratunkowych. Zgon, jak poinformował nadkom. Mirosław Szymański z KPP Racibórz, nastąpił z przyczyn naturalnych.

Kolejne zdarzenie zostało odnotowane o godzinie 19.49 na ulicy Kościuszki w Raciborzu. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów: hondy accord i peugeot 5008. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z osób. Łącznie w obu samochodach podróżowały cztery osoby. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowane zostały na kwotę 55 000 złotych.

Jak przekazał oficer prasowy KPP Racibórz, przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez 27-letnią kierującą hondą accord. Sprawczyni została pouczona. Poszkodowany w tym zdarzeniu został 42-latek kierujący peugeotem.

O godzinie 19.53 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem z ulicy Rymera w Zabełkowie. Doszło tam do zerwania kabli telekomunikacyjnych. Zerwania dokonał prawdopodobnie przejeżdżający samochód ciężarowy. Na miejsce skierowano dwa zastępy OSP, które zajęły się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, oraz usunięciem kabli. Poinformowany został także zarządca infrastruktury.

Kolejne zdarzenie odnotowano już we wtorek, o godzinie 4.27 na ulicy Żorskiej w Raciborzu. Doszło tam do pożaru śmietnika. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp PSP, który zajął się ugaszeniem ognia.

Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 8.00 na ulicy Ogrodowej w Raciborzu. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Uprzątnięto także jezdnię. Obecnie na miejscu działania prowadzi policja.

Autor: red., fot. tb_carspotting , redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 października 202208:37

Tereny w centrum, Markowicach, Ocicach i Miedoni zmieniły przeznaczenie

Tereny w centrum, Markowicach, Ocicach i Miedoni zmieniły przeznaczenie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
red., fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności4 października 202217:52

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
22
Racibórz:

- Cztery projekty ogólnomiejskie podzieliły się pulą 1,5 miliona złotych w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego - informuje ratusz.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 października 202221:37

W Kuźni Raciborskiej strzelają do kotów. Jeden nie przeżył

W Kuźni Raciborskiej strzelają do kotów. Jeden nie przeżył - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KAVOWO/pixabay.com
Aktualności3 października 202212:04

XI Gala raciborskiej SKAZY na bis [FOTO]

XI Gala raciborskiej SKAZY na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dwudniowa gala taneczna zakończyła w weekend miniony sezon artystyczny działających przy Raciborskim Centrum Kultury zespołów. Teraz czas na nowe rozdanie.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 października 202210:07

Z partnerską wizytą w Zugló

Z partnerską wizytą w Zugló - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red.
Sport4 października 202216:52

Pacak i Klimek najlepsi w II Półmaratonie po wałach

Pacak i Klimek najlepsi w II Półmaratonie po wałach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Sport4 października 202209:18

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał partnera
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.