Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 października 202210:09

Raport 998. Pożary, kolizje, otwarcia mieszkań i owady. Weekend raciborskich strażaków

Raport 998. Pożary, kolizje, otwarcia mieszkań i owady. Weekend raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwanaście zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Działania prowadzono w Żerdzinach, Rudzie Kozielskiej, Kornicach, Rudniku, Kuźni Raciborskiej, Budziskach, Krzyżanowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 7 października 2022

O godzinie 15.48 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Kochanowskiego w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu. Strażackie działania po dojeździe na miejsce polegały na ugaszeniu ognia, który pojawił się w komorze silnika. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe. Straty materialne oszacowano na kwotę 5 000 złotych. Na szczęście nie odnotowano osób poszkodowanych.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 16.16. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania w bloku wielorodzinnym przy ulicy Londzina w Raciborzu. Przyczyną wezwania była odkręcona woda w mieszkaniu, która wylewała się spod drzwi lokalu. Po wejściu do mieszkania przy użyciu drabiny mechanicznej, strażacy zakręcili wodę, o czym poinformowali zarządcę budynku. W lokalu nikogo nie zastano.

O godzinie 17.55 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP pognały do Żerdzin. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Osobowego nissana i dostawczego volkswagena. Strażackie działania po dojeździe na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości po zderzeniu. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

- Sprawczynią zdarzenia była 64-letnia kierująca volkswagenem, która nie zachowała odpowiedniej odległości od poprzedzającego ją nissana, przez co wjechała w jego tył. Nissanem kierował 29-letni mężczyzna. Oboje uczestnicy byli trzeźwi, a sprawczynię ukarano mandatem karnym. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję - informuje oficer prasowy KPP w Raciborzu, nadkom. Mirosław Szymański. 

Praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 18.03 zawyła syrena strażacka w Rudzie Kozielskiej. Jeden zastęp OSP został skierowany na ulicę Sportową. Działania strażaków polegały na usunięciu gniazda owadów. Podobną interwencję odnotowano o godzinie 19.36 w Rudniku przy ulicy Sylwestra. Tam działania prowadzili miejscowi ochotnicy.

Z kolei o godzinie 18.25 jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP skierowano do Kornic na ulicę Przemysłową, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że zapaleniu uległa sterta trocin. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Prawdopodobną przyczyną jego pojawienia się było podpalenie.

Sobota, 8 października 2022

Pierwsze sobotnie zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 9.03 przy ulicy Eichendorffa w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch motocykli. Kierująca jednym z nich 47-latka, próbując uniknąć zderzenia z samochodem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzyła się z innym motocyklem. Kobieta została zabrana do szpitala. Strażackie działania, poza udzieleniem kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w motocyklach oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialne oszacowano na kwotę 15 000 złotych. W akcji udział brały dwa zastępy z Reymonta.

- Kierująca hondą nie zachowała należytej odległości od innego pojazdu, w związku z czym doszło do zderzenia. Sprawczynią była 47-letnia kobieta, poszkodowanym 52-letni mężczyzna. Oboje byli trzeźwi. Na sprawczynię kolizji nałożono mandat karny - przekazał nadkom. Mirosław Szymański.

O godzinie 15.10 odnotowano kolejne, tym razem dość nietypowe zgłoszenie. Mieszkanka ulicy Moniuszki w Kuźni Raciborskiej poinformowała strażaków, że wyszła z mieszkania, zatrzasnęła drzwi, lecz zapomniała kluczy. Dodatkowo w mieszkaniu pozostawiła potrawę na gazie. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który pomógł w otwarciu lokalu oraz zapobiegł przypaleniu strawy.

Niedziela, 9 października 2022

Niedziela rozpoczęła się od interwencji w Budziskach przy ulicy Szkolnej o godzinie 3.31. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym, podczas którego samochód uderzył w słup energetyczny. Kierowca pojazdu zbiegł z miejsca zdarzenia. Do akcji skierowano jeden zastęp OSP. Działania druhów ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz odłączenia akumulatora w pojeździe. Samochód znajdował się poza jezdnią, nie stwarzał zagrożenia dla ruchu. Na miejsce wezwano także pogotowie energetyczne, które miało zająć się usunięciem uszkodzenia instalacji elektrycznej.

- Kierujący passatem początkowo oddalił się z miejsca zdarzenia, lecz po chwili powrócił na nie. Był nim 33-letni mężczyzna. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Sprawca był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym - powiedział rzecznik KPP w Raciborzu. 

O godzinie 8.22 jeden zastęp OSP udał się na ulicę Wyzwolenia w Krzyżanowicach. Przyczyną interwencji było gniazdo owadów błonkoskrzydłych.

O pozostałych interwencjach z weekendu czytaj także:

Wyciek nieznanej substancji do Odry

Strażacka akcja przy Żorskiej. Co było przyczyną? 

Autor: red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności3 grudnia 202218:54

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. stanislaw-zory.pl
Aktualności3 grudnia 202209:26

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką?

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał RPP/fot. Victoria_Watercolor/pixabay.com
Aktualności2 grudnia 202220:49

Moczka od Jabłonek, karoca i rozświetlona choinka

Moczka od Jabłonek, karoca i rozświetlona choinka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. w, Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 grudnia 202216:38

Krzanowicki akcent na Lichterfest 2022 w Salzbergen

Krzanowicki akcent na Lichterfest 2022 w Salzbergen - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
K. Pawliczek-Błońska
Reklama
Sport3 grudnia 202215:58

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO]

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po wielu latach starań boisko Unii Racibórz przy ulicy Srebrnej przejdzie gruntowny remont. Dziś, 3 grudnia 2022, rozegrano spotkanie pożegnalne. Zmierzyły się zespoły młodzików Unii i Górnika.

opr. (greh), fot. Piotr Bednarz
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja2 grudnia 202215:59

Wieczór poezji w szkole w Krzyżanowicach

Wieczór poezji w szkole w Krzyżanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/ M. Kowalska
Sport2 grudnia 202206:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności2 grudnia 202210:20

Stadion Śląski gospodarzem wielkiego wydarzenia e-sportowego!

Stadion Śląski gospodarzem wielkiego wydarzenia e-sportowego! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. prasowy Stadionu Śląskiego, fot. Patryk Pyrlik/UMWS
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.