Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 sierpnia 202218:41

Gdzie tanio ubezpieczyć samochód?

Gdzie tanio ubezpieczyć samochód? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Kończy ci się polisa, więc już teraz szukasz kolejnej oferty? Zanim zdecydujesz się pozostać u dotychczasowego ubezpieczyciela sprawdź, gdzie kupisz tanie ubezpieczenie OC. Porównując oferty, masz szansę zaoszczędzić nawet do 50%.

Chociaż ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego są niższe w porównaniu z 2021 rokiem, kierowcy poszukują oszczędności. Nic dziwnego – każdy chce płacić jak najmniej, szczególnie w obliczu rosnących cen żywności i innych produktów. Na szczęście można skorzystać z narzędzi, które pozwalają na szybkie porównanie dostępnych ofert – bez konieczności wychodzenia z domu.

Ile trzeba zapłacić za OC?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o koszt obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Wiele zależy od indywidualnego ryzyka ubezpieczeniowego, z jakim wiąże się dany kierowca. Aby poznać orientacyjne kwoty, warto przeprowadzić wstępną kalkulację. Da to rozeznanie i ułatwi analizę, co przełoży się na wybór wariantu najbardziej dopasowanego do potrzeb.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez jeden z serwisów ubezpieczeniowych, ceny obowiązkowej polisy w 2021 roku wahały się w granicach od 495 zł do 685 zł (w odniesieniu do województw). Średnia cena – na poziomie 602 zł – okazuje się o 10% niższa w porównaniu z 2020 rokiem.

Kto może liczyć na tanie OC?

Na zakup taniego OC może liczyć każdy – wiele zależy od tego, z jakiej oferty skorzysta. Na pewno największe szanse mają osoby z wieloletnim doświadczeniem za kierownicą, które nie ubezpieczają typowo sportowych pojazdów.

Sprawdź oferty na OC w porównywarce internetowej

Porównywarka ubezpieczenia samochodu to narzędzie, za pomocą którego szybko poznasz oferty przygotowane przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Zebranie ich w jednym miejscu to ogromne udogodnienie, ponieważ nie trzeba zbierać danych od każdego ubezpieczyciela osobno.

Korzystając z porównywarki internetowej, możesz poznać kwotę składki OC w takich towarzystwach jak np. Warta, Link4, PZU, Wiener, MTU, Uniqa, HDI, Generali. Dzięki temu szybko przekonasz się, jak duże różnice w cenie występują – w zależności od wewnętrznej polityki danego ubezpieczyciela.

Wykorzystaj kalkulator ubezpieczeń auta

Serwis porównywarkowy udostępnia kalkulator ubezpieczeń auta, który pozwala na wyliczenie składki. Cała procedura sprowadza się do wypełnienia formularza – trzeba podać dane dotyczące ubezpieczającego oraz ubezpieczanego auta. Im dokładniejsze informacje zostaną wpisane (np. numer rejestracyjny, numer VIN, PESEL), tym zaproponowane składki będą zbieżne z tymi szacowanymi już w momencie podpisywania umowy.

Warto wiedzieć! Niektórzy ubezpieczyciele nie przeprowadzają kalkulacji, gdy nie zostaną podane takie informacje jak numer rejestracyjny, PESEL, numer telefonu. Należy mieć to na względzie, jeśli zależy ci na uzyskaniu ofert od jak największej liczby towarzystw ubezpieczeniowych.

Pamiętaj! Nie decyduj się na przypadkową ofertę OC – w ten sposób nie uda ci się dotrzeć do najtańszego ubezpieczenia. Poświęć choćby kilkanaście minut na krótką analizę dostępnych propozycji, które uzyskasz po wypełnieniu formularza dostępnego w porównywarce ubezpieczeniowej.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pierwszy jesienny weekend piłkarski za nami. Nie brakowało emocji, ale i niespodzianek. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:41

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO]

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Na boisku przy Spacerowej w Kobyli doszło do starcia miejscowego Płomienia z Naprzodem z Borucina. Oba zespoły, z racji nie najlepszej passy w ostatnim czasie miały sobie coś do udowodnienia.

fot. Katarzyna Kubik
Sport25 września 202218:25

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO]

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W siódmej kolejce B klasy naprzeciw siebie stanęły ekipy z Cyprzanowa i Wojnowic. Choć obie miejscowości leżą w różnych gminach, to z racji względnie niedużej odległości między nimi spotkanie to można było nazwać małymi derbami.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja25 września 202221:25

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai na finiszu. Cykl koncertów zbliża się do końca. W niedzielę wystąpiła grupa Solidaris Bras oraz wychowankowie Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.