Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 sierpnia 202209:36

Kobieta chciała skoczyć z okna na dziewiątym piętrze. Tragedii zapobiegł dyspozytor

Kobieta chciała skoczyć z okna na dziewiątym piętrze. Tragedii zapobiegł dyspozytor  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Raport 998. Trzynaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Dwa z nich były naprawdę poważne. W Szonowicach zawalił się fragment ściany i dachu budynku, z kolei w Raciborzu odnotowano próbę samobójczą. Zapobiegł jej dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania. Sprawdź szczegóły.

O godzinie 13.41 do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja o konieczności interwencji na ulicy Bosackiej, gdzie jeden z autobusów komunikacji powiatowej gubił paliwo. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji substancji ropopochodnej oraz uprzątnięciu jezdni. Po zakończonych działaniach na Bosackiej strażacy udali się na ulicę Batorego, gdzie także usuwali substancję ropopochodną z jezdni. Przyczyną zdarzenia był uszkodzony bak w autobusie. Zdjęcia ze zdarzenia w galerii.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 14.07. Jeden zastęp OSP udał się do Kornic na ulicę Spacerową. Jego działania polegały na neutralizacji gniazda owadów. Interwencji z owadami w roli głównej było w środę, 17 sierpnia, zdecydowanie więcej. Usuwano je: w Kuźni Raciborskiej na ulicy Brzozowej, gdzie postanowiły zrobić gniazdo w… publicznej toalecie przenośnej, uniemożliwiając korzystanie z niej, w Nędzy na ulicy Gliwickiej, w Raciborzu-Markowicach na ulicy Bolesława Chrobrego, w Samborowicach na ulicy Opawskiej, w Raciborzu-Brzeziu na ulicy Wygonowej, w Grzegorzowicach na ulicy Żabnik, w Raciborzu na ulicy Fojcika oraz w Turzu na ulicy Stawowej.

Z kolei o godzinie 15.53 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o katastrofie budowlanej w Szonowicach przy ulicy Słowackiego. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zawalenia się fragmentu ściany i dachu budynku. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP. Strażackie działania po dojeździe pod adres wskazany w zgłoszeniu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i na upewnieniu się o braku osób poszkodowanych wewnątrz budynku. W momencie zawalenia w budynku, na szczęście, nikogo nie było. Do zawalonego budynku przylegała posesja, na której zaparkowany był samochód seat ibiza. Spadający fragment ściany zmiażdżył pojazd. Dalsze strażackie działania polegały na rozebraniu fragmentu ściany i konstrukcji dachowej. Właścicielowi wydano także polecenie kontaktu z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego, który ma wydać decyzję, co dalej z budynkiem. Łączne straty materialne w wyniku tego zdarzenia oszacowano na kwotę 20 000 złotych.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 19.31 przy ulicy Słowackiego w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że stoi w oknie swojego mieszkania na dziewiątym piętrze i ma zamiar wyskoczyć. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP. W trakcie dojazdu służb na miejsce dyspozytorowi udało się dodzwonić do 61-letniej kobiety i przeprowadzić rozmowę. Dała ona pozytywny skutek. Kobieta odeszła od okna i zeszła na podwórko, gdzie przybyli na miejsce strażacy udzielili jej wsparcia psychicznego. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego została przekazana pod opiekę załogi karetki pogotowia.

Ostatnia środowa interwencja miała miejsce o godzinie 20.02 i zaliczyła się do gatunku nietypowych. Jeden zastęp PSP został skierowany na ulicę Gamowską, na izbę przyjęć raciborskiego szpitala. Zadaniem strażaków było rozcięcie obrączki na opuchniętym palcu. Obrączkę, mimo sporej opuchlizny udało się rozciąć i zdjąć.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy prowadzili także działania polegające na monitorowaniu rzeki Odry.

 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 września 202215:29

Pożar naczepy na trasie Racibórz-Żerdziny [FOTO]

Pożar naczepy na trasie Racibórz-Żerdziny [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Czytelnik Kamil, KP PSP Racibórz
Reklama
Aktualności23 września 202210:31

Gwałcił i nagrywał komórką. Areszt dla podejrzanego

Gwałcił i nagrywał komórką. Areszt dla podejrzanego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Dotychczasowe ustalenia śledztwa wskazują na to, iż podejrzany podstępem doprowadzał pokrzywdzone (najczęściej poznane np. w dyskotece lub miejscu publicznym) do stanu nieprzytomności podając im alkohol.

PO Gliwice
Aktualności23 września 202211:06

Czołowe zderzenie w Rybniku. Kierowca zaplanował zabójstwo żony?

Czołowe zderzenie w Rybniku. Kierowca zaplanował zabójstwo żony? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Komunikat Prokuratury Okręgowej w Rybniku, fot. Rybnik i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia22 września 202218:47

Odkrycie w Londynie. Pierwszy niemiecki atak II wojny światowej wyszedł z powiatu raciborskiego?

Odkrycie w Londynie. Pierwszy niemiecki atak II wojny światowej wyszedł z powiatu raciborskiego? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

Dwa telegramy odnalezione w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie mogą skorygować dotychczasowe poglądy na miejsce pierwszych polsko-niemieckich starć we wrześniu 1939 r. Wynika z nich, że były to przedpola Rybnika, w pasie Sumina-Zwonowice-Chwałęcice.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202210:54

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rodzony Ślązak z gminy Godów niedaleko Raciborza zmarł wczoraj, 23 września. Dwa lata temu, w wywiadzie dla GCKSiT, opowiadał o swojej młodości. Bywał w Raciborzu.

fot. Jerzy Reżny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.