Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 lipca 202214:28

Jaki dywan na balkon wybrać?

Jaki dywan na balkon wybrać? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Lato w pełni! To właśnie teraz najczęściej korzystamy z przydomowych balkonów i tarasów. Jeśli czujesz, że na Twoim balkonie czegoś brakuje i chciałbyś, by wyglądał on bardziej przytulnie, postaw na stylowy dywan. Właśnie teraz, pod koniec sezonu, zakup dywanu zewnętrznego może być najbardziej opłacalny ze względu na posezonowe promocje i przeceny. Jak wybrać idealny dywan na balkon?

Dlaczego warto kupić dywan na balkon?

Dywan na balkon to rozwiązanie, które z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności. Warto jednak wiedzieć o tym, że dywany przeznaczone do użytku zewnętrznego różnią się od tych, których można używać jedynie we wnętrzach. Takie pokrycia podłogowe szybko schną oraz łatwo utrzymać je w czystości. Zwykły dywan domowy pozostawiony na zewnątrz na dłużej szybko przestałby wyglądać estetycznie, a w jego runie zaczęłyby namnażać się bakterie. Chcesz dowiedzieć się więcej o dywanach na balkon? Przeczytaj artykuł na stronie Arte

Kiedy warto kupić dywan na balkon? Zastanów się nad zakupem tego rodzaju pokrycia podłogowego, jeśli:

  • chcesz przykryć nieestetyczne płytki balkonowe,
  • zależy Ci na tym, by przestrzeń na balkonie prezentowała się przytulniej,
  • nie chcesz, by Twoje małe dzieci podczas zabawy na balkonie siedziały na zimnych płytkach,
  • masz duży balkon i chcesz wydzielić w nim strefy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dywan zewnętrzny?

Dywan zewnętrzny może być świetnym uzupełnieniem wystroju Twojego tarasu, pod warunkiem że odpowiednio dobierzesz model. Jakie istotne cechy warto wziąć pod uwagę, szukając dywanu na balkon?

  • Materiał. Dywany balkonowe wykonywane są zazwyczaj z tworzyw syntetycznych, które najłatwiej utrzymać w czystości. Takie dywany są często również odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także działanie wilgoci oraz ostrych promieni słonecznych. Warto zwrócić uwagę na takie, które wykonane są z polietylenu, polipropylenu, winylu lub poliestru. Takie dywany chłoną znacznie mniej wody niż te wykonane z naturalnych materiałów. Na rynku dostępne są również dywany dostępne z bardzo trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne materiałów naturalnych, np. sizalu czy juty. Trzeba jednak pamiętać, że naturalne pokrycia podłogowe będą z pewnością droższe niż te wykonane z tworzyw syntetycznych. 
  • Wysokość runa. Na balkonie najlepiej sprawdzą się dywany tkane na płasko lub egzemplarze sznurkowe. Takie egzemplarze najłatwiej utrzymać w czystości oraz schną znacznie szybciej niż modele z wyższym runem. To wyjątkowo istotne, jeśli szukasz dywanu na balkon bez zadaszenia. Jeśli wybierzesz odpowiedni model, dywan szybko wyschnie po deszczu, a Ty będziesz mógł wyjść na balkon bez obawy, że zmoczysz skarpety. 
  • Wielkość dywanu. Dywany na balkon dobiera się zwykle nieco inaczej niż np. syntetyczną trawę, która zakrywa niemal zawsze całą powierzchnię posadzki. Dywan dobierz tak, by przykrywał jej część – np. strefę pod meblami wypoczynkowymi. Możesz również po prostu ułożyć duży dywan na środku balkonu tak, by móc komfortowo korzystać z całej jego powierzchni. Dobierając wielkość dywanu, dostosuj ją do wielkości balkonu oraz weź pod uwagę, czy chcesz wykorzystać go do wyznaczenia jednej strefy, czy do pokrycia większej części posadzki.
  • Design. Wygląd ma znaczenie! Dostosuj design dywanu do stylu, w jakim urządziłeś swój balkon. Do przestrzeni w stylu boho świetnie będzie pasował sznurkowy dywanik  z frędzlami w neutralnych barwach lub w połączeniu beżu z czernią. Jeśli swój balkon urządziłeś w nowoczesnym stylu, możesz dobrać minimalistyczny dywan w ciemnym kolorze, np. grafitowy lub szary. Do balkonu w stylu nowojorskim lub glamour dobierz dywan zewnętrzny ze stylową koniczyną marokańską. 

Jeśli zastanawiasz się, czy dywan na balkon to dobry wybór, odpowiedź jest jedna: tak! Twój balkon dzięki niemu będzie przytulniejszy i bardziej stylowy, a Ty wychodząc z poranną kawą na świeże powietrze, pod stopami zamiast zimnych i twardych płytek poczujesz ciepłą i miłą w dotyku powierzchnię. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:17

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną?

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Strażacy z Raciborza praktycznie od samego rana w akcji. Już przed godziną 6 rozpoczęli działania związane z neutralizacją sporych rozmiarów plamy, która ciągnęła się na długości ponad dziewięciu kilometrów!

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od 5 do 8 sierpnia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dwadzieścia interwencji. Prawie połowę z nich stanowiły działania związane z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności9 sierpnia 202209:33

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
22
red., fot. arch. PWSZ
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202212:58

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prof. Eugeniusz Sąsiadek (na zdj. z lewej), nim związał się ze stolicą Dolnego Śląska mieszkał w Raciborzu, w kamienicy przy Staszica. Wspólnie ze swym przyjacielem i kolegą ze szkolnej ławy, Stanisławem Gałońskim, odwiedził po raz ostatni Racibórz w 2015 roku. Uczestniczyli wówczas w jubileuszu 70-lecia I LO.

red.
Sport8 sierpnia 202208:33

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Aktualności8 sierpnia 202209:30

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 5 sierpnia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Rudyszwałdu doszło do silnego zadymienia.

red., fot. Janusz Tlon
Reklama
Reklama
Biznes9 sierpnia 202218:14

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

W związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza, blok o mocy 910 MW został odstawiony - informuje Tauron. Sebastian Gola, dotychczasowy prezes spółki celowej Nowe Jaworzno Grupa, odpowiedzialnej za eksploatację bloku o mocy 910 MW w Jaworznie już nią nie kieruje. Kompetencje przejął prezes Tauron Polska Energia, a PO domaga się ujawnienia korespondencji z Rafako.

red., źródło: komunikat Tauron oraz Śląskiej PO
Aktualności9 sierpnia 202212:13

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

Z końcem lipca na przystanku autobusowym przy Batorego zamontowane zostały dwie tablice Systemu Informacji Pasażerskiej, które mają ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej, a docelowo być może zastąpić papierowe rozkłady umieszczone na przystankach.

(greh)
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:19

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Poniedziałkowa służba dla strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP obfitowała w zdarzenia. Wśród odnotowanych interwencji wymienić można złamane konary, kolizję na Rybnickiej, pożar w Rzuchowie oraz kilka interwencji związanych z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna Rzuchów
Reklama
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:10

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu
Aktualności10 sierpnia 202209:03

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Doszło do zaprószenia ognia w uprawach. Ogień strawił zboże na pniu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się ograniczyć straty.

red., fot. poglądowe/arch. OSP Krzyżanowice
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski, fot. arch.
Reklama
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202217:35

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu!

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

Ani jedna firma nie złożyła oferty na prace budowlane związane z adaptacją słodowni i modernizacją domu książęcego raciborskiego zamku na potrzeby multimedialnego muzeum. Tylko jedna oferta dotyczy przygotowania ekspozycji. Pochodzi od firmy, która wymyśliła takie zagospodarowanie pomieszczeń dawnej siedziby Piastów.

red.
Aktualności9 sierpnia 202213:18

Ekipa programu Gamoń w kuchni gościła na raciborskim zamku

Ekipa programu Gamoń w kuchni gościła na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski w Raciborzu
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.