Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 lipca 202211:29

Orinoko zaprasza na „Półkolonie dla młodych podróżników”!

Orinoko zaprasza na „Półkolonie dla młodych podróżników”! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jeśli chcecie zarazić swoje dzieci pasją poznawania świata i chęcią podróżowania – to mamy dla Was wyjątkową ofertę. Półkolonie nie muszą odbywać się w jednym miejscu, mogą składać się z cyklu wyjątkowych wycieczek. W pierwszym tygodniu sierpnia (1-5 VIII) organizujemy cykl wyjazdów, podczas których na dzieci i młodzież czeka dużo ciekawych i różnorodnych zajęć, mnóstwo dobrej zabawy oraz twórcze odkrywania bliższej i nieco dalszej okolicy. Można wybrać pakiet lub pojedyncze wycieczki. Biuro Podróży Orinoko Art & Travel gwarantuje sprawną organizację imprezy, wysoką jakość programu i profesjonalną kadrę.

 

Cały cykl zaczniemy 1.08 od dobrej rozgrzewki – pierwszy dzień spędzimy w Beskidach wędrując z Przełęczy Salmopolskiej do Brennej. Po drodze zatrzymamy w takich ciekawych punktach jak Chata Grabowa i wieża widokowa na Starym Groniu.  Łagodna trasa prowadząca w zdecydowanej większości z górki pozwala na udział uczestników w różny wieku i o różnej kondycji fizycznej. Pokażemy piękne widoki, opowiemy o górach i pokażemy, że mogą kojarzyć się wyłącznie dobrze! Na koniec zejdziemy do Brennej, gdzie zjemy pyszny, ciepły posiłek oraz zrelaksujemy się nad Brennicą – rzeką przyciągającą każdego szukającego ochłody.

Drugi dzień (2.08) spędzimy na łonie natury tuż za miastem – zabierzemy Was do Arboretum Bramy Morawskiej – krainy zielonej i magicznej. Podczas warsztatów „Mały Tropiciel Zwierząt” nauczymy się jak rozpoznawać ślady zwierząt w terenie oraz co można wyczytać ze ścieżek ich przemieszczania się. Nie zabraknie także zabawy w punktach specjalnie przygotowanych dla dzieci: Leśnym Kąciku malucha oraz Zielonej Klasie. Następnie przejdziemy do Grodu Drengów znad Górnej Odry – przeniesiemy się w czasie w okres średniowiecza i zobaczymy, jak to dawniej bywało… Obejrzymy prezentację strojów średniowiecznych, pokazy technik walki oraz weźmiemy udział w mini-warsztatach rękodzielniczych. Nie zabraknie także wspólnego ogniska!

W środę, 3.08, udamy się do Cieszyna, gdzie czekają na nas…. warsztaty z robotyki z wykorzystaniem Klocków Lego! Podczas zajęć z animatorem młodzi uczestnicy tworzą oraz programują roboty, a następnie bawią się nimi w ramach wybranego bloku tematycznego. Nie brakuje przy tym śmiechu i radości, a nowe umiejętności pozwalają się dziecku rozwijać i odkrywać nowe pasje. Kto wie? Może któryś z uczestników zostanie później programistą? ;) Jednak zanim przejdziemy do odległej przyszłości zabierzemy naszych podopiecznych na pyszny obiad oraz spacer po Cieszynie, na którego trasie nie może zabraknąć charakterystycznych punktów miasta: Studni Trzech Braci oraz Wzgórza Zamkowego wraz ze znaną wszystkim średniowieczną Rotundą (zwróciliście kiedyś uwagę na budowlę z banknotu 20 zł?) oraz Wieżą Piastowską.

Czwartek 4.08 będzie dniem nowoczesnych technologii, kolejnictwa oraz łączenia współczesności z przeszłością. A wszystko to w… Rudach! Na stacji Kolejki Wąskotorowej weźmiemy udział w zajęciach w Technoparku – najnowszej części otwartej w ramach atrakcji oferowanych przez zespół pasjonatów kolejnictwa. Multimedialna wystawa przybliży nam zasady działania kolei, pozwoli dowiedzieć się więcej o recyklingu oraz da dużą dawkę świetnej zabawy! Nie może także zabraknąć sztandarowych punktów takich jak przejazd kolejką oraz wyścigi drezynami! Na zakończenie przygody będzie także ognisko z pysznymi kiełbaskami. Drugą część dnia spędzimy w Pocysterskim Zespole Klasztorno – Pałacowym. Zwiedzimy zarówno Bazylikę Wniebowzięcia NMP, wnętrza dawnego Opactwa jak również pospacerujemy po malowniczym parku. Znajdzie się także chwilka na pyszne lody oraz zakup pamiątek ;)

Cykl półkolonii zakończymy z przytupem! 5.08 zabierzemy naszych podopiecznych do świata… Pana Kleksa! W multimedialnym centrum Bajka Pana Kleksa w Katowicach będziemy się bawić w ośmiu strefach tematycznych nawiązujących do krain opisanych w książkach z serii o Ambrożym Kleksie. W trakcie zwiedzania tematycznej podróży po świecie kreowanym przez Jana Brzechwę dzieci będą także miały za zadanie odnaleźć zaginione przedmioty, skradzione Ambrożemu Kleksowi przez Beboka. W krainie tak różnorodnej i kolorowej nie może także zabraknąć miejsca na eksperymenty – te będziemy przeprowadzać podczas kreatywnych warsztatów. Ale zaraz, zaraz… czy wakacje nie są po to, by trochę poszaleć? Będzie i na to okazja! Ostatnim z punktów, jakie odwiedzimy z grupą będzie Jump City! Park trampolin, w którym pod okiem instruktorów weźmiemy udział w lekcji wf oraz będziemy mogli wyszaleć się do woli! Pomiędzy powyższymi punktami odwiedzimy także restaurację McDonald’s, gdzie będzie można się wzmocnić i zregenerować siły.

Brzmi ciekawie? Nie zwlekaj! Zapisy trwają! Jeśli nie możesz zapisać swojego dziecka na cały pakiet wyjazdów istnieje także możliwość skorzystania z pojedynczych dni. Warto jednak pamiętać, że w pakiecie całość wychodzi najtaniej!

Każdy dzień rozpoczynamy na Placu Długosza w Raciborzu, skąd będziemy wyruszać w dalszą drogę. Godziny staraliśmy się dobrać tak, by umożliwić pracującym rodzicom odprowadzenie dziecka na punkt spotkania. Każdego dnia poruszamy się sprawdzonymi autokarami (2.08 wykorzystujemy komunikację miejską), nad grupą czuwać będą doświadczony kierownik wypoczynku oraz wychowawcy, w dniu w Beskidach także przewodnik górski beskidzki. Szczegóły dotyczące wyjazdów w poszczególne dni oraz cen znajdziecie Państwo pod linkiem: http://orinoko.pl/tours_post/polkolonie

Zachęcamy także do kontaktu: Orinoko Art & Travel, ul. Opawska 38 w Raciborzu. Tel. 32 740 92 00, 515 739 642

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:Orinoko

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 sierpnia 202222:12

LPR w Krzanowicach. Powodem upadek z wysokości [WIDEO]

LPR w Krzanowicach. Powodem upadek z wysokości [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. OSP KSRG Krzanowice
Reklama
Aktualności16 sierpnia 202210:26

Podwyżki cen ciepła systemowego w Raciborzu

Podwyżki cen ciepła systemowego w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
64
red., fot. ptep.pl
Reklama
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202215:43

Po Raciborzu krążą oszuści. OPS ostrzega!

Po Raciborzu krążą oszuści. OPS ostrzega! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Raciborski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz policję powiadomiono o próbach wyłudzenia pieniędzy.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 sierpnia 202209:46

Raport 998. Nocny pożar w Krzanowicach. Atak owadów w Czerwięcicach i Samborowicach

Raport 998. Nocny pożar w Krzanowicach. Atak owadów w Czerwięcicach i Samborowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwadzieścia jeden interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i jednostek OSP w trakcie minionego długiego weekendu. Rozpoczęto także jedno działanie cykliczne, które polega na dwukrotnym monitorowaniu rzeki Odry każdego dnia. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice
Aktualności17 sierpnia 202213:52

Pamiętacie kopalnię Anna? Tak może się zmienić teren po pszowskiej grubie

Pamiętacie kopalnię Anna? Tak może się zmienić teren po pszowskiej grubie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Region:

Zielono, niebanalnie i industrialnie – tak będzie zmieniał się teren ParkAnów, czyli obszarów należących dawniej do nieczynnej dziś kopalni Anna. Swoją wizję przedstawili dwaj młodzi projektanci: Karolina Cieślik i Aleksander Bugla.

UM Pszów
Reklama
Aktualności16 sierpnia 202209:26

Życie i praca śp. profesora Mariana Teodora Kapicy [WSPOMNIENIE]

Życie i praca śp. profesora Mariana Teodora Kapicy [WSPOMNIENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
dr Beata Fedyn, fot. Gabriela Habrom-Rokosz
Aktualności16 sierpnia 202208:59

Lasy Państwowe wsparły LKS Tworków

Lasy Państwowe wsparły LKS Tworków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
fot. swojskapilka.pl
Reklama
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202212:54

Muzyka rockowa i gra umysłowa. Weekend na raciborskim zamku

Muzyka rockowa i gra umysłowa. Weekend na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Nadchodzący weekend w Raciborzu będzie bogaty w wydarzenia. Nie zabraknie ich także na Zamku Piastowskim. Sprawdź, co przygotowano!

Zamek Piastowski w Raciborzu, fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności16 sierpnia 202212:15

Czesi, Anglicy i Holendrzy zbadają wodę z Odry

Czesi, Anglicy i Holendrzy zbadają wodę z Odry - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
red., fot. OSP Markowice
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 sierpnia 202211:31

Udana inauguracja w Raszczycach. Chwałowice pokonane

Udana inauguracja w Raszczycach. Chwałowice pokonane - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał partnera
Aktualności17 sierpnia 202209:05

Peugeot uderzył w drzewo w Rudach

Peugeot uderzył w drzewo w Rudach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Rudy
Reklama
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202209:23

Raport 998. Zapach gazu zaniepokoił mieszkańców

Raport 998. Zapach gazu zaniepokoił mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności17 sierpnia 202222:39

Zdjęcia jak z bajki wykonane pod Raciborzem

Zdjęcia jak z bajki wykonane pod Raciborzem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
fot. Andrzej Czogała
Reklama
Styl życia16 sierpnia 202212:50

Metropolitalne święto w Rudach pełne okrągłych rocznic

Metropolitalne święto w Rudach pełne okrągłych rocznic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Biskupi metropolii górnośląskiej spotkali się wczoraj, 15 sierpnia, z wiernymi w Rudach. Na dziedzińcu pałacu opackiego odprawiono uroczystą Mszę św. W tym roku przypada wyjątkowo dużo jubileuszy.

fot. Krystian Tischbierek
Biznes17 sierpnia 202211:10

Rafako: Elektrociepłownia Radlin przeszła z sukcesem próbę ciśnieniową

Rafako: Elektrociepłownia Radlin przeszła z sukcesem próbę ciśnieniową - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał prasowy spółki, fot. EC Radlin
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.08.2022
17 sierpnia 202216:32

Nasz Racibórz 12.08.2022

Nasz Racibórz 05.08.2022
17 sierpnia 202216:30

Nasz Racibórz 05.08.2022

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.