Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 czerwca 202210:10

Gdzie sprzedać samochód od ręki? Zobacz możliwości

Reklama
Polska:

Znalezienie potencjalnych nabywców używanego auta nie zawsze jest łatwe. Sprzedaż samochodu w internecie może trwać nawet kilka miesięcy, co więc zrobić gdy potrzebujesz gotówkę od razu? Zobacz jak szybko sprzedać auto bez względu na jego stan techniczny i wizualny! 

Skup samochodów używanych

Pojazdy, które są problematyczne w sprzedaży to z pewnością samochody uszkodzone lub mocno zaniedbane. Klienci często oczekują wręcz niemożliwego - auta z małym przebiegiem, które ma kilkanaście lat, a jego wnętrze i stan karoserii jest zbliżony do ideału. A do tego wszystkiego gotowi są za niego zapłacić co najwyżej kilka tysięcy złotych.

Takie oferty nie istnieją, lub zdarzają się wyjątkowo okazyjnie. Ale pomimo tego nie brakuje kupujących, którzy przychodzą na oględziny starego auta z miernikiem lakieru i sprawdzają czy samochód wyprodukowany w latach dwutysięcznych ma wszystkie oryginalne szyby, czy fabrycznie zamontowany mieszek na gałce skrzyni biegów. Gdy wiesz, że Twoje auto może nie przejść tych januszowych profesjonalnych testów, być może od razu odpuść tradycyjną sprzedaż samochodu i wybierz inne rozwiązanie.

Nie trać czasu na mozolne przygotowanie ogłoszenia i wystawianie ofert. Istnieje o wiele skuteczniejszy sposób na to by sprzedać auto. Sprzedaj samochód wykorzystując fachowy skup aut. Może to być bardzo korzystne posunięcie - w przeciwieństwie do samodzielnej sprzedaży pojazdu, firmy, które się tym specjalizują mogę odkupić Twój samochód już w ciągu kilku godzin.

Możliwe ceny za skup aut

Wstępną wycenę otrzymasz już przez telefon, więc wystarczy, że zadzwonisz i zapytasz o to jaka jest szacunkowa wartość samochodu, który chcesz sprzedać. Wieloletnie doświadczenie handlowców pozwala na rzetelne wyceny już podczas rozmowy telefonicznej. Przygotuj dowód rejestracyjny auta i podaj pracownikowi informacje o tym jaki jest model samochodu do sprzedaży, jego wersja silnikowa, stan licznika, rocznik. Możesz również udzielić odpowiedzi co do wyposażenia auta - np. rodzaj wykończenia tapicerki (welur, skóra), dodatkowe komplety opon lub całych kół na felgach. Brany pod uwagę będzie także stan powłoki lakierniczej i ewentualne ogniska korozji. Ale bez paniki - skupy samochodów używanych przyjmują nie tylko auta w dobrym stanie. Możesz uzyskać korzystną cenę nawet za pojazd, któremu dalece od stanu, w którym wyjechał ze swojej fabryki kilka, kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt lat temu.

By sprawdzić ostateczną cenę wystarczy umówić się na dogodny termin, w którym pracownik firmy skupującej auta oceni rzeczywisty stan samochodu. W wielu przypadkach będzie to kierowca lawety gotowy już zabrać Twoje auto do skupu. Pozostanie jeszcze wypełnienie minimum formalności - a więc spisanie umowy kupna-sprzedaży, która będzie zawierała dane pojazdu, Twoje dane osobowe oraz informacje o nabywcy samochodu. Sprzedaż auta może być rozliczona przelewem bankowym lub gotówką.

Inne sposoby by sprzedać używany samochód

Jak to często bywa, nie każde rozwiązanie jest dobre dla wszystkich aut. Sprzedaż na skupie to dobra opcja dla tych, którzy chcą to zrobić od ręki, bez dodatkowych reklam w internecie czy promowania ogłoszenia sprzedaży samochodu. Jest to również odpowiednie dla osób szukających bezpieczeństwa transakcji z wszystkimi formalnościami. Renomowane firmy prowadzące skup aut gwarantują swoim klientom legalne umowy, dzięki którym możliwe będzie legalne zgłoszenie zbycia pojazdu w Wydziale Komunikacji miejscowego Urzędu.

Jednak korzystanie z usług skupu samochodów przeważnie wiąże się z nieco niższą ceną, którą możemy uzyskać za sprzedaż auta. Nie każdy pojazd nadaje się też do dalszej odsprzedaży, a jedynym miejscem jego przeznaczenia może być auto złom. Sprawdź więc alternatywne sposoby na to, aby sprzedać auto - być może dla Ciebie będzie to bardziej opłacalne.

Komisy samochodowe

Warto sprawdzić ofertę na sprzedaż auta przez wystawienie go do komisu. Jednak tą drogą nie sprzedamy pojazdu jeszcze tego samego dnia. Zwłaszcza w przypadku miernego stanu technicznego. Samochody uszkodzone lub powypadkowe potrafią stać miesiącami w komisach i czekać na zainteresowanego klienta. Pamiętajmy także o tym, że inaczej niż w skupie aut, potencjalni nabywcy będą zwracać uwagę na wiele detali, np. to jak ładny zapach we wnętrzu auta czy historia związana samochodem (serwisy, naprawy, wymiany eksploatacyjne). Wielu kupujących interesuje też przebieg jaki ma dany pojazd oraz w jakich warunkach był używany samochód. Nie bez powodu oczekuje się samochodów używanych przez dziadków, kobiety, niedzielnego kierowcy, czy innych wyimaginowanych użytkowników samochodu.

Auto złomy

Wydaje się to nieoczywistym, ale można też sprzedać samochód w takim miejscu jak auto-złom. Firmy złomujące pojazdy także skupują auta do złomowania. Możliwy jest wtedy skup samochodów w każdym stanie technicznym, a jedynym warunkiem sprzedaży jest to, aby posiadać niezbędne dokumenty potrzebne do kasacji pojazdu. Oprócz tych związanych bezpośrednio z samochodem, ważnym jest to aby mieć zgodę wszystkich właścicieli (jeżeli jest ich kilku) na przeprowadzenie złomowania. W skupie tego typu również możemy liczyć na gotówkę za auto. U niektórych fachowców złomujących pojazdy sprzedamy nie tylko samochody osobowe, ale i auta ciężarowe i dostawcze. Samochód oddawany na auto złom powinien być kompletny - rzeczywista waga samochodu nie może różnić się od tej podanej w Dowodzie Rejestracyjnym auta. Pod uwagę brane będzie też to czy auto ma katalizator - gdy stwierdzi się jego brak, nadal będzie możliwe jego złomowanie, ale skup zaoferuje niższą cenę.

Opracowanie artykułu: Auto złom i skup aut Exmet-Gliwice - firma, w której możesz sprzedać każde auto. Skontaktuj się telefonicznie i zapytaj o cenę złomowania aut oraz ofertę specjalną na skup samochodów.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 grudnia 202208:54

Smutne wieści z raciborskiej palestry. Zmarł mec. Werner Gruszka

Smutne wieści z raciborskiej palestry. Zmarł mec. Werner Gruszka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Autor wspomnienia Ryszard Frączek
Reklama
Aktualności7 grudnia 202213:12

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 7 grudnia, siedem par odebrało z rąk włodarza Raciborza medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

red.
Aktualności6 grudnia 202220:26

Pożar auta w raciborskim Zakładzie Karnym!

Pożar auta w raciborskim Zakładzie Karnym! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Bunt na terenie przywięziennej hali produkcyjnej, odbicie zakładnika oraz pożar samochodu na terenie Zakładu Karnego w Raciborzu. Tak właśnie wyglądały czwartkowe ćwiczenia w raciborskiej jednostce.

mat. prasowy ZK/tekst i foto: st. szer. Justyna Poznakowska
Aktualności7 grudnia 202209:38

W Starostwie podpisano umowy na remonty ważnych dróg w Raciborzu

W Starostwie podpisano umowy na remonty ważnych dróg w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

Już od stycznia mieszkańcy mogą się spodziewać utrudnień na Łąkowej, Kolejowej i Ocickiej. Starostwo rusza z pracami wartymi ponad 14,22 mln zł. Co dokładnie będzie robione - o tym w krótkim materiale wideo.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202222:53

Święty Mikołaj zawitał do Bojanowa, a dzieci pokazały jego nowe pojazdy

Święty Mikołaj zawitał do Bojanowa, a dzieci pokazały jego nowe pojazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

W magiczny świąteczny nastrój mieszkańców Bojanowa w gm. Krzanowice wprowadziło spotkanie ze św. Mikołajem, zorganizowane 5 grudnia przez Radę Sołecką w miejscowym domu kultury.

fot. Nina Perek
Aktualności7 grudnia 202209:13

Raport 998. Zadymienie w mieszkaniu przy Kanałowej

Raport 998. Zadymienie w mieszkaniu przy Kanałowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności7 grudnia 202210:08

W Łubowicach o wyjątkowych kobietach

W Łubowicach o wyjątkowych kobietach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
lubowice.pl/Ewa Porwal, fot. FB/Zdrowo Bookknięte
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.