Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 czerwca 202210:10

Gdzie sprzedać samochód od ręki? Zobacz możliwości

Gdzie sprzedać samochód od ręki? Zobacz możliwości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Znalezienie potencjalnych nabywców używanego auta nie zawsze jest łatwe. Sprzedaż samochodu w internecie może trwać nawet kilka miesięcy, co więc zrobić gdy potrzebujesz gotówkę od razu? Zobacz jak szybko sprzedać auto bez względu na jego stan techniczny i wizualny! 

Skup samochodów używanych

Pojazdy, które są problematyczne w sprzedaży to z pewnością samochody uszkodzone lub mocno zaniedbane. Klienci często oczekują wręcz niemożliwego - auta z małym przebiegiem, które ma kilkanaście lat, a jego wnętrze i stan karoserii jest zbliżony do ideału. A do tego wszystkiego gotowi są za niego zapłacić co najwyżej kilka tysięcy złotych.

Takie oferty nie istnieją, lub zdarzają się wyjątkowo okazyjnie. Ale pomimo tego nie brakuje kupujących, którzy przychodzą na oględziny starego auta z miernikiem lakieru i sprawdzają czy samochód wyprodukowany w latach dwutysięcznych ma wszystkie oryginalne szyby, czy fabrycznie zamontowany mieszek na gałce skrzyni biegów. Gdy wiesz, że Twoje auto może nie przejść tych januszowych profesjonalnych testów, być może od razu odpuść tradycyjną sprzedaż samochodu i wybierz inne rozwiązanie.

Nie trać czasu na mozolne przygotowanie ogłoszenia i wystawianie ofert. Istnieje o wiele skuteczniejszy sposób na to by sprzedać auto. Sprzedaj samochód wykorzystując fachowy skup aut. Może to być bardzo korzystne posunięcie - w przeciwieństwie do samodzielnej sprzedaży pojazdu, firmy, które się tym specjalizują mogę odkupić Twój samochód już w ciągu kilku godzin.

Możliwe ceny za skup aut

Wstępną wycenę otrzymasz już przez telefon, więc wystarczy, że zadzwonisz i zapytasz o to jaka jest szacunkowa wartość samochodu, który chcesz sprzedać. Wieloletnie doświadczenie handlowców pozwala na rzetelne wyceny już podczas rozmowy telefonicznej. Przygotuj dowód rejestracyjny auta i podaj pracownikowi informacje o tym jaki jest model samochodu do sprzedaży, jego wersja silnikowa, stan licznika, rocznik. Możesz również udzielić odpowiedzi co do wyposażenia auta - np. rodzaj wykończenia tapicerki (welur, skóra), dodatkowe komplety opon lub całych kół na felgach. Brany pod uwagę będzie także stan powłoki lakierniczej i ewentualne ogniska korozji. Ale bez paniki - skupy samochodów używanych przyjmują nie tylko auta w dobrym stanie. Możesz uzyskać korzystną cenę nawet za pojazd, któremu dalece od stanu, w którym wyjechał ze swojej fabryki kilka, kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt lat temu.

By sprawdzić ostateczną cenę wystarczy umówić się na dogodny termin, w którym pracownik firmy skupującej auta oceni rzeczywisty stan samochodu. W wielu przypadkach będzie to kierowca lawety gotowy już zabrać Twoje auto do skupu. Pozostanie jeszcze wypełnienie minimum formalności - a więc spisanie umowy kupna-sprzedaży, która będzie zawierała dane pojazdu, Twoje dane osobowe oraz informacje o nabywcy samochodu. Sprzedaż auta może być rozliczona przelewem bankowym lub gotówką.

Inne sposoby by sprzedać używany samochód

Jak to często bywa, nie każde rozwiązanie jest dobre dla wszystkich aut. Sprzedaż na skupie to dobra opcja dla tych, którzy chcą to zrobić od ręki, bez dodatkowych reklam w internecie czy promowania ogłoszenia sprzedaży samochodu. Jest to również odpowiednie dla osób szukających bezpieczeństwa transakcji z wszystkimi formalnościami. Renomowane firmy prowadzące skup aut gwarantują swoim klientom legalne umowy, dzięki którym możliwe będzie legalne zgłoszenie zbycia pojazdu w Wydziale Komunikacji miejscowego Urzędu.

Jednak korzystanie z usług skupu samochodów przeważnie wiąże się z nieco niższą ceną, którą możemy uzyskać za sprzedaż auta. Nie każdy pojazd nadaje się też do dalszej odsprzedaży, a jedynym miejscem jego przeznaczenia może być auto złom. Sprawdź więc alternatywne sposoby na to, aby sprzedać auto - być może dla Ciebie będzie to bardziej opłacalne.

Komisy samochodowe

Warto sprawdzić ofertę na sprzedaż auta przez wystawienie go do komisu. Jednak tą drogą nie sprzedamy pojazdu jeszcze tego samego dnia. Zwłaszcza w przypadku miernego stanu technicznego. Samochody uszkodzone lub powypadkowe potrafią stać miesiącami w komisach i czekać na zainteresowanego klienta. Pamiętajmy także o tym, że inaczej niż w skupie aut, potencjalni nabywcy będą zwracać uwagę na wiele detali, np. to jak ładny zapach we wnętrzu auta czy historia związana samochodem (serwisy, naprawy, wymiany eksploatacyjne). Wielu kupujących interesuje też przebieg jaki ma dany pojazd oraz w jakich warunkach był używany samochód. Nie bez powodu oczekuje się samochodów używanych przez dziadków, kobiety, niedzielnego kierowcy, czy innych wyimaginowanych użytkowników samochodu.

Auto złomy

Wydaje się to nieoczywistym, ale można też sprzedać samochód w takim miejscu jak auto-złom. Firmy złomujące pojazdy także skupują auta do złomowania. Możliwy jest wtedy skup samochodów w każdym stanie technicznym, a jedynym warunkiem sprzedaży jest to, aby posiadać niezbędne dokumenty potrzebne do kasacji pojazdu. Oprócz tych związanych bezpośrednio z samochodem, ważnym jest to aby mieć zgodę wszystkich właścicieli (jeżeli jest ich kilku) na przeprowadzenie złomowania. W skupie tego typu również możemy liczyć na gotówkę za auto. U niektórych fachowców złomujących pojazdy sprzedamy nie tylko samochody osobowe, ale i auta ciężarowe i dostawcze. Samochód oddawany na auto złom powinien być kompletny - rzeczywista waga samochodu nie może różnić się od tej podanej w Dowodzie Rejestracyjnym auta. Pod uwagę brane będzie też to czy auto ma katalizator - gdy stwierdzi się jego brak, nadal będzie możliwe jego złomowanie, ale skup zaoferuje niższą cenę.

Opracowanie artykułu: Auto złom i skup aut Exmet-Gliwice - firma, w której możesz sprzedać każde auto. Skontaktuj się telefonicznie i zapytaj o cenę złomowania aut oraz ofertę specjalną na skup samochodów.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 czerwca 202216:37

Tragedia na stacji w Bohumínie. Opóźnienia w Polsce [FOTO]

Tragedia na stacji w Bohumínie. Opóźnienia w Polsce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zderzenie dwóch pociągów na stacji w czeskim Bohumínie, tuż przy granicy z Polską.

red., fot. dicr.cz
Reklama
Aktualności27 czerwca 202209:20

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni specjalistę ds. kadr i płac

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni specjalistę ds. kadr i płac - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W AMG Railing sp. z o.o. projektujemy i produkujemy światowej klasy balustrady całoszklane, szczebelkowe i poręcze.

 

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202216:25

Baciary wystąpią w AqauBraxie w Szymocicach

Baciary wystąpią w AqauBraxie w Szymocicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Żyje się tylko raz - ten hit w ramach letniej Summer Party zabrzmi w ośrodku wypoczynkowym już 2 lipca.

red.
Aktualności28 czerwca 202216:24

Po Wosiówce Swobodówka? Radny Bolik pytał o północno-zachodnią obwodnicę Raciborza

Po Wosiówce Swobodówka? Radny Bolik pytał o północno-zachodnią obwodnicę Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Powiat:

Po tym jak Eko-Okna nie zgodziły się na finansowanie przebiegu północno-zachodniej obwodnicy Raciborza w przebiegu od Rudnika to Żerdzin, istnieje ryzyko, że rząd cofnie 72 mln dotacji na to przedsięwzięcie. Problem poruszył na sesji Rady Powiatu radny Szymon Bolik z PiS.

(waw)
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202209:40

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali strażacy z PSP i okolicznych jednostek OSP w okresie od piątku do niedzieli. Wśród nich znalazły się działania związane z tlenkiem węgla, plamami oleju i zwierzęciem w opresji. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Kultura i edukacja28 czerwca 202209:02

Raciborskie bulwary utoną w kubańskich rytmach

Raciborskie bulwary utoną w kubańskich rytmach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
RCK, fot. arch. portalu
Aktualności28 czerwca 202214:58

Raciborska porodówka zaprasza na dzień otwarty

Raciborska porodówka zaprasza na dzień otwarty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zespół Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu wraz z Dyrekcją Szpitala i Starostwem Powiatowym przygotowują „Dzień Otwarty Raciborskiej Porodówki”. Impreza odbędzie się w sobotę 16.07.2022 r. w godzinach 10:00-18:00.

Szpital Rejonowy
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 czerwca 202217:53

Komisja rewizyjna negatywnie o wykonaniu budżetu Raciborza. Może to otworzyć drogę do referendum

Komisja rewizyjna negatywnie o wykonaniu budżetu Raciborza. Może to otworzyć drogę do referendum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
22
Powiat:

Komisja Rewizyjna Rady Miasta negatywnie zaopiniowała wykonanie budżetu Raciborza za 2021 rok oraz wniosła o nieudzielenie prezydentowi Dariuszowi Polowemu absolutorium. Jeśli większość radnych będzie ZA otworzy to drogę do referendum w sprawie odwołania prezydenta.

red.
Aktualności27 czerwca 202216:54

Oprócz chęci do pływania, mamy pociąg do czytania!

Oprócz chęci do pływania, mamy pociąg do czytania! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Nie tylko szanty i pływadła, ale także książki były bohaterami tegorocznego Festiwalu Górnej Odry w Raciborzu! Dlatego też raciborska biblioteka włączyła się w organizację tego niezwykłego wydarzenia.

Biblioteka Racibórz, fot. główne Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202214:21

Marzysz o wyjątkowej przygodzie? Ruszaj z nami do Gruzji na kameralną wyprawę życia!

Marzysz o wyjątkowej przygodzie? Ruszaj z nami do Gruzji na kameralną wyprawę życia!  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Myślisz o czymś wyjątkowym? Chcesz poczuć klimat surowego Kaukazu, poznać smak wybornych win z Kachetii, zwiedzić skalne miasta i zobaczyć półmrok starych monastyrów? Poznaj z nami Gruzję i Swanetię.

materiał partnerski
Reklama
Aktualności27 czerwca 202212:04

Najdroższy aparat w historii fotografii. Z dziejami marki związany jest raciborzanin!

Najdroższy aparat w historii fotografii. Z dziejami marki związany jest raciborzanin! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zabytkowa Leica z legendarnej serii O Oskara Barnacka sprzedana za 15 mln dolarów! To najdroższy aparat w historii fotografii! Niewielu pamięta, że markę Leica współtworzył wybitny konstruktor obiektów Max Berek z Raciborza.

opr. waw, fot. Leitz Photographica Auction
Aktualności27 czerwca 202210:24

Dodatkowe miliony na Raciborską Alma Mater

Dodatkowe miliony na Raciborską Alma Mater - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
materiał nadesłany/Biuro Poselskie M. Wosia
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202216:30

Praca dla specjalisty ds. sprzedaży

Praca dla specjalisty ds. sprzedaży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Firma Hermon z siedzibą w Raciborzu zatrudni: Specjalista ds. sprzedaży

materiał partnerski
Reklama
Aktualności28 czerwca 202211:56

Lipiec w Krainie Janosika!

Lipiec w Krainie Janosika! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Klub Podróżnika ORINOKO zaprasza na letnią wycieczkę śladami Juraja Janosika na Słowacji. W programie m. in. słynne Janosikowe Diery w Terchovej, spływ Wagiem oraz urokliwa wieś Cičmany!

 

materał partnerski
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności28 czerwca 202215:03

Przydomowa oczyszczalnia – rusza pilotażowy program WFOŚiGW w Katowicach

Przydomowa oczyszczalnia – rusza pilotażowy program WFOŚiGW w Katowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Od 1 lipca 2022 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpocznie przyjmowanie wniosków w ramach Pilotażowego Programu „Przydomowa oczyszczalnia”. Jest on skierowany do właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości na terenie województwa śląskiego. Dotacja wyniesie do 8 tys. zł, a na cały Program Fundusz przeznaczy 1 mln zł. Wnioski można składać do końca tego roku.

WFOŚiGW, fot. biologiczni.pl
Sport28 czerwca 202219:43

Kolejny rajd rowerowy już w niedzielę

Kolejny rajd rowerowy już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
OSiR Racibórz, fot. pexels.com/Mabel Amber
Reklama
Sport28 czerwca 202210:06

Gorący weekend z Runmageddonem

Gorący weekend z Runmageddonem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał prasowy
Sport28 czerwca 202209:41

Mistrzostwa Polski SUP. Ogrom medali RTW Racibórz

Mistrzostwa Polski SUP. Ogrom medali RTW Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
oprac. (greh), fot. RTW Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.06.2022
22 czerwca 202219:38

Nasz Racibórz 17.06.2022

Nasz Racibórz 10.06.2022
22 czerwca 202219:37

Nasz Racibórz 10.06.2022

Nasz Racibórz 03.06.2022
7 czerwca 202219:58

Nasz Racibórz 03.06.2022

Nasz Racibórz 27.05.2022
1 czerwca 202219:57

Nasz Racibórz 27.05.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.