Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 maja 202208:51

Bocian II - ziemia raciborska na trasie strategicznego gazociągu. Co jeszcze planują inwestorzy?

Bocian II - ziemia raciborska na trasie strategicznego gazociągu. Co jeszcze planują inwestorzy? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Po wybuchu rosyjsko-ukraińskiej wojny gazociąg jest o wiele ważniejszy od odbudowy drogi wodnej na Odrze. Kilka inwestycji szykuje się w naszym mieście i powiecie.

Jak informuje minister przemysłu i handlu Jozef Síkely (z ramienia STAN), trwają już negocjacje z Komisją Europejską w sprawie wznowienia budowy czesko-polskiego gazociągu Bocian II. W 2019 roku projekt stracił szansę na dotację europejską i został porzucony. Sikela zgadza się z krytyką ekspertów i byłego premiera Bohuslava Sobotki (którego rząd negocjował z Polską Bocian II), według której upadek projektu był spowodowany niewystarczającym poparciem politycznym rządu Babiša. - Dzisiaj uważam za błąd w zakresie naszego bezpieczeństwa energetycznego, że poprzedni rząd nie zrobił nic, aby podłączyć czeską sieć gazową do polskiej. W ramach naszych wysiłków na rzecz zmniejszenia naszej zależności energetycznej od Rosji negocjujemy teraz z Komisją Europejską odnowienie projektu połączenia czeskiego i polskiego systemu gazowego – powiedział minister Síkela Seznam Reports. Bocian II ma dostarczać do Czech gaz z czeskich gazoportów. Więcej o tym w czeskiej prasie.

mapa-plynovod-pl-cr

Toczy się postępowanie dotyczące środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na Budowie gazociągu wysokiego ciśnienia DN700 MOP 8,4 MPa relacji Racibórz - Oświęcim wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi oraz budową Systemowej Stacji Redukcyjno-Pomiarowej SSRP Suszec wraz z odgałęzieniem DN300.

Prezydent Raciborza powiadomił, że w toku postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia pn. „Budowa wytwórni do wytwarzania mieszanek mineralno-asfaltowych w Kornicach przy ul. Przemysłowej” w dniu 04.05.2022 r. wydał postanowienie stwierdzające obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Do 29 lipca tego roku będzie się toczyć postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia ponad nazwą Rozbudowa/modernizacja istniejącej instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Raciborzu przy ul. Rybnickiej 125".

15 czerwca to nowy termin załatwienia sprawy dotyczącej wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na budowie wolnostojącej elektrowni fotowoltaicznej "Markowice" wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi oraz pozostałą niezbędną infrastrukturą techniczną.

Zakończono postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia pn. "Budowa bazy transportowej na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Raciborzu przy ul. Rybnickiej 125.

Wydana została decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na budowie i uruchomieniu zakładu produkcyjnego wyrobów mięsnych oraz sklepu firmowego na działce nr 1181/182 przy ul. 1 Maja w Raciborzu (teren dawnej cukrowni przy Wodociągach Raciborskich).

Autor: opr. red., fot. poglądowe/źródło PGNiG, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 10.03.2023
16 marca 202319:50

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Nasz Racibórz 24.02.2023
23 lutego 202320:20

Nasz Racibórz 24.02.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.