Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 marca 202209:37

Raport 998. Ćwierć miliona złotych strat w zderzeniu mercedesa i BMW w Kuźni Raciborskiej

Raport 998. Ćwierć miliona złotych strat w zderzeniu mercedesa i BMW w Kuźni Raciborskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie weekendowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak obowiązków. Odnotowano osiem interwencji. Działania prowadzono w Krzyżanowicach, Chałupkach, Szonowicach, Kuźni Raciborskiej i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 4 marca 2022

O godzinie 15.49 trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Krzyżanowic na ulicę Lompy, skąd wpłynęło zgłoszenie o możliwości zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Po dojeździe zastępów na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, wygarnięciu materiału palnego, ugaszeniu pożaru sadzy oraz kontroli atmosfery pod kątem obecności tlenku węgla. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzony został także przewód kominowy. Straty materialne oszacowane zostały na kwotę 2 000 złotych.

Sobota, 5 marca 2022

Pierwsza sobotnia interwencja miała miejsce o godzinie 6.43 na ulicy Słowackiego w Szonowicach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o nisko zwisających przewodach elektrycznych. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że niska wysokość umocowania przewodów spowodowana jest prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na linii wysokiego napięcia. Wspomniane przewody nie były pod napięciem. Zgłoszenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

O godzinie 16.03 jeden zastęp OSP został zadysponowany do Raciborza na ulicę Brzeską, skąd napłynęła informacja o uszkodzonych gałęziach zwisających nad chodnikiem. Po dojeździe strażaków na miejsce nie potwierdzono zgłoszenia. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 20.11 w Zabełkowie na ulicy Powstańców Śląskich. Na skrzyżowaniu DK 78 z DK 45 doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych: renault twingo i skoda superb. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby: dwie kobiety w wieku 27 i 26 lat oraz 26-letni mężczyzna. Osoby te zostały zaopatrzone przez strażaków, a następnie przekazane pod opiekę załodze karetek pogotowia. Dalsze strażackie czynności polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji substancji ropopochodnych z jezdni, a po załadowaniu pojazdów na lawety na uprzątnięciu jezdni z resztek po zderzeniu. Straty materialne oszacowane zostały na kwotę 10 000 złotych.

Jak przekazał nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu sprawczynią zdarzenia była kobieta kierująca renault twingo. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu skodą. Została ukarana mandatem karnym. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

O godzinie 21.26 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Tym razem w Kuźni Raciborskiej na ulicy Rudzkiej. Doszło tam do zderzenia mercedesa ML 350 oraz BMW 730. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP. W wyniku zdarzenia poszkodowany został 46-letni mężczyzna, któremu pomocy udzielili strażacy. Ich dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, sorpcji substancji ropopochodnych z jezdni, a po załadowaniu pojazdów na lawety, uprzątnięciu jezdni z resztek po kolizji. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 250 000 złotych.

Z informacji KPP w Raciborzu wynika, że sprawcą zdarzenia był 47-letni kierujący mercedesem, który nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w związku z czym doprowadził do zderzenia. Został ukarany mandatem karnym. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

aaa.[3]
fot. Grupa Racibórz 112

Niedziela, 6 marca 2022

W minioną niedzielę pierwsze zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 12.08 na ulicy Gamowskiej w Raciborzu. Doszło tam do pożaru śmietnika. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który zajął się ugaszeniem ognia. Strat materialnych nie odnotowano.

O godzinie 13.33 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Markowicką w Raciborzu, gdzie doszło do zderzenia mercedesa z przydrożną latarnią. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz usunięciu plam płynów eksploatacyjnych z jezdni. Straty materialne oszacowano na kwotę 14 000 złotych.

Jak poinformował rzecznik raciborskiej policji, trwają poszukiwania kierującego, który po kolizji opuścił miejsce zdarzenia.

Ostatnie weekendowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 19.11 w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Bema w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu. Dym wydobywał się z kratek wentylacyjnych. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że przyczyną zadymienia był pożar sadzy w przewodzie kominowym. Dodatkowo, z powodu uszkodzenia komina doszło do zapalenia się izolacji instalacji elektrycznej, która przebiegała obok. Strażackie działania polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, wygarnięciu materiału palnego, ugaszeniu pożaru sadzy, rozebraniu podwieszanego sufitu i części podłogi oraz ugaszeniu pożaru izolacji instalacji elektrycznej. Straty materialne oszacowano na kwotę 2 000 złotych. Działania trwały ponad dwie godziny.

aaa.[2]
fot. Grupa Racibórz 112

Autor: red., fot. grupa Racibórz 112, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności25 maja 202220:10

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Grupa 112 Racibórz, Czytelnik
Reklama
Sport25 maja 202220:49

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO]

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Nie od dziś wiadomo, że kluby z Krzyżanowic i Tworkowa nie darzą się przesadną sympatią. Dodatkowo, w ostatnim czasie pewne tarcia jeszcze bardziej się nasiliły. Środowe derby gminy Krzyżanowice, które rozegrano na boisku przy Dworcowej miały okazję pokazać, kto tak naprawdę wiedzie prym w gminie.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202212:02

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

O 15.30 z rynku na lewobrzeżne bulwary przejdzie korowód bębniarzy. Po zmierzchu laserowe show nad Odrą.

red.
Aktualności25 maja 202210:01

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Na forum komisji oświaty przedstawiono potrzeby i działania w roku 2022 w raciborskim Arboretum. Przedstawienia dokonała Elżbieta Skrzymowska, dyrektor jednostki z Obory. Po prezentacji doszło do dyskusji.

(greh)
Reklama
Aktualności26 maja 202212:14

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
Racibórz:

Chcąc rozstrzygnąć przetarg PKP będzie musiała zwiększyć budżet planowanej inwestycji, szacowanej na 24,74 mln zł brutto. Najtańsza oferta opiewa na ponad 30 mln zł. - Podjąłem działania, by zarząd PKP zwiększył budżet inwestycji - zapewnia wiceminister Michał Woś.

(waw)
Aktualności25 maja 202212:10

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
Racibórz:

Inflacja i wzrost cen materiałów budowlanych sprawiły, że wykonawcy przebudowy trzech dróg w Raciborzu żądają większych kwot wynagrodzenia, łącznie 250 tys. zł.

red., fot. z ul. Bema Rafał Ćwirta
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202210:44

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu uroczyście obchodzili 31. rocznicę powstania Straży Granicznej.

ŚOSG Racibórz
Aktualności26 maja 202209:32

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO]

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie minionej służby strażacy odnotowali pięć interwencji. Dwie z nich związane były ze środowymi opadami deszczu. Doszło także do pożaru piwnicy w Markowicach, w wyniku którego straty oszacowano na 15 tys. złotych. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Samuel Markiewka
Reklama
Aktualności26 maja 202209:15

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Biznes25 maja 202209:45

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Największa raciborska spółka zanotowała w pierwszym kwartale skonsolidowany zysk netto w wysokości 28,7 mln zł wobec straty 4,3 mln zł w pierwszym kwartale 2021 r.

red.
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie25 maja 202218:35

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Spotkanie władz uczelni, kadry, studentów i absolwentów zorganizowano dziś w ogródku Browaru Rynek. Można tu obejrzeć prace poświęcone naszemu miastu.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Kultura i edukacja25 maja 202218:02

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto...

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto... - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

24 maja - po długiej i smutnej pandemicznej przerwie - w Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbyły się uroczyste obchody święta patronki szkoły Księżnej Eufemii Raciborskiej.

materiał nadesłany/ZSE
Reklama
Reklama
Reklama
Biznes25 maja 202215:14

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

- Instalacja ochrony środowiska na grafityzacji w Raciborzu opiera się na skutecznym trzystopniowym etapie oczyszczania gazów - zapewnia spółka.

materiał prasowy spółki
Aktualności26 maja 202209:39

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC]

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czerwcowym kalendarzu doroczne imprezy - Pływadło, Dni Raciborza oraz Festiwal Średniowieczny, ale nie tylko. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzy

red.
Kultura i edukacja26 maja 202218:54

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO]

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury, przy pełnej sali, odbył się koncert "Kasprowicz z serca". Wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama
Aktualności25 maja 202209:08

Raport 998. Strażacy dokonali eksmisji niebezpiecznych owadów

Raport 998. Strażacy dokonali eksmisji niebezpiecznych owadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pixabay.com/umsiedlungen
Aktualności25 maja 202221:48

Raciborski festiwal przedszkolaków - gala finałowa w RCK

Raciborski festiwal przedszkolaków - gala finałowa w RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina odbyły się gala finałowa - prezentacje artystyczne w ramach XII Mini Festiwalu Przedszkolaków oraz IV Przeglądu Małych Form Teatralnych. 

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności25 maja 202211:15

Podwyżka stóp procentowych przydusiła finanse powiatu raciborskiego. Dług mocno w górę

Podwyżka stóp procentowych przydusiła finanse powiatu raciborskiego. Dług mocno w górę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Wzrost stawki WIBOR zwiększył nominalne zadłużenie powiatu raciborskiego o 4 mln zł! Na kolejnej sesji radni będą decydować o zwiększeniu wydatków na obsługę zadłużenia. - Niestety, kosztem innych zadań - przyznaje starosta Grzegorz Swoboda. 

(waw)
Aktualności25 maja 202208:15

Od czerwca limity dorabiania na wcześniejszej emeryturze lub rencie w górę

Od czerwca limity dorabiania na wcześniejszej emeryturze lub rencie w górę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności26 maja 202212:45

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Pod koniec września do remizy OSP Racibórz Miedonia przyjedzie nowy średni wóz bojowy. Będzie to Mercedes Atego. Zastąpi ciężkiego jelcza, którego ochotnicy z tej dzielnicy przejęli od OSP Brzezie.

red., fot. bonex.pl
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.