Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 grudnia 202111:36

Dowództwo komendy wojewódzkiej wysłało paczki dla śląskich policjantów na granicy z Białorusią

Dowództwo komendy wojewódzkiej wysłało paczki dla śląskich policjantów na granicy z Białorusią - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Do działań zabezpieczających polsko-białoruską granicę delegowani są także funkcjonariusze z Raciborza. Obecnie jest tam policjant raciborskiej drogówki i radny powiatowy, Sebastian Mikołajczyk.

Ponad 200 świątecznych paczek trafiło do śląskich policjantów, którzy pełnią trudną i wymagającą służbę na granicy. Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna oraz Jego Ekscelencji biskupa sosnowieckiego dra Grzegorza Kaszaka. Delegacja ze Śląska spotkała się z mundurowymi zarówno w miejscach pełnienia służby, jak i zakwaterowania. Wizytujący podziękowali mundurowym za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych na granicy oraz życzyli im, aby świąteczny czas, który spędzą z dala od swoich bliskich, był bezpieczny i spokojny.

Śląscy policjanci od kilku tygodni pełnią służbę na granicy Polski i Białorusi. Wielu z nich świąteczny okres spędzi z dala od swoich bliskich – strzegąc terenów przygranicznych, stanowiących jednocześnie granicę Unii Europejskiej i trwając na posterunkach dzień i noc. To bez wątpienia trudna i wymagająca służba, która znacząco różni się od codziennych obowiązków służbowych pełnionych wcześniej przez policjantów. Jednak to właśnie poświęcenie mundurowych strzegących Polskiej granicy sprawia, że Polki i Polacy czują się bezpieczniej.

Z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna oraz Jego Ekscelencji biskupa sosnowieckiego dra Grzegorza Kaszaka przygotowano paczki dla policjantów ze Śląska, którzy wspierają działania służb w ochronie polskich granic. W poniedziałek i wtorek delegacja śląskich policjantów i przedstawicieli duchowieństwa odwiedziła policjantów zarówno w miejscach pełnienia służby, jak i zakwaterowania. W imieniu komendanta wojewódzkiego i biskupa paczki wręczył policjantom Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Dominik Łączyk wraz z dowódcą Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafałem Stankiem, dowódcą Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach mł. insp. Grzegorzem Muchą oraz kanclerzem kurii sosnowieckiej ks. Mariuszem Karasiem. Przygotowanie ponad 200 paczek było możliwe dzięki pomocy wielu osób, które chciały w ten sposób podziękować stróżom prawa i wyrazić solidarność właśnie teraz, kiedy święta będą dla nich czasem rozłąki z bliskimi.

Wizytujący spotkali się ze śląskimi policjantami pełniącymi służbę i zakwaterowanymi w woj. podlaskim i lubelskim w kilku miejscowościach podległych komendom policji w Augustowie, Białymstoku, Białej Podlaskiej, Hajnówce, Sokółce i Włodawie. Komendant przekazał stróżom prawa słowa wsparcia i podziękował za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie trudnej służby na granicy. Wdzięczność za służbę na rzecz obrony granic naszego kraju wyraził również ksiądz kanclerz, który jest także policyjnym kapelanem. Wizytujący życzyli mundurowym, aby świąteczny czas spędzony z dala od rodzin i bliskich był czasem bezpiecznym i spokojnym. Słowa podziękowania za gościnność i serdeczne przyjęcie skierowano także do gospodarzy obiektów, w których zakwaterowani są policjanci.

Raciborski funkcjonariusz drogówki a jednocześnie rady powiatowy Sebastian Mikołajczyk, na co dzień mieszkaniec Brzeźnicy w gm. Rudnik

1530119161img_0021-

Autor: KWP Katowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 czerwca 202511:43

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO]

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już 26. edycja wyjątkowego spływu, którego pomysłodawcą jest Bronisław Piróg, a od lat wspiera go Miasto Racibórz. Pływadło – barwna i niepowtarzalna impreza rzeczna – po raz piąty znalazło się w programie Festiwalu Górnej Odry.

fot. UM, Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności30 czerwca 202509:21

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Magiczna noc na raciborskim zamku. W sobotę, 28 czerwca, Zamek Piastowski po raz pierwszy stał się przestrzenią niezwykłego festiwalu „Misteria Piastorum”, łączącego teatr uliczny, ogień i elektroniczne brzmienia. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców i pokazało, jak średniowieczne mury mogą tętnić współczesną sztuką. Zobaczcie fotorelację Jana Ptaka.

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.