Policja z Raciborza kontroluje przestrzeganie obostrzeń

- Od 1 grudnia na terenie kraju wprowadzone zostały nowe ograniczenia. Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń sanitarnych i noszenie maseczek ochronnych szczególnie w trakcie przedświątecznych zakupów. Mundurowi cały czas prowadzą działania i kontrole, które mają na celu zapobieganie i ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa - informuje raciborska komenda policji.
1 grudnia 2021 roku Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany w ograniczeniach, które spowodowane są wzrostem zachorowań na COVID-19 oraz pojawieniem się nowego wariantu wirusa. Przypominamy wprowadzone przepisy:
- we wszystkich obiektach, w których do tej pory był limit osób do 75 procent – zostaje on ograniczony do 50 procent. Do limitów tych nie wliczają się osoby zaszczepione;
- limit osób na uroczystościach i zgromadzeniach zmniejsza się ze 150 do 100 osób;
- podczas wydarzeń sportowych limit zmniejszy się o połowę, czyli do 250 osób.
- na siłowniach, w klubach fitness, muzeach, gdzie obowiązywał limit 1 osoby na 10 m2 – będzie obowiązywał limit 1 osoby na 15 m2;
- zakaz lotów do Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Nanibii, RPA i Zimbabwe. Osoby wracające z tych krajów będą objęte 14-dniową kwarantanną;
- do 14 dni zostanie wydłużona kwarantanna dla osób podróżujących ze strefy non-Schengen. W przypadku negatywnego wyniku testu PCR będzie można zwolnić z kwarantanny po 8 dniach. Osoby w pełni zaszczepione nie będą podlegać kwarantannie.
Wszystkie aktualne nakazy i zakazy znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia
- Na terenie powiatu raciborskiego policjanci prowadzą działania i kontrole, podczas których sprawdzają czy wszyscy stosują się do obowiązujących nakazów i zakazów w walce z koronawirusem. Pamiętajmy, że każdy, kto będzie lekceważył przepisy, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo. Przypominamy o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze - informują policjanci.


![Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769210332img-3844-.jpg)














![Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769197539547483326-3259821247526672-3758003245137332535-n-2-.jpg)

![Gruzini zatrzymani w Raciborzu za nielegalny pobyt [WIDEO] Gruzini zatrzymani w Raciborzu za nielegalny pobyt [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176605946620251218-1-1-.jpg)































Komentarze (0)
Dodaj komentarz