Gmina Krzyżanowice weszła w nowy rok kulturalny. Wójt wręczył nagrody

Agnieszka Winiarczyk, Ilona Świerczek oraz Zespół Taneczny Uśmiech to tegoroczni laureaci nagród wójta Grzegorza Utrackiego, wręczonych podczas inauguracji roku kulturalnego dziś, 8 października, w Centrum Kultury w Tworkowie.
W nowy rok kulturalny, niedługo po premierze Nie czas umierać o przygodach Jamesa Bonda, gmina Krzyżanowice weszła w rytm muzyki z filmu o agencie 007. Na scenie tworkowskiego Centrum Kultury wykonali ją muzycy Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Fulneczka. W koncercie towarzyszyło im wokalne duo – Magdalena Pohlmann i Kamil Klimek. Wśród oficjeli zasiedli tworkowiki - starosta Grzegorz Swoboda oraz przewodniczący Rady Gminy Brunon Chrzibek.
Gospodarz, wójt Grzegorz Utracki, przypomniał, że aktywność kulturalno-społeczna to jedna z wizytówek gminy Krzyżanowice. Z rocznych pandemicznych obostrzeń wyszła bez szwanku, z nadziejami i optymizmem na kolejne 12 miesięcy. Co więcej, ważnym i rozpoznawalnym miejscem na mapie kulturalnej powiatu stał się zamek w Tworkowie.
Wśród wyróżnionych nagrodą wójta znaleźli się: Agnieszka Winiarczyk – była dyrektor gminnej biblioteki, która odeszła na emeryturę po 45 latach pracy; szefująca Zespołowi Tanecznemu Uśmiech Ilona Świerczek oraz sam zespół, święcący regularnie triumfy na scenach w Polsce i zagranicą, szykujący się do jubileuszu we wspomnianym tworkowskim zamku.




























![Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766914443img-2729-2-.jpg)






![Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766874497gre03409-.jpg)

![Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766877018dsc-6492-.jpg)

![Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766949720dsc-6652-.jpg)


![Weekend z HLPN [WYNIKI] Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766953062gre03414-.jpg)
















![Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766956331607131514-1331878882300340-7050542098041999759-n-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany