Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 lipca 202107:51

Czas na Góry Wałbrzyskie!

Czas na Góry Wałbrzyskie!  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Wakacje dopiero na półmetku, ale Klub Podróżnika ORINOKO zachęca by zaplanować ich ciekawe i nieoczywiste zakończenie. Zielone niezadeptane góry, zakamarki zamkniętej kopalni, tajemniczy zamek, zaciszny klasztor pocysterski, historia porcelany oraz… niezwykła kolekcja samochodów i pamiątek rajdowych w muzeum prowadzonym przez kierowcę rajdowego Jerzego Mazura! Czy to nie przepis na udaną wycieczkę? 

W weekend 28-29 sierpnia 2021 wyruszamy w tajemnicze Góry Wałbrzyskie. To region, który pozostaje niejako w cieniu swoich „turystycznych” sąsiadów: Karkonoszy, Gór Sowich czy Gór Stołowych. Udowodnimy, że zupełnie niesłusznie! Razem z nami odkryjecie ich najciekawsze zakątki. Zarówno te znane, jak i pozostające jego mniej znanymi perełkami, czy nawet tajemnicami...

W programie pierwszego dnia znajdzie się Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie nazywane „Europejską Perłą Baroku” ze względu na wyjątkową architekturę, rzeźbę i malarstwo; jeden z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku – Zamek Grodno oraz nie lada gratka dla każdego kierowcy: Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych – jedyne tego rodzaju miejsce w Europie, znajdujące się w kompleksie budynków pokopalnianych, założone przez pierwszego Polaka, który przejechał najdłuższą trasę Rajdu Paryż – Dakar. Zobaczymy w nim m.in.: samochody rajdowe, wyścigowe, motocykle a także rzeczy osobiste polskich i zagranicznych zawodników np. spaloną Celicę Krzysztofa Hołowczyca, osobiste pamiątki Macieja Wisławskiego czy Roberta Kubicy.

Drugi dzień spędzimy równie aktywnie. Jadąc w Góry Wałbrzyskie nie sposób pominąć jej najwyższego szczytu, czyli góry Chełmiec, z którego szczytu roztacza się wspaniała panorama Sudetów. Wejdziemy na niego malowniczą, ale łagodną trasą.

Perełką dla kobiet będzie Muzeum Porcelany z przepiękną kolekcją ponad 10 000 obiektów porcelany z całej Europy. Znakomitą część kolekcji stanowi porcelana z wytwórni europejskich: Niemiec, Austrii, Czech, Rosji, Danii, Francji, Holandii i Anglii. Na wystawie nie zabraknie także wyjątkowych fajansów i… czasu na zakupy porcelanowych perełek!

Będąc w Wałbrzychu nie można ominąć Starej Kopalni – największej atrakcji turystyki poprzemysłowej w Polsce mieszczącej się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia („Thorez”). Dzięki pracującym w Starej Kopalni przewodnikom-górnikom, którzy przed laty pracowali w KWK „Julia” oraz muzealnikom, każdy ze zwiedzających w ciągu 2 godzin może nie tylko obejrzeć ogromną skalę kopalnianej infrastruktury, ale także ma możliwość poznania specyfiki niebezpiecznej i wymagającej pracy górnika.

Istnieje możliwość wykorzystania Bonu Turystycznego na dziecko.

Szczegóły programu oraz oferty znajdują się na stronie: WWW.ORINOKO.PL/GÓRY_WAŁBRZYSKIE

Zapisy i informacje udzielane są w Raciborskim Centrum Turystyki na ul. Opawskiej 38 (galeria Dukat, vis a vis E'Leclerc) od poniedziałku do piątku w godz 9.00 - 17.00. Telefon: 32 740 92 00, 515 739 642

Autor: orinoko.pl, materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.