Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 czerwca 202107:26

Przecinarki do glazury - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przecinarki do glazury - na co zwrócić uwagę przed zakupem? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Jednym z urządzeń, które bez wątpienia przyda się w trakcie remontu m.in. łazienki jest przecinarka do glazury. To niezbędny element wyposażenia ekipy remontowo-budowlanej, jednak powinniśmy zastanowić się nad jego zakupem również jeśli zamierzamy podjąć się samodzielnej pracy. Dzięki tego typu urządzeniu można precyzyjnie przycinać różnego rodzaju płytki, a następnie układać je zgodnie z naszą wizją. Przecinarki do glazury występują w wielu wersjach. Na co zatem trzeba zwrócić uwagę przed zakupem, aby wybrany sprzęt spełniał nasze oczekiwania? 

Rodzaje przecinarek - na jaką warto się zdecydować

Pierwszą decyzją jaką musimy podjąć jest wybór między modelami ręcznymi a zasilanymi elektrycznie. Czym charakteryzują się oba z nich?

  • Przecinarki ręczne - najprostsze wersje mają formę gilotyn lub maszynek. Oprócz cięcia płytek, można je wykorzystać także do paneli i PCV. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż tego typu sprzęty poradzą sobie wyłącznie z niezbyt grubymi elementami. W przypadku najprostszych egzemplarzy będzie to nieco ponad 1 cm. Wybierając bardziej profesjonalne ręczne przecinarki do glazury można liczyć na nieco większą grubość. Jakie są zalety tego typu modeli? Przede wszystkim atrakcyjna cena, choć zaawansowane urządzenia będą już nieco droższe. Kolejną kwestią jest brak konieczności podłączania do prądu oraz używania wody, dzięki czemu można ich używać w dowolnym miejscu. Nie trzeba też obawiać się dużej ilości pyłu.
  • Przecinarki elektryczne - to profesjonalny sprzęt, który okaże się niezawodny zarówno podczas mniej, jak i bardziej zaawansowanych prac. Za pomocą tego typu egzemplarzy można z powodzeniem przycinać płytki o dużych rozmiarach pod różnym kątem. Są one wyposażone w silnik, który wprawia w ruch tarczę. Można zatem liczyć na znacznie większą precyzję. Mamy też możliwość cięcia na sucho lub na mokro. Przecinarki do glazury na mokro posiadają tarczę diamentową, na którą podawana jest woda. Dzięki temu ilość pyłu jest zredukowana do minimum, a oprócz tego urządzenie jest na bieżąco schładzane.

glazurapodlogowa

Podsumowując, wersje ręczne przecinarek do glazury sprawdzą się w sytuacji, gdy chcemy ułożyć niewielkie płytki na stosunkowo małej powierzchni. Jeśli jednak zależy nam na możliwości bardziej zróżnicowanego cięcia płytek o większych rozmiarach, trzeba zainwestować w model elektryczny.

Na co zwrócić uwagę kupując elektryczne przecinarki do glazury?

Decydując się bardziej zaawansowany sprzęt, trzeba wziąć pod uwagę sporo parametrów. W tym miejscu warto zaznaczyć, że użytkowanie takich urządzeń jest znacznie bardziej komfortowe z uwagi na fakt, iż są one zwykle wyposażone w kółka, dzięki którym można liczyć na łatwe przemieszczanie. Sporo modeli posiada też dodatkowe funkcje, zestawy noży i inne akcesoria. Na czym jednak trzeba skoncentrować się w pierwszej kolejności?

  • Długość i głębokość cięcia - to kluczowy parametr, który wpływa na obróbkę. Należy dobrać go do wielkości płytek, które zamierzamy przecinać, uwzględniając ich dłuższy bok i przekątną. Bardzo ważna jest też maksymalna grubość materiału.
  • Moc silnika - im większa, tym większe możliwości sprzętu. Wybierając model o odpowiednio dużej mocy nie trzeba będzie obawiać się o nadmierne przeciążenie. Jeśli planujemy długie i intensywne prace, a zakupione płytki są stosunkowo grube, wybierzmy urządzenie o mocy przynajmniej 1000 W.
  • Rodzaj tarczy - do wyboru są m.in. tarcze uniwersalne, do twardych materiałów oraz gresu porcelanowego. Należy zatem zastanowić się jakie materiały zamierzamy poddać obróbce.

Warto również zdecydować się na skuteczny system chłodzenia w postaci pojemnika z wodą. Cięcie na mokro jest bardzo skuteczne, a oprócz tego wydłuża żywotność urządzenia.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.