Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 czerwca 202012:29

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – plusy i minusy

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – plusy i minusy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Używanie kwasu hialuronowego w zabiegach typu powiększanie czy korygowanie kształtu ust, a także wypełnianie zmarszczek, to już norma w gabinetach medycyny estetycznej. Nie ma w tym nic dziwnego – kwas ten naturalnie występuje w tkankach człowieka.

Kwas hialuronowy odpowiada za wiele procesów zachodzących w naszej skórze i tkankach. Między innymi, wiąże ze sobą silnie cząsteczki wody, co sprawia, że skóra jest nawilżona. Dodatkowo, reguluje procesy gojenia się ran czy stanów zapalanych, stanowi także ochronę przed wpływem wolnych rodników, które przyczyniają się do postępowania procesu starzenia się skóry. Słowem, jest on bardzo pożyteczny dla naszej skóry.

Kwas hialuronowy bardzo często wykorzystuje się przy korygowaniu kształtu i powiększaniu ust. Zastanawiasz się, dlaczego tak jest i jakie plusy i minusy prezentuje taki zabieg? Oto nasze odpowiedzi!

Zacznijmy od zalet…

A to dlatego, że jest ich mnóstwo. Po pierwsze, użycie kwasu przy tego typu procedurach nie wiąże się z ryzykiem. Kwas hialuronowy dobrze absorbowany jest przez nasze organizmy, nie wywołuje podrażnień, ani reakcji alergicznych. Jest on w pełni bezpieczny do zastosowania u każdego pacjenta!

powiekszanieustkwasemhialuronowym-plusyiminusy2

Źródło: https://drmarcinnowak.pl/oferta/modelowanie-powiekszanie-ust/

Co również ważne, efekty takiego zabiegu (wykonanego przez dobrego profesjonalistę) są naprawdę świetne. Usta wyglądają na powiększone, jednak unikniemy efektu sztuczności. Kwas w wypełnianiu zmarszczek ma także taką przewagę, że nie blokuje czucia w żadnej z partii twarzy (co może mieć miejsce w przypadku zastosowania, na przykład botoksu). 

Wypełnianie kwasem jest także szybkie i stosunkowo niedrogie. Sam zabieg trwa kilkanaście minut, i w zależności od ilości kwasu, jaki zostanie nam podany, zapłacimy za niego kilkaset złotych. 

Co równie ważne, efektu zabiegu są szybko widoczne. Już po pierwszej dobie zauważymy znaczą równicę. Opuchlizna może utrzymywać się po zabiegu do kilkunastu godzin od jego wykonania. Po tym czasie, możemy cieszyć się z właściwych rezultatów wypełniania. 

Wypełniane ust kwasem hialuronowym niesie ze sobą także takie zalety, jak fakt, że zabieg ten jest mało inwazyjny oraz jego skutki mogą być w pełni odwrócone. Kiedy efekt nie przypadnie nam do gustu, nie musimy martwić się, że tak będą wyglądać nasze wargi już do końca życia – kwas z czasem zostaje wchłaniany przez nasz organizm. 

A co powiemy o wadach? 

Po pierwsze, sama procedura wstrzykiwania kwasu w wargi jest stosunkowo nieprzyjemna. Zabieg ten powoduje ból, opuchliznę, zasinienie skóry lub jej swędzenie. Na szczęście, tego typu dolegliwości nie utrzymują się długo. 

Poza tym, rezultaty tego zabiegu są odwracalne, a co za tym idzie, zabieg wymaga powtarzania. 

Jeżeli zabieg ten wykonany jest nieprawidłowo, możemy także narazić się na wystąpienie grudek bądź asymetrii twarzy.

Autor: Artykuł sponsorowany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202618:55

Kondolencje od Poseł Gabrieli Lenartowicz

Kondolencje od Poseł Gabrieli Lenartowicz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał płatny
Reklama
Aktualności31 stycznia 202615:25

Wodnik Challenge. Zimowa próba charakteru nad wodą [FOTO]

Wodnik Challenge. Zimowa próba charakteru nad wodą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Zimna aura i niska temperatura nie odstraszyły uczestników wydarzenia Wodnik Challenge, które odbyło się 31 stycznia 2026 roku na terenie ośrodka wodno-rekreacyjnego „Wodnik”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, inicjatywa była kontynuacją poprzedniego morsowania i potwierdziła, że zimowe kąpiele cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

opr. red., fot. Kamil Kania, MOKSiR Kuźnia Raciborka/Artur Stelmaczonek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport31 stycznia 202621:47

Ogrom goli w trzech spotkaniach, czyli sobota w HLPN [FOTO]

Ogrom goli w trzech spotkaniach, czyli sobota w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Kibice, którzy wybrali się w sobotni wieczór do hali OSiR przy Łąkowej nie mogli narzekać na brak emocji. Rozegrano trzy spotkania X weekendu HLPN. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport1 lutego 202600:18

Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO]

Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sportowe emocje, rywalizacja w duchu fair play oraz przede wszystkim integracja – tak w skrócie można podsumować turniej Akademii Rodziców, który zgromadził osiem drużyn reprezentujących różne roczniki. Wydarzenie miało nie tylko sportowy charakter, ale było także okazją do wspólnej zabawy i budowania relacji pomiędzy rodzicami zawodników.

opr. red., źródło i fot. MKS Unia Racibórz
Reklama
Aktualności30 stycznia 202613:22

Zmiany w 800+ dla obywateli Ukrainy

Zmiany w 800+ dla obywateli Ukrainy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.