Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 września 201912:17

Moc atrakcji w raciborskiej książnicy

Moc atrakcji w raciborskiej książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Miejska i Powiatowa Bibioteka Publiczna zaprasza serdecznie na nadchodzące wydarzenia. Nie zabraknie ciekawych spotkań z autorami oraz wystawy Bractwa Kurkowego. Sprawdź szczegóły.

Pierwszą okazją do spotkania ciekawych autorów będą Europejskie Dni Dziedzictwa. W ramach wydarzenia raciborski biblioteka zaprasza na spotkanie z Anną Smółką i Agnieszką Rybak, które są autorkami reportażu "Wieża Eiffla nad Piną". Spotkanie odbędzie się 12 września 2019 roku o godzinie 18.00 w bibliotece przy ulicy Kasprowicza.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem w miejscowej bibliotece będzie wernisaż wystawy Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. W trakcie wystawy będzie okazja do obejrzenia pamiątkowych ozdobych tarcz kołkowanych, bombardy z VX wieku. Dostępne będą także weksylia i klejnoty Bractwa. Wernisaż odbędzie się 19 września o godzinie 17.00.

W dniu 13 września w raciborskiej książnicy wystartuje cykl spotkań pod nazwą Literacka Jesień z księgarnią Sowa. Zaplanowano trzy spotkania z ciekawymi autorami. Będą to: Wojciech Chmielarz (13 września godz. 18.00), Filip Springer (18 września godz. 18.00) oraz Ryszard Ćwirlej (4 października godz. 18.00). Spotkania odbywać będą się w MiPBP w Raciborzu przy ulicy Kasprowicza 12. Cykl dofinansowano ze środków MKiDN.

Ciekawe spotkania odbywać będą się nie tylko w Bibliotece Głównej przy Kasprowicza. Filia na Ostrogu także pragnie zaprosić na spotkanie autorskie. Gościem biblioteki przy Bielskiej będzie Ałbena Grabowska, autorka bijącej rekordy popularności trylogii "Stulecie Winnych". Spotkanie odbędzie się w dniu 24 września o godzinie 16.30 w filii przy ulicy Bielskiej 12.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

fot. archiwum portalu

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 marca 202611:57

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 25 marca od wczesnych godzin porannych Urban Lab w Raciborzu wypełnił się mieszkańcami gotowymi nieść pomoc innym. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Lasów Państwowych, która połączyła ideę ratowania życia z troską o środowisko naturalne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.