Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 lipca 201810:51

Podpalenie prawdopodobną przyczyną pożaru ścierniska w Krzyżanowicach

Podpalenie prawdopodobną przyczyną pożaru ścierniska w Krzyżanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Do zdarzenia doszło w niedzielę w rejonie ulicy Bocznej w Krzyżanowicach. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Raciborza oraz trzy zastępy miejscowych OSP. Ogień objął obszar blisko pół hektara. Prawdopodobną przyczyną pożaru ścierniska było podpalenie. 

Dzień wcześniej do pożaru ścierniska doszło przy ulicy Odrzańskiej w miejscowości Ruda. Spaliło się wówczas 6 arów, a z ogniem poradzili sobie strażacy-ochotnicy. Akcja rozpoczęła się o godzinie 16:55, pięć minut później z kolei strażacy odebrali kolejne wezwanie. Tym razem dotyczyło ono pożaru w Kuźni Raciborskiej. Przybyłe na miejsce służby nie potwierdziły jednak zagrożenia. Okazało się, że źródłem dostrzeżonego przez leśników dymu był właśnie pożar w Rudzie. 

fot. arch. portalu

Autor: (wk, fot. arch. portalu), w.kowalczyk@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Biznes10 czerwca 202519:41

Kurs Rafako oddał niemal całą zbrojeniową euforię. MAP tłumaczy stan gry

Kurs Rafako oddał niemal całą zbrojeniową euforię. MAP tłumaczy stan gry - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
30
Racibórz:

- Wygląda na to, że coraz więcej inwestorów jest świadomych, tego jak formalnie ogłoszona przez premiera pomoc dla Rafako ma wyglądać. MAP w odpowiedzi na pytania Bankier.pl opisał obecny stan gry wokół Rafako i pomysł produkcji uzbrojenia w jej zakładach, który podbił na giełdzie notowania upadłej spółki - czytamy w popularnym portalu.

red.
Aktualności10 czerwca 202513:27

Tak powstaje nowy most pod Raciborzem. Zaawansowanie prac przekroczyło 50 proc. [FOTO]

Tak powstaje nowy most pod Raciborzem. Zaawansowanie prac przekroczyło 50 proc. [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Powiat:

Budowa nowej przeprawy przez Odrę między Grzegorzowicami i Łubowicami a Zawadą Książęcą osiągnęła już 53,3 proc. zaawansowania. Projekt, którego koszt przekracza 307 milionów złotych, ma zakończyć się w styczniu 2027 roku.

fot. DW421.pl
Reklama
Sport10 czerwca 202522:46

Człowiek z pasją i doświadczeniem wraca do Unii Racibórz

Człowiek z pasją i doświadczeniem wraca do Unii Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło i fot: Unia Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 czerwca 202510:37

Turecka przygoda tancerzy raciborskiego Źródła

Turecka przygoda tancerzy raciborskiego Źródła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Młodzieżowy II skład Zespołu Folklorystycznego „Raciborzanie” ze Stowarzyszenia „Źródło” wrócił z 9-dniowego pobytu na Międzynarodowym Festiwalu w Turcji.

mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Nasz Racibórz 30.05.2025
29 maja 202517:46

Nasz Racibórz 30.05.2025

Nasz Racibórz 23.05.2025
22 maja 202518:47

Nasz Racibórz 23.05.2025

Nasz Racibórz 16.05.2025
15 maja 202521:18

Nasz Racibórz 16.05.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.