13-latek ukrył się w hali targowej, a po jej zamknięciu...okradł sklep z e-papierosami. Miał przy sobie łom, noże i młotek

Do zdarzenia doszło w Wodzisławiu Śląskim. Jak podaje tamtejsza KPP, nastolatek w sobotę ukrył się w hali targowej, a po jej zamknięciu włamał się do sklepu z elektronicznymi papierosami. Chłopaka zauważyli mundurowi, którzy w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" prowadzili tam obchód. Okazało się, że zabrał ze sobą łom, dwa noże, rękawiczki i młotek. Kilka godzin przez zdarzeniem matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie.
W sobotę około godziny 22.00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w czasie patrolu hali targowej usłyszeli alarm oraz zauważyli, że ktoś szarpie za klamkę od zaplecza sklepu. Przez witrynę mundurowi dostrzegli jakąś osobę. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci powiadomili o zdarzeniu oficera dyżurnego.
W między czasie, na miejscu pojawiła się ochrona. Po przyjeździe właściciela sklepu, stróże prawa weszli z ochroniarzami do środka i znaleźli ukrytego za paletami nastolatka. Okazało się, że chłopak działał zgodnie z obmyślonym wcześniej planem. Tuż przed zamknięciem obiektu schował się w środku hali, a gdy wszyscy opuścili obiekt, włamał się do sklepu z e-papierosami na pierwszym piętrze. Z jego wnętrza zabrał pieniądze oraz akcesoria służące do palenia i naprawy elektronicznych papierosów. Wszystko spakował do kartonów i zszedł piętro niżej. Wówczas włączył się alarm, a młodego sprawcę kradzieży zauważyli policjanci.
Przy 13-latku znaleziono dwa noże, łom, zestaw kluczy nasadkowych, młotek i rękawiczki. Wszystko wskazuje na to, że wychodząc z domu miał zaplanowane przestępstwo. Na kilka godzin przed zdarzeniem rodzice chłopaka zgłosili na policję jego zaginięcie. Nastolatek zostawił im wiadomość, że nocuje u kolegi w Rybniku i prosił, aby się o niego nie martwili. Jak ustalono, zdarzały mu się już wcześniej ucieczki, ale nigdy z takim skutkiem. Teraz o losie chłopaka zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.



![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)




![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)





![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)


![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)














![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)






Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.