Pożar zboża w miejscowości Ruda. W akcji wykorzystano samolot gaśniczy

Do pożaru zboża na pniu oraz ścierniska doszło wczoraj około godziny 16:30 na polu w pobliżu ulicy Odrzańskiej w miejscowości Ruda w gminie Kuźnia Raciborska. W akcji uczestniczyło dziesięć zastępów miejscowych OSP, jeden zastęp z JRG w Raciborzu, ponadto wykorzystano samolot typu dromader. Ogień objął powierzchnię niemal 10 hektarów.
Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia w trakcie prac polowych z wykorzystaniem kombajnu. Straty materialne oszacowano na 15 tysięcy złotych.











![Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177425810955-926939-2-.jpg)


![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)






![Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774250829dsc05363-.jpg)






![Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774254308dsc-0029-.jpg)




























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany