Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 października 202204:51

Stowarzyszenie Tacy Sami z Głubczyc zbiera środki na bus

Reklama
Region:

Ocean potrzeb ludzkich jest ogromny. Nie mamy stałych źródeł utrzymania, więc sami bardzo często zmuszeni jesteśmy wyciągać rękę o pomoc i gdyby nie empatia wielu ludzi swoją działalność nasze stowarzyszenie musiałoby przerwać zanim ją dobrze zaczęło. Mimo przeszkód - większych i mniejszych - trwamy już 20 lat i pomagamy coraz większemu gronu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej - pisze Stowarzyszenie Tacy Sami z siedzibą w Głubczycach.

Zakres usług, które oferujemy naszym podopiecznym zmienia się, dostosowujemy je do ich aktualnych potrzeb z uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności, z którą się mierzą, odpowiednio do wieku. Naszą prośbę kierujemy do osób, które zechciałyby wesprzeć Stowarzyszenie opiekujące się niepełnosprawnymi, którzy zbyt często w naszym społeczeństwie bywają „niewidzialni”.

Nazywamy się „TACY SAMI". Jesteśmy rodziną, ale taką specyficzną. Połączyła nas niepełnosprawność naszych dzieci i zamieszkanie w małym, przygranicznym miasteczku, bez perspektyw na lepsze życie dla naszych pociech. Jak wiadomo każdy rodzic chce najlepiej dla swoich dzieci, więc zakasaliśmy rękawy i przeszliśmy do działania skupiając się wokół Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych TACY SAMI w Głubczycach. To właśnie tam otworzyliśmy „Lokalne Centrum Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży”, w którym przez 6 dni w tygodniu zapewniamy wieloprofilową rehabilitację.

Mamy swoje miejsce na ziemi, nasze 160 m2, 5 gabinetów terapeutycznych, kuchnię, kącik socjalny, jest miejsce do pracy z naszymi dziećmi dla terapeutów i wolontariuszy. My jako rodzice mamy gdzie szukać pomocy i wsparcia, bo nikt tak nie zrozumie drugiego człowieka jak druga osoba, która zmaga się z tym samym. Niby dobrze, więc w czym problem?

Potrzebujemy sprawny samochód na usprawnienie i zwiększenie częstotliwości naszych działań z niepełnosprawnymi dziećmi.

Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu zbiórki na 9-osobowy samochód. Działając wspólnie mamy szansę zebrać kwotę niezbędną na zakup nowego samochodu, przy dofinansowaniu zakupu ze środków PFRON.

80.000 zł to minimalny wkład własny, który musimy posiadać, aby móc złożyć wniosek o dofinansowanie.

Nie chcemy pozwolić, by nasi podopieczni byli zamknięci w czterech ścianach swoich domów. Chcemy mobilizować ich do aktywności! Stymulować podczas wycieczek bliższych i dalszych, organizować kameralne wyjazdy do kina, teatru oddalonego od nas o 45 km, zachęcać do poznawania bogatego dziedzictwa kulturalnego Opolszczyzny, umożliwiać uczestnictwo w życiu lokalnym. Musimy zrobić realny krok w kierunku przeciwdziałaniu wykluczeniu.

Pokonaliśmy brak wiary otoczenia w naszą misję, własnoręcznie wyremontowaliśmy zdewastowany budynek, wyposażyliśmy go w niezbędne sprzęty. Kto był z nami od początku wie, że dokonaliśmy niemożliwego! Żarliwie pragniemy, aby nasi podopieczni byli mobilni, widzialni, aby mogli korzystać pełnymi garściami z lokalnych imprez, targów, warsztatów, które często są bezpłatne, a "jedyną" barierą jest transport. Brak własnego pojazdu ogranicza. Zmusza do rezygnacji, potęguje bierność. I na fali rozgoryczenia, że znów musimy odmówić zaproszenia, że po raz kolejny nie możemy uczestniczyć w atrakcyjnym wydarzeniu pewnego dnia pojawiła się w naszych głowach myśl, marzenie o własnym busie… POMOŻESZ JE SPEŁNIĆ?

Dzięki niemu nasi podopieczni zobaczą więcej i sami staną się "widoczni" i w końcu będą niezależni od innych. Nawet najmniejsze wsparcie finansowe pomoże, przybliży nas do celu. Razem sprawimy, że jeszcze więcej dzieci będzie miało możliwość zasmakować frajdy z podróży, odkrywania tajemniczych zakątków Opolszczyzny, odkrywania nowych pasji i zaznania tak, potrzebnych wszystkim chwil szczęścia i relaksu.

Ludziom dobrej woli podajemy numer konta lub zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami: tel. 512 438 433 lub 601 341 199.

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „TACY SAMI”
ul. Chrobrego 22, 48-100 Głubczyce
Konto bankowe: nr 25 2030 0045 1110 0000 0225 9270 tytułem: BUS

Koszt busa to około 170 000 PLN. Część może zostać sfinansowana ze środków PFRON, zbieramy na wkład własny. Wierzymy, że dzięki takim darczyńcom jak Ty, uda nam się zebrać potrzebną kwotę. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Internetową zbiórkę można wesprzeć TUTAJ

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.