Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 kwietnia 201314:22

Spotkanie informacyjne dla wolontariuszy

Spotkanie informacyjne dla wolontariuszy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

We wtorek 26 marca na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się spotkanie informacyjne dla kandydatów na wolontariuszy raciborskiego oddziału Fundacji „Dr Clown”. Spotkanie miało na celu zaznajomienie z ideą Fundacji, terapii śmiechem oraz wolontariatem.

Było ono również pierwszym z etapów pozyskiwania wolontariuszy, którzy będą prowadzić zajęcia w raciborskich placówkach medycznych i specjalnych  – wszystko po to, by mali pacjenci chociaż na chwilę mogli zapomnieć o bólu, cierpieniu i chorobie. Kolejnym etapem będzie szkolenie m.in. z zakresu pracy z dzieckiem chorym, clownady, magii i iluzji.

Ideą Fundacji jest, aby żadne dziecko w Polsce nie kojarzyło pobytu w szpitalu z cierpieniem, bólem, zastrzykami i bolesną terapią, a zadaniem  wolontariuszy  jest wnoszenie radości i chwil zapomnienia m.in. na oddział pediatryczny Szpitala Rejonowego w Raciborzu – opowiada o działalności w Fundacji jej pełnomocnik Anna Wanglorz.

Wolontariuszami najczęściej zostają studenci kierunków pedagogicznych, mają oni możliwość praktycznej weryfikacji swoich umiejętności, a także przede wszystkim udzielania wsparcia tym którzy go potrzebują. Jednak wolontariuszem można zostać będąc uczniem, pracownikiem - wolontariusze sami określają jaką ilość czasu są w stanie przeznaczyć na wizyty w placówkach - Pełnomocnik wylicza korzyści płynące z działalności wolontarystycznej. Bardzo dbamy o rozwój naszych wolontariuszy - wysyłani są na szkolenia np. z pedagogiki cyrku. Fundacja zapewnia wyposażenie w postaci asortymentów do stroju clowna.

Podsumowaniem spotkania były krótkie warsztaty z modelowania balonów – jednej z technik pracy z dzieckiem, z jakiej korzystają wolontariusze Fundacji.

Osoby zainteresowane działalnością wolontarystyczną w raciborskim oddziale mają możliwość zgłaszania się także droga mailową. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia pod adresem: [email protected]

Warunkiem jest ukończony 15 rok życia, książeczka sanepidarno - epidemiologiczna bądź gotowość do jej wyrobienia, chęć pracy z dzieckiem, sumienność, systematyczność i odpowiedzialność.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.