Finał nielegalnego pobytu: SG zatrzymała 21 cudzoziemców

Funkcjonariusze Placówek SG w Częstochowie i Sosnowcu zatrzymali wczoraj 21 nielegalnie przebywających w Polsce cudzoziemców. Teraz trwają procedury służbowe.
Zatrzymano 15 obywateli Nepalu, 3 obywateli Indii, 2 obywateli Bangladeszu i 1 Kolumbijkę. 9 cudzoziemców nie było w stanie okazać dokumentów, które stanowiłyby podstawę ich legalnego pobytu w Polsce, ponadto wykonywali w Polsce pracę, nie posiadając na to stosownych zezwoleń. 7 osób już otrzymało decyzje zobowiązujące do powrotu i zakazujące ponownego wjazdu na okres od 1 roku do 2 lat. Wobec 2 Banglijczyków trwają procedury zmierzające do wydania im takich decyzji.
Natomiast 12 obywateli Nepalu okazało do kontroli ważne rumuńskie karty pobytu. W takich przypadkach przepisy prawa przewidują jedynie możliwość pouczenia danej osoby o obowiązku niezwłocznego powrotu do kraju, w którym posiada ona prawo legalnego pobytu – to, że jest to kraj unijny nie oznacza, że automatycznie cudzoziemiec może swobodnie przebywać w innym państwie UE. W takich sytuacjach Straż Graniczna monitoruje i sprawdza, czy cudzoziemcy zastosowali się do wydanego pouczenia.
![Pożar mieszkania przy ul. Katowickiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Pożar mieszkania przy ul. Katowickiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178143208857ca8f7c-676e-423d-be4a-fd1349378352-.jpg)














![Przerwa w dostawie wody w Raciborzu [KOMUNIKAT] wodociagi04072020](photos/_thumbs/mini_1593846172_1_edited-.jpg)












![Od roju pszczół po kuchenne zadymienie [RAPORT 998] Od roju pszczół po kuchenne zadymienie [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1722611109453505630-1020416656751966-2731568433853199743-n-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany