Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 marca 202320:33

IV edycja Projektu SamoDZIELNI – Fundacja PFR pomaga wyrównywać szanse na rynku pracy

IV edycja Projektu SamoDZIELNI – Fundacja PFR pomaga wyrównywać szanse na rynku pracy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Projekt SamoDZIELNI powstał jako odpowiedź na realne potrzeby młodzieży, dorastającej w pieczy zastępczej. Młodzi ludzie właśnie wkraczają w dorosłość i rozpoczynają życie zawodowe. Te pierwsze kroki mogą mieć ogromne znaczenie i decydować o tym, jak potoczą się ich dalsze losy. Dlatego Fundacja PFR już po raz czwarty wspiera ich w tym ważnym momencie w życiu. W miniony weekend uczestnicy 4. edycji projektu rozpoczęli swoją przygodę i zaczęli uczyć się, jak skutecznie i odważnie wejść na rynek pracy!

Trampolina do kariery

SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju stworzony, aby pomóc młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy. Od 2019 roku udało się zorganizować już trzy edycje programu SamoDZIELNI. Do tej pory przeprowadzono 80 godzin warsztatów i 72 godziny indywidualnych konsultacji. Tym samym przeszkolono aż 82 uczestników i uczestniczek i rozdano tyle samo tzw. bonów na rozwój, a w pomoc zaangażowało się 29 wolontariuszy-ekspertów.

Głównym celem Projektu jest wyposażenie młodzieży, która rozpoczyna swoją karierę zawodową, w kluczowe umiejętności, takie jak przygotowanie cv, prezentowanie swojej wiedzy podczas procesu rekrutacji, wybór i planowanie ścieżki kariery, negocjowanie warunków zatrudnienia, a także poruszanie się w nowym środowisku podczas pierwszych dni pracy zawodowej. Aby realnie wesprzeć plany młodych ludzi i pomóc im w zdobyciu pierwszych kwalifikacji, każdy z nich na zakończenie kolejnych edycji otrzymuje dodatkowo tzw. Bon na rozwój, czyli pełne finansowanie wybranego kursu zawodowego.

W ramach Projektu odbędą się cztery zjazdy – dwa stacjonarne w Warszawie, jeden online, a na koniec gala podsumowująca. Podczas praktycznych zajęć w Centralnym Domu Technologii młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w warsztatach z autoprezentacji i komunikacji prowadzonych przez ekspertów. Część zajęć przenieśliśmy do sieci, aby każdy uczestnik mógł wygodnie wziąć w nich udział. W realizację warsztatów włączyli się wolontariusze Grupy PFR i partnerów projektu.

Warsztaty, czas start!

W miniony weekend poznaliśmy uczestniczki i uczestników IV. edycji programu SamoDZIELNI, czyli 30 młodych ludzi, którzy przez najbliższe miesiące będą zdobywać wiele cennych i praktycznych umiejętności na temat rynku pracy i życia zawodowego. Pierwsze spotkanie, to zawsze duże przeżycie zarówno dla organizatorów, wolontariuszy, jak i dla SamoDZIELNYCH, dlatego bardzo ważne było, aby wszyscy poczuli się pewnie i bezpiecznie, a przestrzeń pozwoliła na swobodę i budowanie zaufania. Stąd pierwsze warsztaty, tradycyjnie, odbyły się stacjonarnie w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. W ich trakcie młodzież odkrywała swoje talenty i mocne strony, a także predyspozycje zawodowe. Wzmacnianie pewności siebie to główny cel spotkania, który był realizowany przez trenerów biznesu. Dodatkowo, przez cały czas trwania projektu, wolontariusze z PFR będą współpracować z młodymi ludźmi jako mentorzy, poznają uczestników i wspólnie stawiają przed nimi pierwsze cele rozwojowe.

Kolejna edycja – nowe możliwości dla młodzieży Obecna edycja SamoDZIELNYCH jest wyjątkowa pod wieloma względami. Przede wszystkim, dlatego że zgłosiła się do nas rekordowa liczba chętnych do uczestnictwa – ponad 100 osób. Jest nam niezmiernie miło, że projekt cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jesteśmy pewni, że uczestnicy tegorocznej edycji zdobędą wiedzę, która da im solidne przygotowanie do wejście na rynek pracy i zachęci do dalszego rozwoju. 

– mówi Kamila Surała, koordynatorka projektu w Fundacji PFR

Uczestnicy IV. edycji SamoDZIELNYCH mogą się poczuć wyjątkowo także dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Hotelowego, który zapewnia wszystkim uczestnikom programu oraz ich opiekunom noclegi w luksusowym pięciogwiazdkowym hotelu Regent w Warszawie, położonym w samym centrum miasta, obok traktu królewskiego. Dla naszej grupy hotelowej to niezwykle istotne, że możemy wspierać projekt SamoDZIELNI Fundacji PFR i tym samym przyczynić się do rozwoju młodych ludzi, którzy właśnie wkraczają w dorosłość. Grupa PHH liczy obecnie ponad 50 hoteli i obiektów z blisko 6 tysiącami pokoi, co czyni ją drugą największą grupą hotelową w kraju, dlatego na przykładzie naszych obiektów możemy pokazać cały wachlarz możliwości rozwoju kariery zawodowej w branży hotelarskiej. Wkraczanie w dorosłość to niezwykle ważny i decydujący okres w życiu młodych ludzi, dlatego chcemy im pokazać, że jedną z możliwości wyboru swojej ścieżki zawodowej jest hotelarstwo, gdzie można rozwijać się, awansować i spełniać swoje pasje.

– mówi Magdalena Szefernaker, Rzecznik Prasowy Polskiego Holdingu Hotelowego

To nie wszystko, bo oprócz zakwaterowania, PHH zorganizował wspólną kolację dla SamoDZIELNYCH oraz wolontariuszy, którzy będą mentorami młodych ludzi w tej edycji projektu. Kolejne spotkanie uczestników programu SamoDZIELNI zaplanowane jest na kwiecień. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: www.fundacjapfr.pl/samodzielni

Partnerami tegorocznej edycji programu zostali Polski Holding Hotelowy oraz Centralny Dom Technologii. Patronat honorowy nad projektem objęli Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki. Patronat medialny objęły redakcje Super Expressu oraz Eska Rock.

Autor: Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności7 czerwca 202312:01

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
red., fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202317:41

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Aktualności6 czerwca 202309:57

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/M. Jędorowicz
Aktualności7 czerwca 202318:29

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. prasowy PKP PLK, fot. K. Głowacka/mat. prasowe PKP PLK
Aktualności6 czerwca 202310:47

Raport 998. Pożar trawy i zboża na pniu w Budziskach

Raport 998. Pożar trawy i zboża na pniu w Budziskach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.