Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 stycznia 202308:10

Skorzystaj z oferty Tkalni Kietrz

Skorzystaj z oferty Tkalni Kietrz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Centrum Kultury i Sportu Tkalnia w Kietrzu zaprasza do zapoznania się ze swą ofertą.

Aromatyczny relaks w saunie

Tkalnia serdecznie zaprasza na noworoczny relaks i odprężenie. 15 minutowe ceremonie zapachowe w saunie, basen, muzyka, poczęstunek i najlepsza atmosfera. Chcemy, wprowadzić Państwa w świat saunowania - będziemy organizować aromatyczne ceremonie z mistrzem rytuałów. Rezerwacja w kasie i pod numerem telefonu 77 485 44 04.

aaa.[3]

Wiara. Nadzieja. Miłość. Nowy cykl spotkań w Tkalni

Kietrzańska Tkalnia pragnie zwrócić uwagę mieszkańców Kietrza i okolic na cykl spotkań pod tytułem Wiara. Nadzieja, Miłość. Pierwsze z nich już 13 styczniao godzinie 19.00, w auli Zespołu Szkół w Kietrzu na ul. Kościuszki.

Gościem specjalnym będzie Tomasz Żółtko - Muzyk, kompozytor, poeta, teolog i publicysta. Jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego utworów zmusza do refleksji, krytycznego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Szczęściarz zakochany nieprzytomnie w swojej żonie i dwójce dzieci. Ideowy chrześcijanin, naśladowca Chrystusa. Przeciwnik fundamentalizmów we wszelkiej postaci, za co bywa zwalczany i potępiany przez różnych ortodoksów. Natomiast przez osoby areligijne często postrzegany jako dewota. Klasyczny samotny wilk. Wydał do tej pory trzynaście płyt oraz sześć zbiorów wierszy.

Więcej o Tomaszu na stronie https://tomaszzoltko.pl/

aaa.[4]

Opowieść o Narodzeniu Pańskim. Koncert MATE.O

Koncert Mate.O będzie drugim spotkanim z cyklu Wiara. Nadzieja. Miłość.

Jak mówi sam artysta: Ta opowieść nie jest tylko czasem radości z Narodzenia Pańskiego. Pierwsza część koncertu jest adwentowa, to „adventus” – oczekiwanie, tęsknota, więc są utwory, które dokładnie o tym mówią. To jest taki dwuczęściowy koncert, ale warto go przeżywać w całości, więc my zaryzykowaliśmy i – nie kolędując – ale już snując tę opowieść w czasie Adwentu – bo to już jest czas na to – przepowiadając, to co ma nadejść, jeszcze wspólnie nie kolędujemy. Jesteśmy w tej tradycji zgodni, że nie śpiewamy jeszcze polskich kolęd. Chociaż są pieśni o Narodzeniu Pańskim, niektóre zwane kolędami, ale nie wszystkie. Są pieśni, które mówią już stricte o narodzeniu Chrystusa, są starymi hymnami, które nigdy nie były nazwane kolędami. Kolędy są takim, może nie nowoczesnym, ale nie najstarszym tworem, to były po prostu noworoczne pieśni, które zostały w pewnym sensie schrystianizowane – wyjaśnił Mate.O.

aaa.[5]

Moi ważni. Portrety prywatne.

Spotkanie autorskie pt. Rozmowy o tym, jak pięknie żyć, będące częścią cyklu spotkań Wiara. Nadzieja. Miłość.

Będzie to spotkanie z autorką Barbarą Gruszką-Zych oraz Krzysztofem Zanussim dotyczyć będzie między innymi książki Barbary Gruszki-Zych pod tytułem "Moi ważni. Portrety prywatne" - to zbiór osobistych portretów ludzi ze świata współczesnej kultury i nauki. Wśród opisanych znajdują się: Wilhelm Brasse, Natalia Gorbaniewska, o. Jan Góra, Wojciech Kilar, Jan Kobuszewski, Czesław Miłosz, Jan Nowak-Jeziorański, ks. Janusz Stanisław Pasierb, ks. Jan Peszkowski, s. Michaela Rak, Éric-Emmanuel Schmitt, Józef Skrzek, Janusz Szuber, ks. Jan Twardowski, Edward Wylęgała, Adam Zagajewski, Krzysztof Zanussi, Marian Zembala, abp Damian Zimoń.

Podczas lektury nie tylko poznajemy artystyczne i życiowe inspiracje przedstawionych postaci, ale przede wszystkim dowiadujemy się, jakimi są ludźmi, czym żyją na co dzień. Istotne, że autorka każdego z nich zna osobiście, a z niektórymi się przyjaźni. Pisząc książkę, wykorzystała swoje, także nieupubliczniane dotąd notatki, korespondencję, wywiady, nagrania związane z pracą dziennikarską, odnoszące się do bohaterów wspomnień, które dzięki temu zyskały klimat intymnej, nasyconej szczegółami opowieści.

Barbara Gruszka-Zych posiada wyjątkowy dar prowadzenia rozmowy, co sprawia, że jej bohaterowie bez obaw odsłaniają przed nami także te sfery życia, które zazwyczaj pozostają dla odbiorców niedostępne. Poznajemy nie tylko szczegóły biografii i dorobek jej ważnych, ale ich życiowe przesłanie przekazane podczas wielogodzinnych rozmów.

aaa.[6]

Serdecznie zapraszamy również do śledzenia naszego profilu na FB: https://www.facebook.com/TkalniaKietrz/ 

Autor: Materiał nadesłany, fot. FB/Mate.O, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 maja 202409:01

Alarm z monitoringu przy Chopina

Alarm z monitoringu przy Chopina - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności17 maja 202413:21

Strażacka akcja na raciborskim zamku

Strażacka akcja na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.