Aktualności25 października 202218:11
Żegnamy stary dworzec. Bryła z czasów PRL-u znika z krajobrazu

0
Reklama
Racibórz:
Postępuje inwestycja PKP związana ze zburzeniem dworca z 1979 r. i budową nowego, ale mniejszego.
Plac budowy przekazano, przypomnijmy, w połowie lipca tego roku. Wykonawcą inwestycji, wyłonionym przez PKP, jest firma Texom. Obecnie trwa wyburzanie dworca z 1979 r. Na jego miejscu, kosztem ok. 30 mln zł, powstanie nowy, znacznie mniejszy. Dla porównania, obecnie wyburzany miał 2233 m kw., następca będzie miał 1600 m kw., niewiele ponad 103 m długości i 14 m szerokości. Zakończenie prac przewidziano na wiosnę 2024 r. Wizualizacje można obejrzeć TUTAJ





















































![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)






















Komentarze (0)
Dodaj komentarz