Dożynki gminy Krzanowice - BORUCIN 2022 [FOTO i WIDEO]
![Dożynki gminy Krzanowice - BORUCIN 2022 [FOTO i WIDEO] Dożynki gminy Krzanowice - BORUCIN 2022 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1662302650borucin04092022-.jpg)
Korowód w tej morawskiej wsi był tak długi, że przednia bryczka dogoniła ostatnie wozy. Z udziałem policji udało się rozładować korek i wreszcie dożynkowa parada ruszyła.
Starostami są Artur Kuc i Halina Walach. Łączy ich pole - starościna dzierżawi swoje starości. - Rok był dobry, plony też - przekonuje Artur Kuc.
Gośćmi święta plonów byli parlamentarzyści - na dożynki do siebie przyjechała posłanka Gabriela Lenartowicz z Krzanowic, senator Ewa Gawęda, dojechał wiceminister Michał Woś. Był też starosta Grzegorz Swoboda.
- To dla mnie bardzo ważny dzień - podkreślała w rozmowie z nami mała niepełnosprawna Zosia, która ze swoją klasą z uśmiechem na twarzy przejechała trasę korowodu.
Wszystkie sołectwa przyjechały z koronami. Ostatnie gminne dożynki odbyły się dwa lata temu, przed epidemią. - Ludzie po prostu chcieli wreszcie się pobawić - mówili nam rozmówcy.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany