Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 czerwca 202211:23

Afrykańska podróż marzeń w bibliotece

Afrykańska podróż marzeń w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

9 czerwca raciborską bibliotekę odwiedził Robert Gondek. Podróżnik, fotograf i zdobywca szczytów Afryki wystąpił z pokazem "Safari moich marzeń - Tanzania, Kenia”.

Kto przyszedł na spotkanie z Robertem Gondkiem mógł poznać afrykańskie szczyty: Kilimandżaro i Mount Kenya, górę Meru i Wulkan Ol Doinyo Lengai. Parki narodowe: Serengeti, Tarangire, Amboseli, Lake Manyara. Wspaniały świat afrykańskich zwierząt: flamingi nad jeziorem Natron w Tanzanii, polujące bieliki i zimorodki nad jeziorem Naivasha, lwy, gepardy, słonie, stada antylop i żyraf. Masajskie wioski w rejonie Highlands i buszmenów nad jeziorem Eyasi. W końcu zatłoczone ulice Aruszy, Nairobi i Stone Town na Zanzibarze. Taka była podróż Roberta Gondka do Tanzaniii i Keni, o której opowiedział w raciborskiej bibliotece.
Uczestnicy spotkania zobaczyli zdjęcia i filmy z podróży Roberta Gondka z autorskim komentarzem. Autor przybliżył świat Afryki, opowiedział ciekawe anegdoty i odpowiedział na liczne pytania publiczności. Poinstruował też, jak należy planować i przygotować się do egzotycznego wyjazdu. Podróżnik przywiózł na spotkanie oryginalne afrykańskie pamiątki oraz albumy, zdjęcia i koszulki własnego autorstwa, które można było nabyć w trakcie spotkania.

Robert Gondek - Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor książki/albumu fotograficznego pod tytułem "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", a także ebooka podróżniczego "Poradnik przed podróżą do Afryki - Tanzania, Kenia". Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili.

Więcej o podróżach Roberta Gondka można przeczytać na autorskiej stronie: https://szczytyafryki.pl/

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Pozytywnie zaBOOKowani” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu uzyskała dofinansowanie projektu w ramach ministerialnego programu Promocja czytelnictwa.

Autor: Biblioteka Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 marca 202611:16

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport28 marca 202623:59

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO]

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Derbowe starcie w Krzyżanowicach zapowiadało się jako jedno z najciekawszych spotkań kolejki i rzeczywiście – przynajmniej na papierze – miało ku temu solidne podstawy. Gospodarze przystępowali do meczu jako wicelider z dorobkiem 37 punktów, natomiast zespół z Raciborza tracił do nich zaledwie dwa „oczka”, zajmując trzecią lokatę. Różnice były więc minimalne, a stawka wysoka.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202614:44

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO]

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 28 marca rozegrano mecz XVIII kolejki raciborskiej klasy A pomiędzy LKS 07 Markowice a LKS BraxTon Raszczyce. Spotkanie derbowe, zakończone 1:2, wywołało wiele emocji zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202613:53

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO]

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.