Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 czerwca 202210:54

Raport 998. Poważny pożar w Pogrzebieniu. Straty to 200 tys. złotych

Reklama
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali w trakcie wtorkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Do najpoważniejszego z nich doszło w Pogrzebieniu na ulicy Kornowackiej. W jednym z budynków jednorodzinnych wybuchł poważny pożar. Sprawdź szczegóły.

Wtorkowa służba raciborskich strażaków rozpoczęła się od wyjazdu o godzinie 8.43. Dwa zastępy PSP wyposażone w łódź udały się na ulicę Grzonki, gdzie w wspólnie ze specjalistyczną grupą nurków z Bytomia, kontynuowali poszukiwania zaginionego 24-latka.

O godzinie 18.01 zawyła syrena alarmowa w Nędzy. Jeden zastęp miejscowych ochotników został zadysponowany na ulicę Sportową. Strażackie działania polegały na usunięciu gniazda szerszeni.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 18.23 w Pogrzebieniu na ulicy Kornowackiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła formatka z WCPR, z której wynikało, że w jednym z budynków jednorodzinnym wybuchł pożar i panuje duże zadymienie. Na miejsce skierowano pięć pojazdów strażackich z Reymonta (16 strażaków) i trzy zastępy OSP (13 strażaków). Odwód taktyczny akcji stanowił jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że dym wydobywa się spod dachu budynku. Na szczęście mieszkańcy opuścili budynek o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Po pewnym czasie 32-letni mężczyzna zaczął uskarżać się na zawroty głowy. Podejrzewano zatrucie tlenkiem węgla, w związku z czym na miejsc zadysponowano zespół ratownictwa medycznego. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu, częściowym rozebraniu dachu, oddymieniu pomieszczeń wewnątrz budynku oraz kontroli pomieszczeń wewnątrz budynku. W wyniku oddziaływania ognia, wysokiej temperatury oraz dymu zniszczeniu lub uszkodzeniu uległy: umeblowanie, wykładzina oraz instalacja elektryczna. Starty materialne w wyniku pożaru oszacowano na kwotę 200 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia mogło być zwarcie elektryczne w jednym z odbiorników.

O godzinie 19.51 trzy zastępy OSP pognały do Żerdzin na ulicę Widokową. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak się okazuje, interwencja ta była związana z upadkiem z rusztowania na jednej z pobliskich posesji. Osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala drogą powietrzną.

aaa
fot. Grupa Racibórz 112

Ostatnie wtorkowe zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 23.01 na ulicy Kościuszki na jednej z dróg osiedlowych. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o gokarcie, który uderzył w słup oświetleniowy. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że kierujący gokartem 38-letni mężczyzna doznał poważnego urazu głowy. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie oraz pomocy w transporcie do karetki pogotowia. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Straty materialne oszacowano na kwotę 1 000 złotych.

- Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Policja będzie prowadziła działania mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia – informuje KPP w Raciborzu.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Aktualności31 stycznia 202317:29

Ważna informacja dla ubiegających się o 500+

Ważna informacja dla ubiegających się o 500+ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202315:32

Domowa tężnia i hybrydowe magazynowanie energii. Przegląd projektów w raciborskiej ANS

Domowa tężnia i hybrydowe magazynowanie energii. Przegląd projektów w raciborskiej ANS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już siódmy razy studenci IV roku kierunku automatyka i robotyka Instytutu Techniki Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu (wcześniej PWSZ) prezentują publicznie swoje projekty inżynierskie. W tym roku dołączyli do nich studenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202310:47

Program TERMO: są pieniądze na remonty i modernizację budynków wspólnot

Program TERMO: są pieniądze na remonty i modernizację budynków wspólnot - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Źródło informacji: PAP MediaRoom, fot. Robert Ambroziewicz
Aktualności31 stycznia 202307:59

PSL ma swoje miejsce we władzach wojewódzkich

PSL ma swoje miejsce we władzach wojewódzkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
slaskie.pl, fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Sport1 lutego 202321:37

Tenisowa rywalizacja o puchar wójta Gminy Nędza

Tenisowa rywalizacja o puchar wójta Gminy Nędza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. pixabay.com/EBTConsultancy
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.