Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 maja 202210:37

Delegacja z Krzyżanowic na Festiwalu Mniejszości Narodowych i Święcie Kapusty w Ratce [FOTO]

Delegacja z Krzyżanowic na Festiwalu Mniejszości Narodowych i Święcie Kapusty w Ratce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Delegacja z gminy Krzyżanowice uczestniczyła w Święcie Kapusty i Międzynarodowym Festiwalu Mniejszości Narodowych, które miało miejsce od 13 do 15 maja w partnerskiej gminie Ratka na Węgrzech.

Po dwuletniej przerwie w wydarzeniach kulturalnych związaną z pandemią covid, wznowiono wiele cyklicznych imprez zarówno w naszej gminie jak i w gminach partnerskich. Po raz kolejny reprezentacja gospodyń wiejskich z gminy Krzyżanowice wzięły udział w konkursie kulinarnym organizowanym w trakcie Święta Kapusty, podczas którego każdy z uczestników przygotował specjały z kapusty, m.in. gołąbki, bigos i swoje regionalne dania. Wydarzeniu towarzyszyły występy zespołów folklorystycznych, pokazy taneczne, programy dla dzieci oraz festyn uliczny.

Gospodyniom w Ratce towarzyszyli wójt gminy Grzegorz Utracki – reprezentujący władze gminy, pracownicy urzędu i jednostek organizacyjnych, Piotr Hluchnik jako tłumacz oraz Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice pod batutą Krzysztofa Fulneczka, która swoją muzyką uświetniła przemarsz i wzbogaciła program festiwalowy godzinnym koncertem.

Święto Kapusty w Ratce jest znaną w regionie i prestiżową imprezą kulinarną. Biorą w nim udział zawodowi kucharze ze znanych restauracji i to oni są głównie oceniani przez profesjonalne jury. Nie mniej nasze panie zostały docenione i wyróżnione za potrawy z kapusty. Zarówno gołąbki jak i bigos produkcji naszych gospodyń został w szybkim tempie wykupiony przez degustujących potrawy smakoszy, którzy tłumnie przybyli na to kulinarne święto. Po południu były występy różnych zespołów, kabaretów, a na zakończenie zabawa.

Autor: UG Krzyżanowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Przed nami Dni Raciborza pełne ciekawych wydarzeń i koncertów. Prócz tego czekają nas także emocje związane z zawodami strażackimi, które rozegrane zostaną w Tworkowie, Wojnowicach i Żerdzinach. Sprawdź, co będzie się działo w Raciborzu i okolicy w nadchodzących dniach.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport6 czerwca 202512:42

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W II, III i IV lidze ostatnie kolejki bieżącego sezonu. Ostatnie mecze rundy zasadniczej w A i B klasie Podokręgu Rybnik. Na boiska wybiegną także piłkarze Podokręgu Racibórz. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Nasz Racibórz 30.05.2025
29 maja 202517:46

Nasz Racibórz 30.05.2025

Nasz Racibórz 23.05.2025
22 maja 202518:47

Nasz Racibórz 23.05.2025

Nasz Racibórz 16.05.2025
15 maja 202521:18

Nasz Racibórz 16.05.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.