Bezpłatne przedstawienie i ekologiczna gra miejska - raciborski ratusz zaprasza

7 czerwca ratusz zaprasza wszystkie szkoły z Raciborza na program interaktywny dla dzieci do Raciborskiego Centrum Kultury. Do tego dochodzi Ekologiczna gra miejska dla młodych raciborzan.
Spektakl pod tytułem ŚRODOWISKO PONAD WSZYSTKO wystawiany będzie o godzinie 9.00 i 11.00 dla najmłodszych mieszkańców Raciborza (klasy 1-3), którzy przez godzinę będą razem z postaciami z kultowej bajki pt. „Pszczółka Maja” uczyć się w jaki sposób dbać o planetę. Wszyscy wspólnie zaśpiewają ekologiczną piosenkę, rozwiążą ekologiczną krzyżówkę, nauczą się odpowiedniej segregacji odpadów. To wspaniały edukacyjny program, podczas którego dzieci poprzez zabawę dowiedzą się w jaki sposób dbać o środowisko, które ich otacza, co to jest PSZOK i na czym polega segregacja odpadów.
Na spektakle zapraszamy całe klasy. W pierwszej kolejności zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zgłoszenia klas z poszczególnych raciborskich placówek edukacyjnych przyjmowane są pod adresem [email protected] a informacje udzielane pod telefonem +48 32 755 07 47
W zgłoszeniu prosimy o podanie:
Nazwy placówki
Numeru oddziału/klasy
Ilości uczniów wraz z opiekunami
Preferowanej godziny (grupa 1, grupa 2)
Prosimy pamiętać, że są to tylko dwa spektakle i w zgłoszeniach będzie decydować kolejność ich spłynięcia, ponieważ ilość miejsc w RCK jest ograniczona.
Spektakl wystawiany jest przez profesjonalną grupę aktorów, którzy wspierają Miasto Racibórz realizujące kampanię informacyjno-edukacyjną w ramach projektu pn. „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w mieście Racibórz – II etap inwestycji” a projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020
Data spektaklu: 7 czerwca 2022 r.
Miejsce spektaklu: Raciborskie Centrum Kultury, 47-400 Racibórz, ul. Chopina 21
Godziny:
45 grupa pierwsza (spektakl od godziny 9.00)
45 grupa druga (spektakl od godziny 11.00)
Czas trwania spektaklu interaktywnego: ok. 1 godzina
Osoba odpowiedzialna: Marzena Stuchły, Inspektor ds. gospodarki odpadami i zagadnień budżetowych Wydział Komunalny, ul. Króla Stefana Batorego 6, 47-400 Racibórz, tel. +48 32 755 07 47, [email protected]
„Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w mieście Racibórz – II etap inwestycji” Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020
Ekologiczna gra miejska dla młodych raciborzan Gra miejska „PSZOKuj w Raciborzu”, czyli super przygoda na świeżym powietrzu z QR kodem! Już 31 maja, w formie doskonałej zabawy z rewelacyjnymi nagrodami, sprawdzimy czy dobrze segregujecie odpady. To już kolejna edycja naszej zabawy, która łączy zadania interaktywne ze sprawnościowymi a jednocześnie podnosi poziom świadomości ekologicznej młodzieży. W naszej grze miejskiej liczy się wiedza, sprawność fizyczna i współdziałanie w drużynie. Oczywiście zadania dostosowane są do wieku naszych uczestników. Wszystkie gry i zabawy będą obejmować tematykę ekologii oraz segregacji odpadów na terenie miasta Raciborza ze szczególnym uwzględnieniem działalności PSZOK.
Dla każdego laureata, przewidziane są atrakcyjne nagrody sięgające do 150 zł, a dla wszystkich uczestników mamy drobne pamiątki i gadżety oraz certyfikaty uczestnictwa. Oczywiście nie możemy zapomnieć o tym, że będziecie się doskonale bawić odkrywając lokalizacje kolejnych punktów, sortując odpady i rywalizując z innymi drużynami.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszego poradnika www.kompostownia.raciborz.pl. Znajdziecie tam najważniejsze informacje dotyczące gry miejskiej, jej poprzednich edycji, a przede wszystkim poznacie zasady selektywnej zbiórki odpadów, które będą Wam potrzebne do naszej zabawy.
Dokumenty zgłoszeniowe do gry miejskiej i jej szczegółowe zasady są opublikowane również na stronie https://www.raciborz.pl/kultura_i_sport/gra_miejska_2022. Czekamy na Was, a nagrody czekają na najlepszych.
Całość działań prowadzona jest przez Miasto Racibórz, które realizuje kampanię informacyjno-edukacyjną w ramach projektu pn. „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w mieście Racibórz – II etap inwestycji” a projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020





![Na Długiej pojawiły się platany. Na początek w donicach, docelowo mogą trafić do gruntu [FOTO] Na Długiej pojawiły się platany. Na początek w donicach, docelowo mogą trafić do gruntu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774706142zrzut-ekranu-2026-03-28-o-14-55-19-.png)
![Przebudowa Rynku budzi zastrzeżenia co do zasadności wydatkowania środków publicznych [LIST DO REDAKCJI] Przebudowa Rynku budzi zastrzeżenia co do zasadności wydatkowania środków publicznych [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1756403020img-20250828-wa0027-.jpg)






![Fotowoltaika na miejskich budynkach. Racibórz inwestuje w energię przyszłości [LISTA] Fotowoltaika na miejskich budynkach. Racibórz inwestuje w energię przyszłości [LISTA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774619769653536827-1377889661047837-921970257166727319-n-2-.jpg)

![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożar poddasza i niebezpieczny tlenek węgla [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożar poddasza i niebezpieczny tlenek węgla [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774597570641249479-1242434651408193-355452088067088000-n-.jpg)




![Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774737636gre05669-.jpg)



![Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774786824photo-55-z-61-.jpg)






![Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774784780photo-38-z-87-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany