Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 marca 202209:22

Raport 998. Na głupotę nie ma lekarstwa - pożar na Płoni

Raport 998. Na głupotę nie ma lekarstwa - pożar na Płoni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Zbliżająca się wiosna jak co roku dostarcza strażakom interwencji związanych z pożarami traw. Nie inaczej było we wtorek, 15 marca. W tym dniu raciborscy strażacy odnotowali dwa zdarzenia związane z wypalaniem trawy.

Pierwsze zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 17.53 w rejonie ulicy Sudeckiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy na nieużytkach. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP. Ogniem objęty był około jeden ar nieużytków. Strażacy ugasili ogień. Przypuszczalną przyczyną mogło być podpalenie.

Do podobnego zdarzenia miało dojść o godzinie 17.55 w Kobyli. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe pod adres wskazany w zgłoszeniu strażacy nie ujawnili jednak jakiegokolwiek pożaru. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Kolejne dwa zdarzenia związane były z przewozem uchodźców z Ukrainy. O godzinie 23.08 i 23.57 jednostki PSP z terenu województwa przewoziły osoby do punktów kwaterunkowych w Pogrzebieniu i Bieńkowicach.

Autor: red., fot. poglądowe/arch. portalu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202616:56

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Perony raciborskiego dworca ponownie wypełniły się muzyką, mieszkańcami i gośćmi z Opolszczyzny. W sobotę, 9 maja, do Raciborza przyjechał Opolski Ekspres Dęty, który zakończył tegoroczną trasę finałowym koncertem w mieście. Na uczestników czekały występy orkiestr, koncert na platformie widokowej nowego dworca oraz program przygotowany wspólnie z Miastem Racibórz.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202619:27

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

– To nie była inscenizacja – podkreśla Andrzej Kościuk z Opolskiego Bractwa Rycerskiego. – Ceremoniał w zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa przebiegał zgodnie z przekazami biskupa Duranda z 1290 roku, z udziałem rycerzy z Polski i Czech oraz proboszcza z Ostroga, ks. Zbigniewa Cieśli. Wydarzenie otworzyło II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

red., fot. Danuta Kruty
Reklama
Reklama
Sport9 maja 202623:57

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO]

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zajmująca piąte miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej Unia Racibórz podejmowała w ramach XXVII kolejki zespół Dębu Gaszowice. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło trzynaście punktów i różnicę tę było widać na boisku praktycznie przez całe spotkanie.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.